Skocz do zawartości
DarkMind

Ładowarka Indukcyjna do SGS III - a folia na tylnej klapce lub case-mate

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce zaśmiecać tematu o case mate, więc pomyślałem, że założę nowy, jak zainteresowani wiedzą, łądowarka ta, będzie dostępna za jakiś czas, a ja mam pytanie do znawców lub elektroników, czy bedzie możliwe łądowanie indukcyjne gdy na tylnej klapce będzie folia np invisible shield, lub w ogóle założony case- mate?

chciałbym taką ładowarkę kupić, ale chciałbym też czymś chronić telefon, i nie wiem czy inwestować w case mate, szkoda byłoby potem go nie używać, czy lepiej w folie na przód i tył...

być może ktoś się orientuje.

w temacie o case-mate, kolega lukas81 stwierdził, że będzie możliwe ładowanie, ja kompletnie się na tym nie znam, więc polemizować nie zamierzam, ale chętnie poczytam opinie innych, nim wydam te 100zł na jakąś ochrone telefonu, szkoda, potem przestać używać...

a tak najwyżej kupię tylko folię na przód

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    disip

O ile nie będzie to 20 centymetrowa obudowa - to tak :P

Folia już na pewno w tym nie przeszkodzi, a case w razie czego można zdejmować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

można można, ale po co :P

wolałbym nie musieć co chwila case-mate ściągać, bo to już mniej wygodne będzie, a że nie wiem dokładnie jak ta metoda działa, stąd wątpliwości.

gdzieś widziałem jakąś ładowarkę indukcyjną, to na klapce urządzenia było coś w stylu "odbiornika", cewki jakiejś czy coś takiego, ale jestem kompletnym laikiem, jeśli o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jachym

Do ładowarki indukcyjnej ma być prawdopodobnie nowa klapka, która może pogrubić telefon. Wtedy case i tak nie będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o klapce wiem, ale, że grubsza to nie wiedziałem :| czyli tak jak czytałem o innej ładowarce, coś w tą klapkę wsadzą, tzn cewke jakąś czy cokolwiek to jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kys

jeśli macie swoje SGS3, to zdejmijcie klapkę i spójrzcie pod ostre światło, na wysokości baterii jest wtopiona w klapkę antena, która na 99% będzie służyć do indukcyjnego ładowania, więc moim skromnym zdaniem nasze telefony, już są na to gotowe i nie trzeba będzie wymieniać klapek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    disip

No co za bzdury, że będzie trzeba wymieniać klapkę. To na czym ta indukcyjność miałaby polegać?

Kładziesz telefon a prąd drży między baterią a ładowarką :P Żadna folia w tym nie przeszkodzi, case na 98% też nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie coś jest w tej klapce ale nie jest to antena (cewka).

Jak zdejmiecie klapkę to po lewej stronie baterii zobaczycie 2 metalowe styki w korpusie telefonu. Te styki bedą się stykały z cewką, która będzie w zamiennej klapce. Obecna klapka ma coś tam zatopione (chociaż mi to wygląda na pustą przestrzeń) ale brak styków na niej.

Prąd z cewki przecież musi iść już przewodem (stykiem) do baterii. :)

Edytowane przez RadkoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Budus

skoro do ładowarki indykcyjnej ma być nowa klapka - jest o potwierdzone ? to ciekawe po co samsung wypuszczał flipcovera ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

Na klapce jest antena NFC i wielce prawdopodobnie ona będzie pełniła fnnkcję cewki do ładowarki indukcyjnej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi