Skocz do zawartości
ShakeYourAss

Bugi przy nieudanym roootowaniu - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

DaveR1

Nie. Odpalasz program z ikonką pioruna i szukasz na górze guzika root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon zrootowany. Co dalej?

---------- Post dołączono o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

nie wiem, czy mam to CMW wgrane. Pojawiła mi się ikonka Superuser.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie masz.

https://github.com/downloads/react2409/X10-Mini-Pro-Utilities/CWMInstaller-Windows-v5.zip

Pierwsza opcja: Y

Druga opcja: N

gratulacje, właśnie wgrałaś CWM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz? Przy czym bardziej interesuje mnie pod jaką wersję procesora jest, bo po motywie widać że to jakiś #####albo inna Vista, ew. coś dzikiego na vistamizerze.

Sterowniki zainstalowane masz?

Dawno temu, starożytni majowie opracowali sposób na ręczną instalację CWM, może uda mi się odtworzyć ten rytuał

Otwórz CWMInstaller-Windows-v5/files, a następnie wyizoluj stamtąd 3 pliki - busybox, chargemon i recovery, a następnie przenieś je na SD.

Otwórz dowolny eksplorator, który ma dostęp do roota (ES Explorer z darmowych, root explorer z płatnych)

Skopiuj trzy wyżej wymienione pliki do /system/bin i nadaj im uprawnienia 777, czyli wszystkie kratki mają mieć tego "ptaszka". Uprawnienia nadasz przytrzymując palec na danym pliku i wybierając odpowiednią opcję

Uruchom telefon ponownie, gdy pojawi się napis "sony ericsson" przyciśnij "wstecz" i przytrzymaj go trochę. Powtarzaj do oporu, kiedyś zaskoczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Windows Vista Home Basic, procek słaby - 1,73 GHz

Sterowniki do se mam.

Resztę zrobię jak zacznę myśleć, czyli nie o tej porze.

---------- Post dołączono o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cholera. Wzięłam się jednak za to, ale telefon znowu mi wariuje pod USB. Mmmm, uwielbiam to!

---------- Post dołączono o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

ps. próbowałam już bez kabla przenosić do system/bin, ale jeden psikus - nie mam folderu bin :E Coś jest chyba z telefonem nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest xbin albo sbin? jeśli nie ma to spróbuj go utworzyć.

Nie bardzo pojmuje jak można nie mieć /system/bin, ale widać jeszcze wielu rzeczy o Androidzie nie wiem :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tego nie wiem O: Wpisałam w wyszukiwarkę w es eksploratorze 'bin' i były same pliki, w sensie xxxxx.bin (xxxxx - nazwa jakiegoś pliku). Znajdują się w folderze 'svox', ale ogólnym, nie w 'system'. W folderze 'system' mam jedynie: ams, downloads, license, thumbs, temp, messaging i wap.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaveR1

Zrób może jakiegoś Screenshota

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uworzyłam, przeniosłam, ale nie wiem jak im nadać te uprawnienia. Przytrzymałam, właściwości - nacisnęłam pokaż sumę kontrolną, no i tam były jakieś dwa ptaszki do zaznaczenia. I pojawił się w tym folderze dodatkowy plik, ta sama nazwa.Tak miało być?

---------- Post dołączono o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Chciałabym zrobić screena, ale chyba nie umiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi