Skocz do zawartości
Robo831

Co kupicie/kupiliście po LG GT540? Opowiadania.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swifta kupiłem na allegro używanego przez miesiąc za 320 zł 02.03.2011. Początkowo chciałem p500 lub ZTE blade, ale koszt obu wtedy to był wydatek 500+ zł, więc gdy trafiła się okazja wzięcia gt540 za 200 złotych mniej długo się nie zastanawiałem. Ogólnie swift na swoją wartość nie jest zły. Cieszę się ze nie wziąłem x8 bo przy moich wielkich palcach da się swifta używać jedynie paznokciem. Nie wyobrażam sobie klawiatury innej niż Swype przy tak małym ekranie. Przeglądanie neta jedynie przez operę mini a strony w wersji mobilnej. Do for wyłącznie tapatalk. Gdybym miał zmieniać swifta to ekran piersiówka min. 4", 512 ram na chwile obecna to już dość mało więc najlepiej 768-1024. sensowne na chwilę obecną wydają się: evo, sensacja, s2 i razr. Design nowych sony to dla mnie porażka. Jak dla mnie wydatek powyżej 1000 zł na telefon nie ma sensu, gdyż telefon można zgubić, może upaść więc wytrzymam ze świftem jeszcze gdzieś do października, az ceny w/w modeli spadną.

Wysyłane z mojego LG GT540 Swift za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nestle

Ja kupiłem Samsunga Galaxy Ace po swifcie,teraz szykuje się na kupno Samsunga S III

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie przygoda ze smartfonami zaczęła się właśnie od GT540 gdzieś w maju-czerwcu 2010, gdzie kupiłem go jako nieużywany z allegro. wymieniłem na niego wcześniejszego LG KU990, który był też b. przyzwoitym fonem. nie miałem pojęcia o androidzie. jednak obecny system 1.6 (ktoś go jeszcze pamięta?? :D ) szybko stał się dla mnie niewystarczający i zacząłem bawić się modami, customami, etc ;)

w grudniu 2011 wygrałem htc mozart (testuj z pomarańczką) z windows phonem (strasznie gó*****y system swoją drogą) i opchnąłem na allegro za ok. 7 stów. za tą kasę oraz za blisko 3 stówy za GT540 dochrapałem się trzeciego z rzędu LG - moje marzenie na tamtą chwilę: 2X :]

wszyscy narzekają na LG, a ja na odwrót. nie znajdzie się u żadnego innego producenta fonów o takich parametrach w takiej cenie. dlatego kurczowo się trzymam już od paru lat tej firmy. to, że zlewają upgrade'y? i co z tego? jest forum, jest xda.

moim kolejnym marzeniem jest 4X HD :serce: póki co dłuuuugo jeszcze poczekam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    betrug

Ja od GT540 zacząłem swoją przygodę z Androidem. Było to półtora roku temu, pozbyłem się go po 3 miesiącach bo strasznie się na nim zawiodłem, teraz mówię o nim pieszczotliwie "padło". Pamiętam potrzebę kilkukrotnego naciśnięcia guzika odblokowującego ekran aby ten faktycznie się odblokował, tragiczne przyciski dotykowe i przyprawiający mnie do tej pory o dreszcze ekran oporowy. Nikomu nie życzę tego telefonu :D Później wróciłem do stareńkiego ale genialnego K800 i od grudnia zeszłego roku mam Xperie Neo V, jestem z niej w 100% zadowolony, ale powoli planuję przesiadkę na coś potężniejszego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StabiL

Ja zbieram fundusze na coś co będzie dobrze hulać;p Gt540 mam już kupę czasu, 2 lata niebawem będzie chyba;p 2 razy go ucegliłem przy wgrywaniu 2.1 wersji, 2 razy mi wymieniali płytę głowną;p Dopiero za 3 razy dali coś porządnego co sie nie spieprzyło ;p

Teraz poluje na, HTC Desire HD, SGS2 lub Sony Xperia S. Mam na oku jeszcze Samsunga Galaxy Advance, z racji 4calowego wyświetlacza. Gdy się bawiłem 4,3 cala to wygląda do nieziemsko, ale minimalnie za duże do codziennego użytku;p Co nei zmienia faktu, że i tak pewnie się skuszę na coś z 4,3 calami;p Nie patrzyłem po ile nowe One'ki od HTC chodzą, ale jak będzie porównywalnie z SGS2 zarówno cenowo jak i wielkościowo to może tez się na to skuszę. Jak współlokator zamienił starą Spice na Desire HD i porównałem to z jego jak i moim telefonem no to jest niebo a ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę odkopię temat bo wydał mi się ciekawy, a wcześniej na niego nie natrafiłem ;)

Swifta mam chyba od lipca ubiegłego roku. Chciałem zobaczyć jak wygląda Android na telefonie w praktyce (samego Androida znałem już wtedy z GC A73 i portów na x86) i czy telefon za śmieszne pieniądze będzie lepszy od ficzerfona, który zniechęcił mnie już po tygodniu :P

Pierwsze wrażenie dość pozytywne, mimo że Eclair na pokładzie, to wszystko było przyjemnie działające. Problem zaczął się kiedy skonfigurowałem system (launcher, aplikacje, usługi w tle takie jak Llama). Wtedy wszystko zaczęło ciąć się niemiłosiernie. Pamiętam jak dziś pracę z Sygic‘iem podczas powrotu z wakacji, kiedy to program parenascie minut wywalał do pulpitu albo cały system się resetował. Takie usterki przekonały mnie, że nie ma sensu bawić się w Androida i wróciłem do ficzerfona. Ale kiedy ten kawałek plastiku zdechł na amen (padł włącznik), wróciłem do GT540 i zacząłem jeszcze raz, od ROMów Miroslava, kończąc na aktualnie używanym AOSP 2.2.2. Może cudow nie ma, ale do codziennego użytku ten telefon jakoś wystarcza. OC 729, swap, zmniejszona partycja systemowa i jest okej.

Ale autor tematu zadaje pytanie, co potem? Mnie Android już nie przekonuje, niska wydajnosc na relatywnie dobrym sprzecie, popularny system = dużo wirusów, marnotrawienie czasu na tweakowaniu (taka moja choroba) itd. Wybierałbym coś ze stajni Windows Phone (najnowsza Ósemka tylko wchodzi w grę), np. Lumia 620. Ale to dopiero w Q2/Q3 2013. Chodzi głównie o integrację społecznościową (FB, GG w formacie push), Office, super płynność na słabym sprzecie i inne bajery.

/pcfighter's Froyo AOSP (appka Forum Android.com.pl)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem P500, ale że go drożej sprzedalem wróciłem do niego, teraz chyba x8 albo p350 bo sie sypie, potem może neo v albo blade 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat rzeka... Nie wiem od czego zacząć. Może od tematu co było przed swiftem, wydaje mi się ciekawsze. Na samym poczatku.... Tzn nie tak dawno, bo jakieś 5-6 lat temu dostałem nokię 3510i od ojca i zrobiłem tuning optyczny, wpychając kolorową bibułę pod klawisze. Pamiętam nawet, że pierwszą grą jaką pobrąłem było "poderwij kasię". (Wtedy gry mogły mieć tylko 64kB - ktoś pamieta? :P) Dziś chętnie wróciłbym do tej nokii, bo mimo, ze jeszcze mały gnojek byłem to i piasek wytrzymała i upadki, dopiero ojciec ją zamęczył dmuchając w klawisze ponad godzinę - został zalany.

Potem kupiłem sobie nokię 6230i i to był pierwszy jako tako "mój" telefon, ale trafiłem na allegro okazję, a okazja okazała się uszkodzonym telefonem. Później była nokia 9300i też z allegro i jak teraz pomyślę, że ten telefon na nieoryginalnej baterii trzymał aż godzinę, to się odechciewa. Był sprawny, ale wyglądał jak by po nim czołg przejechał. Poza tym to najbardziej zamulony telefon, jaki w życiu miałem. Otwarcie 1 strony przez operę mini trwało mniej więcej minutę. Skutecznie zniechęciło mnie to do dalszej współpracy z nokią (Choć hitem wtedy było mieć E90, ale symbian...) i kupiłem sobie LG KS20, tym razem już windows mobile. To b←ł jedyny telefon który wytrzymał na baterii 2 dni, który miał latarkę i inne niepotrzebne bajery, ale pewnego dnia spadł mi ciężki metalowy przedmiot i zrobił dziurę w ekranie. Naprawiłem dotyk zapalniczką i puściłem go za 50zł koledze, aby miał do przeglądania internetu. I właśnie wtedy szukając nowego ks20 natknąłem się na gt540. Na początku to był szok, jaki telefon był szybki, jeszcze wtedy android market, angry birds... Jak na tamte czasy świetny tani telefon, bo dałem jakoś 200zł ze wszystkim. Poużywałem rok i puściłem na alledrogo za 230 (ah ten kryzys wszystko podrożało) Po GT540 kupiłem nową motorolę defy. Mam ją ponad pół roku; do dziś. W końcu telefon przez który można porozmawiać bez krzyczenia, bateria trzyma naprawdę dzień, a sam system już nie myśli kilka sekund nad czymkolwiek. W końcu znalazłem coś co mi odpowiada i nieprędko zmienię defy. Tu mogę tylko wspomnieć, że lepiej kupić nowy telefon, niż porysowane tak, jak by ktoś nimi grał w nogę. Gdyby ktoś uparł się na używany, to 1 znak, że coś z nim jest nie tak, to rysa na szkle gorilla glass. Dziwi mnie że ludzie rysują defy, ja noszę bez pokrowca, a na telefonie pojawiło się jedynie otarcie, po kontakcie z asfaltem. Niedawno do defy dokupiłem sobie nexusa 7, jednak to już nie telefon a tablet.. Co po defy? Nie wiem, nigdy więcej nie kupię low enda, ale też nie da się teraz kupić nic wydajnego z ekranem 4 cale. Ponad to dla mnie już nie telefon, a najbardziej bawią mnie recenzje, w których piszą, że te telefony da się używać jedną ręką... Może niedługo spopularyzują się kremy na przedłużanie palców, tak samo jak kremy na inne części ciała... :E

Gdyby się trafił godny następca chętnie bym go kupił, bo chcę mały kompaktowy telefon do dzwonienia, notowania, czy prostych gier, a nie cieńką ultrapłaską cegłę, której nie da się nawet wygodnie trzymać w ręce, a bateria to tylko ciekawostka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudo66

Swift był (bo już został sprzedany jakieś 2 miechy temu) moim pierwszym tel na androidzie.Z pracy dostałem służbowego SGS'a 2 ,a dla siebie do użytku prywatnego zastanawiałem się nad Blade lub Milestone ,ale teraz jeszcze doszło parę więc nie wiem jeszcze co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po swifcie kupiłem SE mini pro k17i, najlepszy z moich dotychczasowych telefonów, potem jednak zmieniłem go na LG L7 Porażkę co skutkowało półroczną terapią u psychoanalityka i dwoma próbami samobójczymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi