Skocz do zawartości
fiooletowy

Tablet Kiano Blade City II za 359zł w Tesco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż kilka dni temu do marketów tesco trafił całkiem ciekawy tablet firmy Kiano o nazwie Blade City II. Parametry bardzo podobne jak w Tracerze Ovo natomiast bateria ma 3600mAh, nie jak w Ovo 3100mAh. Wbudowane ma również bezpośrednie gniazdo USB oraz kamere 2mpx. Cena promocyjna to 359zł (niby promocja z 499zł). Myślę, że jest warty uwagi, bo sam zakupiłem dziś jedną sztukę i nie narzekam :)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez fiooletowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wytol

Też kupiłem parę dni temu. Gdyby nie to, że bateria trzyma dość krótko (ok. 3 godz.). byłoby O.k. Choć rekompensuje to w pewnym stopniu dość krótki czas ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle trzyma jak się siedzi cały czas na Wifi, przy graniu np. w Angry Birds wyrabia do 5h. Plastiki mogłyby być lepsze, ale co wymagać, za te pieniądze i tak parametry są dobre :-)

Wysyłane z mojego M-718A za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam, otóż kilka dni temu do marketów tesco trafił całkiem ciekawy tablet firmy Kiano o nazwie Blade City II. Parametry bardzo podobne jak w Tracerze Ovo natomiast bateria ma 3600mAh, nie jak w Ovo 3100mAh. Wbudowane ma również bezpośrednie gniazdo USB oraz kamere 2mpx. Cena promocyjna to 359zł (niby promocja z 499zł). Myślę, że jest warty uwagi, bo sam zakupiłem dziś jedną sztukę i nie narzekam :)

Witam,

niezmiernie nas cieszy pochlebna opinia. W razie jakichkolwiek pytań dotyczacych uzytkowania Kiano prosze o kontakt : [email protected] Wraz z zespołem Barel Polandserdecznie pozdrawiam. M>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tyle trzyma jak się siedzi cały czas na Wifi, przy graniu np. w Angry Birds wyrabia do 5h. Plastiki mogłyby być lepsze, ale co wymagać, za te pieniądze i tak parametry są dobre :-)

Pytanie o Angry Birds.

W moim tablecie (z Tesco) nie ma podstawowej wersji gry, jest tylko Angry Birds Seasons. Skąd pobrałeś grę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wizmar

Zgadzam się z krótką pracą na baterii. Jednak głównym problemem u mnie jest to, że po zakupie tableta okazało się, że nie ma on 512 M ramu tylko połowę mniej. Rozmawiałem z firmą Kiano to mnie uspokajano, że tylko tablet źle wyświetla. Zacząłem więc wgrywać różne aplikacje i przy dojściu do połowy napisanego na opakowaniu ramu tablet przestał przyjmować następne aplikacje informując, że brakuje już pamięci. Zastanawiam się czy nie powinienem go zwrócić do marketu (Media Markt).

Poza tym nie można narzekać. Ale wymieniona wyżej usterka bardzo mnie denerwuje. Sprzęt, który jest sprzedawany powinien być dobry i mieć parametry takie jakie widnieją na opakowaniu. W innym wypadku jest to oszustwo.

Zobaczymy w jaki sposób postąpi firma. Bo ja chcę mieć taki tablet za jaki zapłaciłem.>:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie bardzo rozumiem twój problem...

i nie wiem gdzie widzisz jakieś oszustwo...

z treści twojego posta wynika, że mylisz pojęcia (nie do końca wiesz co jest czym i jak się nazywa) więc spróbuję to nieco rozjasnić:

tablet ma zamontowane w sumie 512MB pamięci ram, (pamięć operacyjna jak w windowsie), z tego GPU (procesor graficzny) zabiera dla siebie ok 120MB (bo taka już jego natura, nie ma on własnej pamięci, więc zabiera sobie część z tej zamonotowanej), sam system rezerwuje dla siebie też kilkanaście MB (by móc normalnie działać), to co zostaje (czyli ok 300MB) jest to pamięć RAM jaka jest oddana do dyspozycji użytkownika (możesz to zobaczyć: Ustawienia->Aplikacje->Działają dodaj obie te wartości, dla kości 512MB to ok 300MB i jest to dobry i prawidłowy wynik) -> do tej pamięci nie można niczego "wgrać" (mówiąc kolokwialnie i trochę upraszczając)

to o czym piszesz to pewnie zamontowana w tablecie pamięć 4GB flash (to coś jak dysk twardy w komputerze)

system nie wisi sobie w próżni, z tych 4GB kawałek jest zabrany własnie dla systemu operacyjnego (tak jak windows zainstalowany na dysku swoje zajmuje swoje, z tą różnicą, że w przypadku androida, systemem jest zainstalowany na osobnej partycji, a partycja ta jest ukryta przed użytkownikiem);

dalej jest wyróżniona część pamięci w której mogą być instalowane aplikacjie (ok 1GB), w niej instalują się wszystkie gry i programy jakie pobierasz Google Play (instalator nie daje ci możliwości, tak jak w windowsie, wybrać gdzie chcesz sobie coś zainstalować, on domyślnie instaluje je w partycji do tego przeznaczonej - taki urok androida)

i w końcu jest jeszcze częśc pamięci określona jako "pamięć wewnętrzna" lub "karta sd" (ok 2GB) tylko wbrew pozorom nie jest to karta SD którą sam możesz włożyć do odpowiedniego slotu a jedynie pozostała część pamięci, w której możesz przechowywać swoje dane: muzykę, zdjęcia, filmy itp. itd. (do tej pamięci też gry pobierają jakieś dodatkowe dane - jeśli są potrzebne); sumując część na aplikacje, na dane oraz częśc zajętą przez system wychdzi w sumie 4GB - marketing, czysty marketing, żadnego oszustwa tu nie ma (podobnie jest/było z osławionym 1,5Ghz w Tracerach = suma CPU+GPU :P)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

potrzebuję rom do tego tabletu. Posiada ktoś i mógłby go wrzucić?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam ten tablet kilka dni, do niego jest mało działających aplikacji, albo jest komunikat "błąd" przy pobieraniu, albo aplikacja niezgodna z urządzeniem. Wiele wymagających gier 3D zacina się, potrafi też wyrzucić zainstalowane na karcie SD programy i zostają tylko ikonki :(. Denerwuje mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie taka, że przy 25% naładowanej baterii tablet wyłącza się, czasami nawet przy 37%, nie zawsze ale zdarza się .Tablet bardzo bardzo często trzeba ładować, bez ładowarki nie wychodź z domu. Na tak małą rozdzielczość ekranu nie ma co narzekać, jakość obrazu nie jest zła, ale niestety pod kątem kiepsko widać. Dotyk działa poprawnie. Moim zdaniem jest wbudowany za cichy głośnik, jeśli używa się słuchawek ,to nie ma na co narzekać, grają głośno - sprawdzone na kilku typach słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wytol
    Witam, mam ten tablet kilka dni, do niego jest mało działających aplikacji, albo jest komunikat "błąd" przy pobieraniu, albo aplikacja niezgodna z urządzeniem. Wiele wymagających gier 3D zacina się, potrafi też wyrzucić zainstalowane na karcie SD programy i zostają tylko ikonki :(.

Też mi się to przydarzyło.

Denerwuje mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie taka, że przy 25% naładowanej baterii tablet wyłącza się, czasami nawet przy 37%, nie zawsze ale zdarza się .Tablet bardzo bardzo często trzeba ładować, bez ładowarki nie wychodź z domu.

Miałem podobny problem. Doraźnie pomógł "miękki reset" tabletu. Tydzień temu zainstalowałem sobie "finalną wersję systemu" pobraną ze strony Kiano. Jest wyraźna poprawa. Urządzenie nie wyłącza się i jest lepsza kontrola poziomu jasności ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi