Skocz do zawartości
tomek_fcb

HTC Desire z ekranem Super LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak t temacie co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Czy rzeczywiście ekrany SLCD są lepsze od Amoled pod względem odwzorowania kolorów, lepszych kątów widzenia, mniejszą prądożernością co przekłada się na małe zużycie baterii, a na pewno mniejsze jak w przypadku dotychczasowych ekranów Amoled. Rozdzielczość też pewnie pójdzie w górę i nie będzie sfałszowana. Zastanawiam się jeszcze czy cena "nowego-starego" Desire z Super LCD pozostanie bez zmian, oraz czy będzie jakaś wzmianka o tym jaki wyświetlacz topowy model HTC posiada, Amolde cz Super LCD?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ekrany SLCD są faktycznie mniej prądożerne... ale od swych braci LCD ! Nie od AMOLED !

Taki chwyt marketingowy... niestety podyktowany niewydolnością firmy Samsung (AMOLED i SAMOLED ledwo starcz dla ich modeli telefonów),

Było to do przewidzenia, natomiast ciekawi mnie cena (która powinna moim zdaniem pójść sporo w dół).

Już nie mogę się doczekać pierwszych testów porównawczych ;)

ps. Co do wzmianki na jakim wyświetlaczu jest dany model pewno będzie się to objawiać w numerologii (nazwa zostanie stara).

np. HTC Desire A8181 (dotychczas) np. na B8181 lub A8181a ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mi się wydaje, że zwykłe Amoledy zużywają mniej prądu niż Super LCD ale HTC czymś musi się bronić ;)

Zobaczymy jak wypadnie bezpośrednie porównanie Amoled vs Super LCD ;)

---------- Post dołączono o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Znalazłem właśnie bezpośrednie porównanie Super LCD vs Super AMOLED vs IPS LCD

SLCD vs Super-AMOLED and IPS LCD video comparison and specifications | MobileTechWorld

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Też mi się wydaje, że zwykłe Amoledy zużywają mniej prądu niż Super LCD ale HTC czymś musi się bronić ;)

Zobaczymy jak wypadnie bezpośrednie porównanie Amoled vs Super LCD ;)

---------- Post dołączono o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Znalazłem właśnie bezpośrednie porównanie Super LCD vs Super AMOLED vs IPS LCD

SLCD vs Super-AMOLED and IPS LCD video comparison and specifications | MobileTechWorld

obstawiam ze bedzie sie nowy-nowy Desire bronil lekko wieksza iloscia RAM i powiedzmy z 100-200mAh pojemniejsza bateria :-]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze to witam,jestem nowy

A po drugie na jakiejś angielskiej stronce znalazłem informacje że będzie nowy Desire HD, który będzie miał SLCD wyświetlacz oraz apart 8 Megapixeli oraz nagrywanie w HD. Niestety nie podano daty wprowadzenia na rynek :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po pierwsze to witam,jestem nowy

A po drugie na jakiejś angielskiej stronce znalazłem informacje że będzie nowy Desire HD, który będzie miał SLCD wyświetlacz oraz apart 8 Megapixeli oraz nagrywanie w HD. Niestety nie podano daty wprowadzenia na rynek :(

Wiemy o tym od dawna, pisz na temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jaki sposób można sprawdzić, który wyświetlacz jest zamontowany w telefonie? Kupuję jutro Desire i zastanawiam się, czy modele z nowymi wyświetlaczami już do nas dotarły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    atb80

Też czytałem na różnych forach że Super LCD jest bardziej energooszczędne. Jestem tego bardzo ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    medive

z tyłu pudełka jest specyfikacja oraz różnią się oznaczenie o ile dobrze pamięta

A8181 Amoled

B8181 SuperLCD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W euro.com.pl już pojawił się Desire z Super LCD ciekawe czy operatorzy też dodadzą nową wersję do oferty i odpowiednio ją oznaczą. Mnie osobiście interesuję Orange bo na dniach przedłużam umowę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi