Skocz do zawartości
forceman

Ładowarka 2000mA

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalna ładowark sieciowa ma natężenie 1A. Czy mogę podłączyć telefon do ładowarki samochodowej o natężeniu 2A bez obawy że uszkodze telefon ? Napięcie się zgadza w obu jest 5V. Chodzi konkretnie o tą ładowarkę http://allegro.pl/ladowarka-samochodowa-2x-usb-5v-2a-2000ma-iphone-i2387645260.html

EDIT

Czy może bezpieczniej będzie po prostu używać takiej ładowarki ? http://allegro.pl/mini-ladowarka-samochodowa-zlacze-usb-1000-mah-i2404266465.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyższy prąd ładownia nie wpływa dodatnie na żywotność baterii ale podłączyć możesz i nic się nie powinno stać. Aczkolwiek sam nigdy nie zwróciłem uwagi jaki prąd ładowania ma moja ładowarka samochodowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taką samą i nic się nie dzieje ta za 14,99. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Oryginalna ładowark sieciowa ma natężenie 1A. Czy mogę podłączyć telefon do ładowarki samochodowej o natężeniu 2A bez obawy że uszkodze telefon ? Napięcie się zgadza w obu jest 5V. Chodzi konkretnie o tą ładowarkę Ładowarka Samochodowa 2x USB 5V 2A/2000mA iPhone (2387645260) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

EDIT

Czy może bezpieczniej będzie po prostu używać takiej ładowarki ? Mini Ładowarka Samochodowa Złącze USB 1000 mAh (2404266465) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Nie wiem kolego jak ta podwójna spisze ci się gdy podłączysz 2 urządzenia do niej. Niestety w moim przypadku (kupiona na allegro i e-bay) po podłączeniu drugiego urządzenia nie ładuje go, ze względu na mały prąd. Niestety te 2A o których piszesz i jest opisane w aukcji to raczej trochę naciągana prawda, ewentualnie ładowarka ma 2A bez obciążenia a po podłączeniu urządzenia do niej jej prąd ładowania spadnie gdzieś do 1,5A na 2 gniazda. Poza tym powiedz mi jakim cudem taka mała ładowarka miałaby moc 24 W. Do HTC polecam ci oryginalną, która na alledrogo kosztuje raptem 5zł więcej niż ta podwójna. A wiadomo, że na oryginalnej na pewno zadziała i nic nie spalisz w tel, baterii itp.

Co do skutków ubocznych wyższy prąd to więcej ciepła które wydzieli się podczas ładowania baterii. Każda bateria ma także przewidziany jakiś swój prąd ładowania któego nie powinno się przekraczać. Popatrz na oryginalną ładowarkę i zastanów się czemu tam nie dali ci 2A tylko jakieś pewnie (mA).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To że są 2 wejścia to akurat raczej mi na tym nie zależy. Oryginalne są droższe sporo poza tym są długie a mi zależy żeby jak najmniej wystawała z gniazda bo to w skuterze ma być;) Wezmę chyba tą 1A. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To, że na ładowarce jest napisane 2000mA oznacza wydajność prądową tejże ładowarki a nie prąd ładowania. To, ile prądu popłynie przez telefon decyduje układ ładowania akumulatora w telefonie a nie ładowarka.

Reasumując: ważne, żeby prąd ładowarki nie był za mały, bo wydłuży się na niej czas ładowania. Wszystkie ładowarki z prądem = lub > 1A będzie dobra.

Wysłane z mojego Desire Z

Edytowane przez piecemaker

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wydaje mi sie ze prad ładowania nie moze byc ani za duzy ani za mały

Edytowane przez antydroid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prąd ładowania zmienia się jak w wypadku kondensatora znaczy największy jest na początku a potem stopniowo się zmniejsza wraz z wypełnieniem akumulatora...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piecemaker ma rację. Ładowarka może mieć wydajność nawet 5A a i tak prąd ładowania będzie mniejszy, nawet na początku gdy jest największy. O tym jaki prąd popłynie decyduje telefon a dokładnie układ odpowiedzialny za ładowanie. Jeżeli ładujemy baterię bezpośrednio bez układów pośredniczących to wtedy trzeba uważać żeby prąd nie był za duży. Jednak jeśli ładujemy ją w telefonie to o to abym prąd był odpowiedni dba sam telefon.

wytapatalkowane z NeoV

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    And3

Mam inne pytanie związane z ładowaniem baterii i ładowarkami do Desire HD.

Po Samsungu Wave 8500 pozostała mi ładowarka samochodowa. Ma wtyczkę mini USB identyczną z tą jaką ma ładowarka sieciowa Desire HD. Parametry tej ładowarki to napięcie wejściowe 12-24V, napięcie wyjściowe 5-10V, prąd max.1000mA.

Nie wiem czy mogę bezpiecznie ładować Desire HD tą ładowarką, czy bezpieczniej będzie kupić specjalnie przeznaczoną do tego telefonu?

Może ktoś już wykorzystywał taką ładowarkę do DHD i może podzielić sioę swym doświadczeniem i uwagami. ;/

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi