Skocz do zawartości
krzychos7

Gry piłkarskie

Rekomendowane odpowiedzi

Na fali Euro 2012 chciałbym porównać trzy najpopularniejsze gry piłkarskie na Androida.

Jako że nie jestem znawcą tego typu gier chciałbym by każdy wyraził swoje zdanie, jaka dla Was jest najlepsza, jakie plusy i minusy.

D0It52DgyqZIit9ABmL3Qt35rWJHXh4wyoL7bFFnvA1C_EcXC-dl9NR72MZAQSVreUI=w124

PES 2012 dla mnie ma najprzyjemniejszy interface i sterowanie (największy plus, mapka aktualnych pozycji zawodników), co do samej rozgrywki nie do końca mam co oceniać bo nie za dużo grałem.

GUdU1p90mg1JgM0Pjcz41nWD8PoS34CprcYa-K2Oz9h_F71R-uVeY1IjkhzQsuzoNeA=w124

FIFA 12, grałem najwięcej, ogólnie przyjemna rozgrywka, chodź interface mógłby być lepszy (brakuje mapki boiska). Może jest dość prosta i powtarzalna ale dla laika przyjemnie zabija czas w autobusach :).

Cj_EA1wW0nT4Koyvnl2283AnpW6Wtv_msizQRubkAjZdQ4Icepe8-OpU2rR3QSso2Q=w124

Real Football 2012, grałem najmniej (dużo więcej w poprzednie wersje), nie zachwyca rozgrywką ale za to grafika wydaje się najlepsza.

A jakie jest wasze zdanie? Może ktoś grał więcej i może napisać więcej konkretów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma co, świetne porównanie, "nie do końca mam co oceniać bo nie za dużo grałem", "grałem najmniej", :facepalm1:

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP

Wyraźnie napisał, że chce znać wasze (tj. nasze) zdanie..

@Topic

/ciach/

W tym roku FIFA przebiła PES pod każdym względem i na każdej platformie, nawet PC (choć sterowanie zniechęcało). Na Androidzie jest tak samo i jeżeli miałbym polecać, to właśnie ją bym wskazał;) Strasznie grywalna, a i grafika w oczy nie razi. MEGA dla fanów piłki nożnej.

Smogg: Następnym razem tego typu komentarze zachowaj dla siebie, wyślij na PW, lub zamieść w księdze skarg na moderatorów - tutaj będą traktowane jako spam i tak też nagradzane.

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rain86

To może ja dorzucę swoje 3 grosze:

Pes 2012 - moim zdaniem jest po prostu kiepski - brak komentatora, raptem kilka odgłosów z trybun. Samo sterowanie złe nie jest ale motion capture piłkarzy jak i same animacje pozostawiają wiele do życzenia. Gra jest dość prosta i schematyczna, nie wykonamy żadnych ciekawych akcji - mamy raptem na przyciski.

Fifa 2012 - moim zdaniem najlepsza propozycja - świetna wizualnie i audio na najwyższym poziomie. Mnóstwo w pełni licencjownowanych klubów, wiele możliwości personalizacji. Świetny gameplay - motion capture postaci jest jak z ps2 za co należą się wielkie brawa dla autorów.

Real football - gra, która całkowicie odmieniła swój wizerunek. Na początku miała konkurować z fifą (wcześniejsze wersje) ostatnia to dla mnie typowy arcade - gracze biegają bardzo szybko i jakoś to takie dziwne dla mnie jest. Graficznie jest dobrze, ale szkoda że nie ma licencji. Motion capture lepszy niż w Pesie ale gorszy niż w fifie. Jeśli chodzi o grywalność to jakoś mnie ta gra nie wciągnęła, może to też przez ograniczenia modelu Freemium.

Jeśli chodzi o granie w piłkę na telefonie to jest i tak ciężko - ekran, nawet najlepszy nie zastąpi pada. Jeżeli chodzi zaś o samo granie i co mi najbardziej odpowiada to...PES 2 ze starego dobrego szaraka (PSX) na emulatorze. Grafika jest do zniesienia po uruchonmieniu gry w opengl wygląda to lepiej jak dedykowany pes 2012 :) Grywalność jest przednia, fakt składy przeterminowane ale sam gameplay jest nie do przebicia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem fifa 12 jest najlepsza dlatego ze fizyka gry i poruszanie piłki jest najbliższe realizmowi;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie ja nie miałem za dużo do powiedzenia w temacie ale założyłem temat by poznać zdanie innych (myślę że takie porównanie od kilku osób jest bardziej obiektywne).

@rain86 całkiem dobry pomysł z emulatora i skorzystania z starszych ale sprawdzonych tytułów. Zasadniczo ja używam często do telefonu pada od PS3 to i pograć będzie wygodniej. Jednakże sterowanie w FIFA 12 w dotyku nawet mi bardziej prasuje niż na PC/konsoli, pod względem podań i zmian zawodników, nie trzeba stickiem celować tylko wystarczy dotknąć konkretnego piłkarza (osobiście zawsze miałem problem z podaniem do tego kogo chciałem grając klawiaturą/padem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie wyszła piłka na Euro 2012 zatytułowana Striker Soccer EuroCup 2012.Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić tej gry ale myśle że można dodać ten tytuł do wymienionych wyżej Fify i Pes.A co do tematu to jak najbardziej Fifa2012 za fizykie gry ,grafikie i polsko lige.Ale ja gram w Pes 2012 i też są tutaj minusy przede wszystkim grafika mogła by być ciut lepsza a plusy to Super chalenche czyli kariera przypominajoąca bardzo kariere w Peesie na psx-a,fizyka też całkiem całkiem,no i oczywiście komentator sportowy w 5 językach niestety bez Szpakowskiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BolaN

Grałem w wszystkie te gry... i stwierdzam:

-PES 2012 najlepsza gra z tych trzech wygrywa tym że ma licencje na lige mistrzów i sterowanie bardzo miłe, trawa wyraźniejsza od FIFY, graficznie słabiej od tych 2

-FIFA 12 Graficznie lepiej od PESA ale grafika to nie wszystko ... ma licencje na kluby, sterowanie gorsze od PESA i ta trawa zbyt jasna...

-Real Football graficznie wygrywa ale nie o grafikę chodzi ... sterowanie nie wygodne, brak licencji na kluby, tylko reprezentacje...

PES 2012 wygrywa i zostawiłem go na moim smartfonie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam kolejne moje spostrzerzenia.

Już sam wyrobiłem sobie zdanie ze jednak faktycznie FIFA ma najlepszą fizykę i gameplay, krótko mówiąc w meczu wygrywa, tylko opcji w menu i interface brakuje (głównie mapki która jest w PES i RF).

PES goni FIFA jednak właśnie gra się by pokopać a nie łazić po menu :-)

Zaś najmniej przyjemnie gra się w RF, pomimo iż ma najbardziej rozbudowane opcje. Mimo że nie ma licencji to przynajmniej wydali ostatnio aktualizacje na EURO 2012, można rozegrać własny puchar europy (grupy już poukładane).

Szkoda właśnie że FIFA 12 na telefony nie dostała dodatku (nawet dodatkowo płatnego) z rozgrywkami EURO 2012, podobnie jak to dostała na PC i konsole.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ubolewam ze EA nie wpadło na pomysl Dania euro 2012;( zwłaszcza ze fifa world cup 2010 RPA bylo na ios

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi