Skocz do zawartości
NoPerfect

HTC ONE V - Oficialny temat dla posiadaczy smartfona

Co sądzisz o HTC ONE V ?  

232 użytkowników zagłosowało

1. 1. Co sądzisz o HTC ONE V ?

• Świetny Smartfon
      • Dobry Smartfon
      • Przeciętny Smartfon

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam więc oficjalny temat z myślą o tych którzy posiadają tego smartfona, chcą się podzielić opinią na jego temat, i zapewne w razie pytań je zadać , ten temat może też pomóc wielu osobą które chcą zakupić ten telefon a nie wiedzą czy jednak warto .

Zapraszam was serdecznie do debaty na temat HTC ONE V (t320e)

HTC ONE V (T320e)

post-148174-1425572057975_thumb.jpg

SPECYFIKACJA SMARTFONA:

HTC One V Ogólne - HTC Smartphones

12627183440337824492.png

10184156072021905909.png

65335229002726352341.png

Zalety:

elegancki design

jakość wykonania na wysokim poziomie

znakomita ergonomia

świetne kąty widzenia (jak na wyświetlacz LCD)

wysoka moc podświetlenia

interfejs Sense 4.0 rozszerzający funkcjonalność OS-a

łączność Bluetooth 4.0

dobra jakość zdjęć i nagrań

wiele ciekawych i przydatnych opcji foto-wideo

system Beats Audio

świetna jakość dźwięku

długa praca na baterii

darmowe konto Dropbox o pojemności 25 GB na 2 lata

kompaktowe rozmiary i mała waga urządzenia

Wady:

brak możliwości samodzielnej wymiany baterii

drobne problemy z płynnością działania interfejsu

mało pamięci masowej dostępnej dla użytkownika

HTC One V jest smartfonem mniejszym od modelu X, ale przez to bardziej poręcznym i lżejszym. Nie oznacza to jednak, że do jego wykonania użyto materiałów gorszej jakości. Wręcz przeciwnie - w obudowie dominuje metal i szkło Gorilla Glass, a całość spasowana jest z należytą precyzją.

Wyświetlacz wykonany jest w tej samej technologii co w przypadku smartfona One X - mamy do czynienia z Super LCD 2 (IPS). Rozdzielczość ograniczona została jednak do 480x800 px, które nie robią już dużego wrażenia w obecnych czasach. Plusem jest za to umieszczenie ekranu tuż pod szkłem, bez zachowania zbędnego dystansu, przez co obraz wygląda jakby był przyklejony do powierzchni. Kąty widzenia są po prostu świetne, choć do Super AMOLED-ów trochę im brakuje. Nie można narzekać również na nasycenie kolorów i głębię czerni - ogólna jakość obrazu jest bardzo wysoka.

Opisywanego smartfona uznajemy za nowoczesnego reprezentanta swojego gatunku z kilku względów. Oprócz wspomnianego wyświetlacza Super LCD 2 otrzymujemy również system Android 4.0 wraz z nowym interfejsem Sense 4.0, który jest jedną z najlepszych tego typu nakładek, jakie widzieliśmy w smartfonach. Jakby komuś "czwórek" było mało, producent dokłada jeszcze standard Bluetooth 4.0 do szybkiej komunikacji z zestawami słuchawkowymi, stacjami dokującymi i innymi peryferiami.Musimy ponarzekać trochę na procesor. W przypadku modelu One X mieliśmy do czynienia z nowoczesną, superwydajną Nvidią Tegra 3 (cztery rdzenie główne, piąty pomocniczy i dwanaście graficznych), natomiast w tańszym One V zastosowano Qualcomma Snapdragon S2 MSM8255, ARMv7, 45 nm, 1 GHz, z nieco starym już układem graficznym Adreno 205. Jak jego działanie wygląda w praktyce?

Przekonajcie się sami !

Edytowane przez NoPerfect

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Petlik

To rozpocznę ;)

Dzisiaj dotarł do mnie ONE V.

Na pierwszy rzut oka, telefon bardzo solidny. Bardzo brakuje mi przycisków (przynajmniej słuchawek), które miałem w HTC Magic. Przywykłem do nich, ponieważ bardzo przyspieszały pracę. Jednak za kilka dni przyzwyczaję się do ergonomii V`ki.

Wyposażenie telefonu jest strasznie ubogie. Nie spodziewałem się tego po HTC.

Brakuje pokrowca, którym cieszyłem się w przypadku Magic`a.

Nie ma normalnej ładowarki, jest tylko przewód mUSB, który włożyć można w adapter AC-USB.

Brak wymiennej baterii w telefonie? Totalna bzdura, widzę, że Apple wprowadza nowe trendy w każdej kategorii. Po 2 latach smartfon będzie się pewnie nadawał jedynie do otwierania piwa...

Nic to, może w przeciągu kilku dni mi się odmieni podejście do tego telefonu. Jedyne co może uratować go przed zmianą właściciela, to Beats Audio. Jeśli się spisze z moimi słuchawkami, na pewno go polubię.

Póki co słyszałem jedynie o problemach z jakością dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To rozpocznę ;)

Dzisiaj dotarł do mnie ONE V.

Na pierwszy rzut oka, telefon bardzo solidny. Bardzo brakuje mi przycisków (przynajmniej słuchawek), które miałem w HTC Magic. Przywykłem do nich, ponieważ bardzo przyspieszały pracę. Jednak za kilka dni przyzwyczaję się do ergonomii V`ki.

Wyposażenie telefonu jest strasznie ubogie. Nie spodziewałem się tego po HTC.

Brakuje pokrowca, którym cieszyłem się w przypadku Magic`a.

Nie ma normalnej ładowarki, jest tylko przewód mUSB, który włożyć można w adapter AC-USB.

Brak wymiennej baterii w telefonie? Totalna bzdura, widzę, że Apple wprowadza nowe trendy w każdej kategorii. Po 2 latach smartfon będzie się pewnie nadawał jedynie do otwierania piwa...

Nic to, może w przeciągu kilku dni mi się odmieni podejście do tego telefonu. Jedyne co może uratować go przed zmianą właściciela, to Beats Audio. Jeśli się spisze z moimi słuchawkami, na pewno go polubię.

Póki co słyszałem jedynie o problemach z jakością dźwięku.

Jak to wiadomo lecą na kasę, więc dodatkowe wyposażenie musimy sobie sami dokupić ale to minusem nie jest .

Ja czuję dużą różnicę z Beats audio no ale z muzyką jestem 24/7 więc ja troche wymagający jestem .

Hm, baterii sam nie zmienisz aczkolwiek serwis może Ci ją wymienić bez problemu to jest także moim zdaniem minus . Kto teraz używa standardowych ładowarek, idzie do przodu jest USB , do tego przenośne banki energii są tylko i wyłącznie na usb o czym się przekonałem ostatnio gdy kupowałem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

baniaknew, może napisz do forum chociaż o sub-forum dla HTC ONE V, w folderze pozostałe.

Od czegoś trzeba zacząć, a jak się uzbiera użytkowników tego cuda to i osobny dział dostaniemy.

Wydaje mi się, że będzie dużo użytkowników tego telefonu bo jest w przystępnej cenie do zawartości i orange oraz play promują go w swojej ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie chciałem powiedzieć to samo. Że to paranoja że żadnemu z administratorów nie łaska zrobić nam dział o ONE V jeśli już teraz wiadomo, że ten telefon wystrzeli z popularnością. Już orange nie wyrabia się z dostawami, nie mówię o playu.

Jeśli chodzi o telefon. Dzisiaj puściłem mu najnowszą aktualizację która przyśpieszyła troche telefonik i teraz jestem w niebo wzięty :) nawet jakby bateria lepiej trzymała :) !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Właśnie chciałem powiedzieć to samo. Że to paranoja że żadnemu z administratorów nie łaska zrobić nam dział o ONE V jeśli już teraz wiadomo, że ten telefon wystrzeli z popularnością. Już orange nie wyrabia się z dostawami, nie mówię o playu.

Jeśli chodzi o telefon. Dzisiaj puściłem mu najnowszą aktualizację która przyśpieszyła troche telefonik i teraz jestem w niebo wzięty :) nawet jakby bateria lepiej trzymała :) !

Pisałem prosiłem, ale na siłę nie ma co się sprzeczać bo to i tak nic nie da. Może kiedyś nam zrobią .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema.

No właśnie żenada z tym forum, niech adm zadadzą sobie pytanie czy był taki smartfon który miał od razu setki użytkowników...

Co do one v... Dla mnie bomba, po aktualizacji śmiga jak marzenie. Miałem wymienić na sgsII ale się wstrzymam, tak mi się spodobał... Najbardziej irytuje mnie przycisk blokowania ekranu na górze, ale HTC tak mają. Z boku byłoby wygodniej.

Co do baterii to zastanówcie się po co wymieniać? 2 lata wytrzyma na pewno, a nie wierzę że ktoś będzie używał tego smartfona dłużej, tak to już jest z elektronika...

Poszło z HTC One V

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Siema.

No właśnie żenada z tym forum, niech adm zadadzą sobie pytanie czy był taki smartfon który miał od razu setki użytkowników...

Co do one v... Dla mnie bomba, po aktualizacji śmiga jak marzenie. Miałem wymienić na sgsII ale się wstrzymam, tak mi się spodobał... Najbardziej irytuje mnie przycisk blokowania ekranu na górze, ale HTC tak mają. Z boku byłoby wygodniej.

Co do baterii to zastanówcie się po co wymieniać? 2 lata wytrzyma na pewno, a nie wierzę że ktoś będzie używał tego smartfona dłużej, tak to już jest z elektronika...

Poszło z HTC One V

Zgadza się, ale mało ramu strasznie ma , albo mi się wydaje albo znika mu 60 mb...

Edytowane przez NoPerfect

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czepiacie sie tego ramu, chyba najwazniejsze ze chodzi jak "marzenie"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czepiacie sie tego ramu, chyba najwazniejsze ze chodzi jak "marzenie"

Dziś pierwszy film robiłem, i powiem że jestem zadowolony, zdjęcia także podczas filmu mimo, że podobno słabe są wyszły imponująco zadowalające :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi