Skocz do zawartości
tomcioem

Problem z flashem recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Proszę o pomoc dla laika.Zaznaczam że czytałem sporo mimo to trafiłem na osty pod stopami.

Zrotowałem swojego g1 zgodnie z Wiki metodą goldcard.Doszedłem do recovery i stoję w miejscu.W telnecie wpisuję "mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system|

"cd sdcard" i jest ok.Nie wyskakuje błąd,czyli jest dobrze.Za to za diabła nie wychodzi mi z kolejnymi linijkami

"flash_image recovery recovery.img"

"cat recovery.img > /system/recovery.img"

Dodam że zmieniłem nazwę obrazu recovery na recovery.img zgodnie z instrukcją z wiki.Za każdym razem wysypują się błędy.Proszę o jakieś wsparcie.Dziękuję .

Edytowane przez tomcioem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nazwa tematu niezgodna z regulaminem. Popraw bo usune ten tenat.

Nie napisałes jakie błędy sie wysypują i po której komendzie dokłądnie, co jest w sumie najważniejsze i może doprowadzic do rozwiązania problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwie pierwsze komendy zatwierdzają się bez błędów .Dwie ostatnie to "error opening recovery.img .No such file or directory ".Próbuję na różne sposoby i nic.Jeden telefon już ucegliłem,boję się ze ten będzie następny.

Edytowane przez tomcioem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie uceglisz fona wgrywając recovery. Nevermind. Jaki error? Jest po prostu napisane error i już? czy coś więcej? np no such file on directory" albo "no left space" co tam jets napisane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edytowałem posta.

error opening recovery.img .No such file or directory

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli nie widzi pliku "recovery.img". Sprawdź dokładnie czy taki właśnie plik jest na karcie pamięci.

Podłącz telefon do komputera i podłącz kartę. Najlepiej wgraj jeszcze raz plik recovery.img na kartę.

A przez komendą "flash_image recovery..." wpisz "ls" , zobaczysz listę plików na karcie i zweryfikuj poprawność nazwy. Jak będzie odpowiedni plik, to flashuj recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja ide o zakłąd ze plik nazywa sie recovery.img.img

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzałem wiele razy.Na karcie jest plik o nazwie recovery.img.Próbowalem już kilka obrazów recovery i wygląda to tak jakby tel nie widział tego pliku na karcie.Testowałem na dwóch kartach i nic.Pierwsze dwie komendy wchodzą a ostatnie dwie lipa.Teraz zostałem z firmware 1,1 i to prawie to samo co cegła.Poradźcie co dalej?

---------- Post dołączono o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

a ja ide o zakłąd ze plik nazywa sie recovery.img.img

Dziękuję Ci BARDZO. Faktycznie nazwa pliku na karcie to recovery.img ,ale w konsoli telneta wpisywać należy recovery.img.img.Teraz poszło i mam nowe recovery Ra-dream-v1.6.2.

Jeszcze raz wielkie dzięki chłopaki za oświecenie mojej skromnej główki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie w konsoli trzeba ak wpisac tylko Ty tak nazwałeś :D Zmieniając nazwe pod windowsem nalezy wpisac tylko recovery bo img jest domyśłnie wpisane. Zmieniająznazwe na recovery.img system jeszcze sam dopisuje .img.

---------- Post dołączono o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

zastanawia mnie jedno? czemu wgrałes stare recovery które nie obsługuje nandroida robiącego backup systemów z nowym app2sd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jakoś tam poleciałoz tym recovery.Zawsze coś zchrzanię,ale trudno,wgrałem już rom od Laszlo,czyli Eclerka 2,1..Dzięki chłopaki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi