Skocz do zawartości
malej

pęknięty panel dotykowy '' piękna pajęczynka'' kilka pytan

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy kalibracja wiąże się z resetem ustawień? Pierwsze słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem od kiedy, ale tak powiedział typ z serwisu.

Swoją droga po dzisiejszej wizycie stwierdził, że aplikacja od htc nie chce się uruchomić i konieczny jest powrót do stockowego romu (pewnie wystarczy stockowy ics).

Czy ktoś mógłby mi poradzić jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Jak wgrać stockowy rom? uruchamiasz telefon w trybie fastboot, podpinasz przez usb i odpalasz ruu (polecam gingerbread bo łatwiej i szybciej zrobić soff przez revolutionary zamiast bawić się z drutami).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z gingerbread jest pewien problem. Nie będzie pasowało radio (plik pg...zip to chyba radio?), które teraz mam zainstalowane. A nie potrafię namierzyć stockowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Wgrywająć soft przez ruu wgrywa się i radio. Jakiś czas temu wgrywałem GB stockowe na customowego icsa i poszlo bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem tak jak radził Soren i problem kalibracji "sam" się rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joohtz

Piszecie, że lepiej wymienić cały przedni panel (tzn. lcd + touch screen) i w sumie też jestem takiego zdania. Skoro części te są fabrycznie sklejone, to takie rozwiązanie wydaje się być mniej inwazyjne przez co bezpieczniejsze. Obejrzałem chyba wszystkie filmiki na yt odnośnie tej kwestii i nie do końca coś rozumiem. Większość video dotyczy jedynie wymiany przedniej szybki czyli dotyku. Kilka filmików prezentuje również demontaż ekranu lcd, jednak dzieje się to w ten sposób, że "monter" najpierw odkleja touch screen i dopiero potem zajmuje się oddzielnie lcd. Czy takie podejście jest konieczne? Nie można od razu wymontować całości? Ponadto nie zostało również pokazane jak zamontować taki gotowy panel. Przecież nie będę tego montował oddzielnie, skoro typowo mam zamiar zakupić całość. Natknął się ktoś może na filmiki czy tutoriale dotyczące wymiany CAŁEJ konstrukcji? Za pomoc piwa polecą;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi