Skocz do zawartości
mateos102

Ładowarka samochodowa czym one się różnią?

Rekomendowane odpowiedzi

Smogg Z ciekawości zapytam masz to sprawdzone w 100% że kabel USB z oryginalnej ładowarki samochodowej ma zwarte piny data i nie da się go używać do transmisji danych ?

Bo takie rozwiązanie troszkę wypacza sens i konsekwencje ... wyklucza to używanie oryginalnego kabla USB z zestawu, telefon nie rozpozna prawidłowo oryginalnego akcesorium ... troche bez sensu.

Przyznam że nigdy oryginalnej ładowarki samochodowej od HTC w ręku nie miałem ale wszystkie ładowarki jakie mi się trafiły z gniazdem USB to "konfigurowane" były w ładowarce a nie na kablu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

@RZezniol: Tak, mam. Kabel "sprężynka" od oryginalnej ładowarki CC-C200 (przynajmniej tej, sprzed ponad 2 lat - jak wspomniałem, w międzyczasie mogło coś się zmienić) nie nadaje się do transmisji danych. Po podłączeniu go do portu USB telefon zachowuje się, jakby był podpięty do gniazdka, a nie do komputera. Komputer tak samo - nawet nie próbuje wykryć telefonu (sprawdzane na Debianie, Mincie, Viście i Siódemce), po prostu daje mu prąd - na tym kończy się współpraca pomiędzy telefonem, a komputerem podłączonym przy użyciu tego kabelka.

Swoją drogą, chyba nie do końca zrozumiałem drugą część Twojej wypowiedzi - jakie oryginalne akcesorium telefon miałby rozpoznać?

Kiedy miałem oryginalny, dedykowany uchwyt do Sensacji, to on zwarte piny miał w sobie (ładowarkę wpinało się w podstawę uchwytu, a telefon w port microUSB wystający z uchwytu) i wtedy telefon przełączał się w tryb samochodowy. Bez względu na używany kabel działało to poprawnie (nawet nie trzeba było podpinać jakiegokolwiek kabla do uchwytu, aby działało)

Mój teść ma HTC One V z oryginalnym, dedykowanym uchwytem i u niego też w kablu dołączonym (razem z ładowarką) do uchwytu są zwarte piny - wystarczy wsadzić kabel do telefonu i też automatycznie przełącza się w tryb samochodowy. Tutaj również kabel nie musi z drugiej strony znajdować się w ładowarce - sam przewód powoduje zmianę trybu pracy telefonu.

Mój kabelek nie przełącza słuchawki na tryb samochodowy, ale powoduje, że (subiektywnie) szybciej ładuje się np. z portu USB. W tej chwili mi to nawet pasuje, bo cały czas od kiedy mam HOX nie pofatygowałem się po zakup uchwytu do telefonu i w czasie ładowania leży sobie po prostu koło gniazda zapalniczki w samochodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W drugiej części pytania miałem na myśli sytuację w której używasz oryginalnego kabla usb z pudełka z telefonem (ładowanie, dane) z oryginalną ładowarką samochodową (wspomniane akcesorium).

W tej sytuacji telefon nie "wyciągnie" maksymalnego prądu ładowania z ładowarki bo jej nie rozpozna z powodu rozwartych styków danych.

Dla mnie to dziwna sytuacja ...

Pozdrawiam

TapaTalknięte z Andka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam taką oto ładowarkę:

ŁADOWARKA SAMOCHODOWA MOTOROLA MOTOLUXE DEFY MINI (2899820122) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

używam jej od czasu posiadania Htc desire i nigdy nie narzekałem na jej działanie, świetnie działa z HOX, Xperią Arc.

Stawia Rozładowany telefon na nogi w kilka sekund nie to co oryginalna ładowarka htc która nie wyrabiała z ładowaniem podczas nawigowania. Poza tym świetnie sie prezentuje w samochodzie.:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie samego kabla od ładowarki samochodowej pod tym adresem HTC CC-C300 - Ładowarka samochodowa jest opis w którym kabel jest w pełni funkcjonalny ( mozliwość podłączenia pod komputer jako kabel usb ) . Wygląda na to , że w tym przypadku piny są zwarte w samej ładowarce a nie w kablu. Może prawdziwe oryginały właśnie tak mają a pozostałe nadrabiają to kablem? Pytam bo chciałbym kupić ori ładowarkę ale ze zwartymi pinami bo ten spiralny kabel jest w moim przypadku za krótki i zamieniłbym go na nieco dłuższy.

Edytowane przez grafi73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi