Skocz do zawartości
malej

pęknięty panel dotykowy '' piękna pajęczynka'' kilka pytan

Rekomendowane odpowiedzi

malej

Witam :D

przykry wypadek sie wydarzy :( l i pojawila sie piekna pajeczynka na ekranie dotykowym( czyli wg mnie laika w tych sprawach - szybka zewnętrzna) wyświetlacz jest cały i wszystko działa jak należy)...

PYTANIE BRZMI

Czy wymienić muszę wyświetlacz + ekran dotykowy?

Czy wymienić muszę tylko ekran dotykowy?

widziałem na jednej swtronie internetowej że można kupić sam panel zewnętrzny "panel dotykowy" EKRAN DOTYKOWY HTC SENSATION G14 - Części do telefonów. Hurtownia GSM emobilen.pl

koles w serwisie powiedzial ze te dwie części są sklejone w jedną całość i musze kupic razem wyswietlacz + ekran dotykowy i koszt 400,

a na stronie jak biczem czy batem strzelil oby dwie części są sprzedawane oddzielnie,

kolejne pytanie czy szanowny pan z serwisu chcial mnie naciągnąć na kapuchę czy jest taki dobry ze sam by mi to skleil skoro fabrycznie nie sa klejone...

// w drugim serwisie powiedzieli ze tylko panel dotykowy do wymiany i ze z robocizna 250 zlotych.....

KTO MOWI PRAWDE?? i jak jest w rzeczywistości??

pozdrawiam i liczę na kilka cennych wypowiedzi. 200 a 400 jest różnica..

zpodrawiam :) :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda jest taka, że można oddzielnie kupić dotyk i wyświetlacz. Autoryzowany serwis Regenersis w Jankach wymienia za jednym razem dotyk z ekranem ponieważ mają te części fabrycznie zespolone od producenta z Taiwanu. Po wymianie samego dotyku mogą pojawić się problemy ze szczelnością konstrukcji przedniego panelu co po pewnym czasie może objawić się kurzem na wyświetlaczu pod panelem dotykowym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to się stało, że "super wytrzymałe" gorilla glass pękło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

super wytrzymała gorilla glass nie jest z żelaza i przy niefortunnym upadku może pęknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Super wytrzymałe ≠ niezniszczalne.

Wbrew pozorom, upadek (ot, po prostu, upadek, a nie rzucanie telefonem o ścianę) jest w stanie dość istotnie przemodelować wygląd szybki.

Wydaje mi się, że zakup całego elementu jest pewniejszym rozwiązaniem (choćby z uwagi na minimalizację ryzyka dostawania się kurzu pomiędzy warstwy wyświetlacza). Poza tym, podczas rozklejania obecnych pozostałości dotyku i wyświetlacza istnieje ryzyko uszkodzenia tego drugiego elementu, a wtedy tak czy inaczej wyświetlacz musiałbyś kupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poza Regenersis raczej nie znajdziesz innego serwisu, który zrobić Ci osobno dotyk. Prawda jest taka, że Sensation jest (tu wstaw brzydkie słowo) jeśli chodzi o rozdzielanie dotyku z wyświetlaczem. Zresztą jak każde HTC. Największy ból to HD2, chociaż porównując z Sensation nie wiem, które "boli" bardziej :/ Raz podjęliśmy się wymiany samego dotyku. "Wypadł" z telefonu przy odbieraniu sprzętu, a był zgrzewany przez nas (ale przez nas, a nie przez fabryczną maszynę). Nigdy więcej...

Cała reszta jak Smogg rzecze. Wybór należy do Ciebie. To trochę jak zakup używanego auta i wymiana klocków i tarcz, gdzie jeszcze powinno wymienić się rozrząd i płyny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dodam tylko, że występują dwa różne wyśw. w sensacji i panele dotykowe też są w dwóch wersjach (info z XDA) i trzeba odpowiednio je dobrać inaczej nie będzie dotyk działał - więc przychylam się do opinii przedmówców - bezpieczniej (choć teoretycznie drożej) będzie wymienić komplet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Wildfire S występują 4 różne :D To tak informacyjnie gdyby ktoś myślał, że tylko Sensacja jest specyficzna :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam kolego. Jestem pionierem pękniętego Sensation (pierwsze na forum i prawdopodobnie w Polsce xD) . Poszukaj w dziale OT są zdjęcia. Ja osobiście tego nie wymieniałem działam na takiej szybce od dobrego ho ho pół roku i nic złego nie nie dzieje. Nie ma martwych stref dotyku ani innych podobnych fanaberii. A co do wymiany to sam digi wystarczy. jak się orientowałem to ori digi + wymiana to koszt koło 400 -500 zł jednakże jest ryzyko jak chłopaki piszą że operacja się uda, może słabiej dotyk działać albo temu podobne wygibasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Wymieniłem sam pęknięty panel dotykowy i dotyk działa gorzej. Są problemy z czułością i ciągłością (przy gestach często przerywa). Facet w serwisie powiedział, że kalibracja ekranu może pomóc ale wiąże się to z resetem ustawień. Jutro oczywiście idę do serwisu reklamować "naprawę". Zobaczymy co to da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi