Skocz do zawartości
ShakeYourAss

Bugi przy nieudanym roootowaniu - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Xperię (x10 mini pro) posiadam może od niecałego miesiąca, a już chciałam się pobawić w informatyka i wgrać andka 2.3.+.

Chcąc wprowadzić root'a do telefonu programem SuperOneClick, nastąpił błąd (waiting for device - podłączyłam telefon, poczekałam, było wszystko ok, jednak w fazie końcowej wyskoczył FAILED). Spróbowałam więc ponownie. To samo. Od tamtego momentu męczą mnie lagi w telefonie, nie mogę praktycznie z niego korzystać, kiedy jest pod kablem USB, ponieważ np. nie mogę przesunąć paseczka do odblokowania, czy wejść w "górne" powiadomienia i wybrać jedną z opcji, czy wejść w sms'a. Ponadto tel miał kilka fochów - zaciął się i sam wyłączał/włączał. Więcej błędów nie chce mi się opisywać, co prawda są one drobne, mimo wszystko wybitnie przeszkadzają w codziennym używaniu.

Sprawdzałam też, czy telefon został wcześniej zrootowany, no ale niestety nie.

Jak powrócić do poprzedniego stanu, ale nie usuwając wszystkich aplikacji, ani zmodyfikowanego wyglądu? Jest to możliwe? Proszę o szybką odpowiedź.

Jeśli umieściłam post w złym miejscu, z góry przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WuuHacz

Wgraj softa przez SEUS'a wrócisz do 2.2.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, dobra. Tak jak mówiłam - aż takim informatykiem to ja nie jestem. Nie znam się na modach, romach, kernelach, a w tym i seus'ie i bóg wie co jeszcze. Jakbyś mógł powiedzieć coś więcej na ten temat, byłabym wdzięcznaa.

(wcześniej miałam softa 2.1 update 1 bodajże)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WuuHacz

Pobierasz i instalujesz.

http://www.speedyshare.com/file/QF3Nx/Update-Service-Setup-2.11.12.5.exe

Wypełniasz wszystko krok po kroku (program "mówi" co masz robić) i masz ponownie 2.1 update1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że dalej dam sobie radę, ale jakbym miała pytania, to napiszę. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WuuHacz

Z tym akurat sobie poradzisz wgrywanie przez SEUS'a jest proste jak drut :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakbym jednak uparła się przy tym, że chcę mieć andka 2.3.7 (chciałabym mieć możliwość zapisywania aplikacji na k.pam.) to czy pomógłbyś mi krok po kroku w prostym języku? O: Tak, wiem - są setki postów na temat wgrywania androida. Ale jak mówiłam, pewnych pojęć nie jestem w stanie zrozumieć. I czy jest jakiś stabilny rom (w tym najlepiej w jęz. pl)? Bo słyszałam, że wyższego oficjalnego od 2.1 nie będzie, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WuuHacz

Wgraj najpierw 2.1 update1 przez seusa następnie zajmiemy się wgrywaniem 2.3.7 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobione : D Więc.. Słucham cię uważnie. A. No i jeśli zrobię coś nie tak po drodze, to czy jest możliwość ponowne przywrócenie telefonu? Po wielu tematach widziałam, że jest dużo błędów i ludzie się bulwersują. A ja tylko chciałabym bez żadnych problemów wgrać nowego softa :E''

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WuuHacz

Jeśli coś zrobisz źle to ponownie SEUS :)

No to zaczynamy....

Ściągasz to i wypakowujesz: Zippyshare.com

Włączasz w telefonie tryb debugowania: Ustawienia -> Aplikacje -> Dla Programistów -> zaznaczasz Debugowanie USB. wychodzisz do głównego pulpitu.

Podłączasz telefon do kabla USB (wcześniej kabel do PC) i nic nie klikasz po prostu podłączasz.

Teraz wchodzisz do wcześniej wypakowanego folderu (paczka którą pobrałaś).

1. Uruchamiasz installrec.

2. W otwartym oknie klikasz np. spacje następnie raz jeszcze spacje.

3. W nowo otwartym oknie klikasz ROOT, czekasz aż telefon się zrootuje (na sam koniec wyskoczy okienko z pytaniem czy wykonać test klikasz "NIE") zamykasz okno które wyskoczyło.

4. W tym czarnym oknie klikasz np. spacje później jeszcze raz spację.

5. Telefon się restartuje.

6. Tym sposobem masz zrootowany telefon i wgrane CWM.

Jeśli wykonasz te czynności napisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi