Skocz do zawartości
lew487

Rozlaczanie wifi

Rekomendowane odpowiedzi

lew487

Zdarza mi sie ze gdy korzystam z internetu nagle trace dostep do internetu. Ikonka z symbolem wifi ciagle jest pokazana, ale strony sie nie laduja. Musze wtedy rozlaczyc sie i podlaczyc z routerem. Internet po 3g dziala dobrze. Zdarza Wam sie tak?

Sent from my Milestone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, też tak mam czasami i podejrzewam, że może mieć to związek z routerem lub dużymi zakłóceniami sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    InSiDe

Mi owszem, ale to dlatego, że korzystam z jakiegoś kombinowanego ostro (connectivity w wersji beta) udostępniania połączenia internetowego przez wifi.

Dopiero jak wrócę do domu z "wakacji" to będę mógł to sprawdzić porządnie. Z porządnie i stabilnie działającą siecią wifi. Mam nadzieję, że wtedy nie będzie takich problemów.

PS.

Witam wszystkich jako nowy użytkownik tak Milestona jak i Waszego forum.

//Twoja ignorancja czy moja pycha…

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lew487

Sasiad ma router za sciana i czasem widzi mi go. Swego czasu kiedy nie mial zabezpieczen to nawet czasem sie podlaczalem do niego. W routerze zmienie kanal nadawania, mozliwe ze kanaly nachodza na siebie. Sprawdze nestumblerem lub backtrackiem kanaly i dam ten najbardziej odlegly. Dam znac o tym czy cos dalo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, też to zaobserwowałem u siebie. Ja z kolei podejrzewam, że może to mieć związek z agresywnym zarządzaniem energią (PS-Poll) po stronie Androida. Spróbuję trochę pomieszać z konfiguracją access pointa i doniosę o rezultatach.

EDIT: Wyłączyłem WME/WMM i UAPSD/WMM powersave (jedyne ekstra rozszerzenia, jakie miałem włączone - dobrze wpływały na Nokię E51). Działa jak ta lala. Fakt, że sytuacja w eterze zmienia się raczej szybko, bo mieszkam na rozbudowującym się osiedlu i jest szansa, że coś się jeszcze skiepści.

Edytowane przez vatazhka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zawsze zmiana kanału może pomóc, choć jest to jak najbardziej słuszne posunięcie. Ja spotkałem się z takim przypadkiem, którego do końca nie udało mi się jeszcze rozwiązać. Mianowicie w pobliżu routera znajdują się analogowe kamery bezprzewodowe, które działają na paśmie WiFi G. Podejrzewam, że one mogą mi mocno zakłócać sygnał, co skutkuje częstym zrywaniem połączenia kiedy oddalam się od routera.

Edit :

Fajny program na Androida do testowania sieci, to WiFi Analyzer.

Edytowane przez Tomkiki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Zobacz czy masz w routerze opcje Beacon interval. Jak tak to zmień wartość na mniejszą. Było kiedyś dużo tematów o tym i ten beacon interval pomagał w wielu takich właśnie przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zobacz czy masz w routerze opcje Beacon interval. Jak tak to zmień wartość na mniejszą. Było kiedyś dużo tematów o tym i ten beacon interval pomagał w wielu takich właśnie przypadkach.

Mam OpenWrt, więc poeksperymentuję z różnymi opcjami. Jak na razie stwierdziłem podejrzanie dużo przypadków renegocjacji klucza WPA2, Nokia E51 nie generowała tylu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lew487

Zmiana ustawien routera duzo nie pomogla. Ciagle czasem sie internet rozlacza. Na ile ustawic beacon interval (mam 100) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi