Skocz do zawartości
ShakeYourAss

Bugi przy nieudanym roootowaniu - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

MAM. DZIĘKUJĘ.

Czy może się tam znajdować plik tar? Bo mam recovery.tar (jedno z tych, które miałam skopiować)

---------- Post dołączono o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Potrzebuję szybko odpowiedzi teraz. Zaskoczyło. Jestem w clockworkmod v3.2.0.0-r5 x10mini Co teraz? ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaveR1

Masz rom na karcie? Jak tak to instal custom zip -> i wybierasz rom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, że wcześniej pomagający mi Pan, nie napisał, co dalej i skąd mam co pobrać. Jak na razie mam telefon na cmw, co mam wcisnąć? O:

---------- Post dołączono o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

A, dobra. To teraz inne pytanie: Który rom polecacie? [widziałam spis, ale jakoś.. wolę usłyszeć opinie innych. I nie wiem, czy mam odblokowanego bl].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie masz złamanego bootloadera, więc polecam NxT6, oparty na najnowszych źródłach, rozwijany i z przemiłym developerem (kilka krótkich rozmów na pw przez xda, można sporo się od niego dowiedzieć). Opcjonalnie Xperian Blaze V2 lub Sony Style.

Ale najlepsza jest metoda prób, błędów i testowania każdego romu. No i późniejsze modyfikacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mhm. A teraz szybka lekcja: w wątku o x10 mp i android 4.0 pisałeś coś, że jak się zdejmie bl to się ucegli telefon - co to znaczy? Tak samo, co to znaczy w romach 'nie/rozwijany' i developer? O:

---------- Post dołączono o 06:33 ---------- Poprzedni post napisano o 06:32 ----------

A. No i czy j. polski jest możliwy w nowych romach?

---------- Post dołączono o 06:43 ---------- Poprzedni post napisano o 06:33 ----------

Prosiłabym jeszcze kogoś serdecznie o podanie linku do pliku od razu do zapisu, z romem ArcMini NxT6. W wątku ze spisem romów pisze, że jest to zależne od kerneli i przekierowuje na główne forum. Wiem jedynie, że kernel to jądro systemu, a co dalej z tym idzie, to już niestety nie :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaveR1

Język PL jest we wszystkich romach

Tapatalkuje z Live with Walkman (WT19i) ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nierozwijany - prace nad romem zostaly przerwane

Rozwijane - rom jest caly czas modyfikowany i poprawiany przez autora

Developer - programista, tworca romu

Uceglenie - trwale zepsucie telefonu, w taki sposob, ze nie da sie go naprawic w warunkach domowych

Wysłane z mojego U20i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Developer - osoba/grupa tworząca dany rom.

Rom rozwijany - rom, który w dalszym ciągu jest poprawiany i ulepszany przez developera, np. (ArcMini NxT6), a nierozwijany to rom, nad którym już nikt nie pracuje.

A co do uceglenia telefonu to znaczy, że podczas łamania bl poszło coś nie tak i telefon nie chce reagować przy włączaniu, nie wykrywa go komputer, itp. Wtedy jedynie pomaga naprawa w serwisie.

Ups spóźniłem się.......... ;P

---------- Post dołączono o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Co do NxT6 to masz linki:

Rom:ArcMini_NxT6.zip

Moduły:ArcMini_NxT6_Modules.zip

Ściągasz oba pliki i wrzucasz na karte sd. Uruchamiasz CWM i instalujesz sposobem podanym w tym tutorialu (oczywiście omijasz już instalację roota i cwm, bo to już masz)

http://forum.android.com.pl/f163/dla-poczae-tkujae-cych-instalacja-romu-od-podstaw-x10-mini-pro-135686/

Pamiętaj, że jak zainstalujesz rom, to zaraz po nim, przed restartowaniem telefonu zainstaluj jeszcze moduły:

- dajesz choose zip from sdcard i wybierasz ArcMini_NxT6_Modules.zip

- jak się zainstaluje to ponownie dajesz wipe data/factory reset i potem wipe dalvik cache

- następnie wybierasz reboot system now i gotowe ;)

Edytowane przez miszka2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkim pięknie dziękuję za pomoc, andek wgrany :serce:

A teraz problem - nie mam Marketu. Co mogę zrobić? o:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi