Skocz do zawartości
JaW

Thor Kernel Galaxy Note ICS oraz JB - wsparcie dla BLN!!!

Rekomendowane odpowiedzi

JaW

Thor Kernel Galaxy Note

Od kilku dni testuję kernel Thor i muszę stwierdzić, że jest to najlepszy kernel dla Note, z jakim miałem do czynienia.

Skupiam się tylko na wersji tylko dla ROM-ów ICS opartych na CM9.

Temat twórcy kernela jest wyjątkowo nie na XDA, lecz na forum Tegry:

Forum TegraOwners • View topic - [Kernel]Thor Kernel & Touch Recovery[Custom ICS Only]

Autor prosi, aby nie robić mirrorów dla jego produkcji, więc w celu pobrania kernela należy się tam zarejestować.

Teraz krótko o tym kernelu:

- można flashować na ROM-y: CM9, Paranoid, Asylum, AOKP, Liquid, a więc jest spora mozliwość wyboru. Dodatkowo autor ma własną modyfikację CM9, dostępną również na forum Tegry

- zmodyfikowana tablica taktowań CPU, od 25 MHz, poprzez 50, 100 aż do 1700 MHz. Dla każdego taktowania można sobie ustawić napięcia, oczywiście bez przesady, aby nie zawieszać lub nie przegrzewać Notka. Generalnie lekkie obniżenie napięć pozwala zauważalnie wydłużyć czas pracy na baterii, kilka przykładowych tabelek z napięciami znajdziemy w temacie o kernelu. Do tego spory wybór profili taktowań, polecam wypróbować ondemand, lulzactive i conservative

- wsparcie dla BLN - NARESZCIE! :D Bardzo mi tego brakowało, i wreszcie jest, i co najważniejsze działa pięknie :) Dla niezorientowanych: BLN to aplikacja powiadamiająca o zdarzeniach (sms, nieodebrane połączenie itp) poprzez podświetlenie dotykowych przycisków telefonu. Do pobrania z Google Play. W porównaniu do aplikacji NoLED zużywa o wiele mniej energii, bo nie rusza ekranu, a jedynie przyciski. Wersja płatna (8 zł) jest bardziej rozbudowana i warto w nią zainwestować.

- niesamowicie wygodne, dotykowe CWM Recovery, z kilkoma fajnymi opcjami (backup efs, modemu) - kto lubi zmieniać ROM-y doceni w pełni mozliwości i wygodę

Od 23 września 2012 dostępny jest też thor kernel dla customowych ROM-ów JB:

Forum TegraOwners • View topic - [Kernel]Thor Kernel & Touch Recovery[Custom JB Only]

Podobnie jak ICS kernel jest świetny i warto sobie wrzucić, polecam :)

Edytowane przez JaW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeeep

Skoro jesteś tam zarejestrowany to spytaj się o prace na innych ICS np.RocketROM,KingDroid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamR

Na kingdroid nie działa sprawdzałem pare dni temu, temat o tym kernelu już się przewinął w innym temacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Ten kernel jest tylko dla ROM-ów opartych na CM9, nie działa z customowymi LPY, LQ2 i innymi. Jest to wyraźnie określone w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopiero co wgrałem KingDroid a tu widzę coś ciekawszego , to bln i 1700 mocno mnie zachęciły

A na tych 25Mhz da się używać?

Który rom najlepiej się spisuje pod ten kennel ?

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez slawrumia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Nie wiem jak z 25 MHz, bo ustawiłem sobie przedział 50 - 1200 MHz, i lekko poobnizalem napięcia. Według CPUSpy telefon ładnie wchodzi w Deep Sleep, a pod umiarkowanym obciążeniem chodzi na 50 MHz, i wszystko wtedy normalnie śmiga.

Co do ROM-ow, to nie testowałem żadnego poza AOKP, który jest bezbłędny w połączeniu z Thorem :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dajcie znać jak bateria na tym kernelu (na jakim romie) i jak bateria na romie Tegra i tym kernelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niemożliwe że komukolwiek udaje się pracować na 50Mhz... Ustawcie sobie maks taktowanie na 50Mhz (albo tryb powersave) i spróbujcie telefon wybudzić. O ile wam się to uda, to życzę powodzenia w przywracaniu normalnego taktowania, osattnio 30 minut się męczyłem, żeby zdążyć po resecie zanim SetCPU zmieni taktowania... Fakt, że miałem żywą tapetę i korzystam z Androida 2.3, ale mimo wszystko o czymś to świadczy.

Nie zauważyłem też znaczącej oszczędności baterii przy korzystaniu z uV, pomimo -200mV w przypadku najwyższych taktowań, później jednak wróciłem do normalnych wartości bo telefon mial tendencje do zawieszania się. Bez podciągania napięć do góry mogłem tez zapomnieć o 1,6Ghz, ale po 10 minut gry przy takich ustawieniach bateria ma 65 stopni, a ekran parzy palce, żadna przyjemność (polecam sprawdzać screencast + gra w 3D). Niestety nie mam innego wyjścia, bo to jedyna konfiguracja przy której nie uciekają mi klatki przy nagrywaniu wideo Screencastem (apka do nagrywania tego co jest na ekranie). Różnica w oszczędzaniu baterii jest dopiero przy obniżeniu taktowań do 800Mhz (dolna granica względnie płynnej pracy). Dzięki temu Opera Mobile, która ciągnie taktowania maksymalnie do góry, nie zżera tyle baterii i nie grzeje tak telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Łączna praca Notka dziś na 50 MHz to ponad półtorej godziny, używana w tym czasie Opera Mini i GG. Telefon pracuje normalnie, strony ładuje szybko i nie bardzo ma potrzebę wchodzić na wyższe taktowania. Po odpaleniu Opery Mobile taktowanie podczas ładowania stron skacze na 1200 MHz.

Nic sie nie wiesza, a co do pracy na baterii - jest dobrze, ale nie potrafię jeszcze określić, czy bateria lepiej trzyma. Na pewno nie jest gorzej, co w połączeniu z BLN w pełni mnie zadowala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi