Skocz do zawartości
havier

[Rozwiazane] Brick DEFY

Rekomendowane odpowiedzi

havier

Witam,

Dostalem defy, ktore jak sie okazalo mialo bootloopa (mialo byc sprawne na tyle, ze sie wiesza, ale mniejsza o to).

Wgralem najnowszy brandowy soft (rsd + sbf) od tmobile dostepny na xda (RDNEM_U3_3.4.2_179-6_DEBLUR_SIGN_SIGNED_UCAJRDNEMARAB1B80AA03A.0R_PDS03C_USAJRDNFRYOTMPL_P022_A018_M007_HWp3_Service1FF) - zrobilo sie czarno, na koniec wgrywania telefon chcial zrobic reebot i na tym sie skonczylo, swieci sie biala dioda.

Po podlaczeniu do RSD, telefon wykrywa jako podlaczony, moge wgrywac dowolny soft (podczas wgrywania wyskakuje napis dot wgrywania softu), ale pod koniec wgrywania jak ma byc reeboot napis sie wylacza, ekran jakby mial zrobic reebot i dalej biala dioda.

Z tego co wyczytalem na xda, to problem z downgradem softu.. problem w tym, ze probowalem juz najnowszego dostepnego chinczyka na xda i dalej czarno.. :/

Ma ktoś moze jakis pomysl?

Pozdrowki

ROZWIĄZANIE: Wgranie ICSa (jednego z najnowszych romow do defy+, ktory nie bedzie sie gryzl z bootloaderem - niestety wiaze sie to z utrata kamery, oraz niemoznoscia downgrade)

Edytowane przez havier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zbrikowalem moją defy podczas próby wgrania cm7 . Problem się pojawił jak po pierwszej instalacji nie zrobiłem wipe i wgrałem jeszcze raz po wipie zostawiliśmy telefon żeby się poinstalowal i poszedłem spać i z ranka niespodzianka nie da się uruchomić bo bateria wg motki pusta i nie chce ładować w volume up wchodzi tylko przy podłączonej ładowarce i wyświetla że battery low. Wcześniej wgrałem ics ale nie łapał sieci ani komórkowej ani wifi to zrobiłem od nowa sbf nordic (wszystko było ok, ale postanowiłem wgrać cm7 bo tam mi działa call telefony) i próbę z cm7 która się skończyła jak opisałem. Czy ktoś ma pomysł co zdziałać?

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest brick telefonu. Naladuj baterie, wgraj poprzez RSD soft, a pozniej postepuj wedle instukcji instalacji zmodowanych romow i powinno zadzialac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tayjkt

Mam problem bo mi RSD nie wykrywa telefonu ;/. Co najgorsze zainstalowałem sterowniki do mojej defy i nic. Później spróbowałem na starym komputerze na którym już kiedyś przywracałem system ale on też niestety nie wykrywa mi telefonu.

A wszystko przez CM7 którego chciałem zainstalować, a mam jedynie androida na desce ;/

oczywiście wchodzę do bootlooader-a jednak kompletnie nic pisze że battery ok , ok to program, Transfer mode USB ;/

nie mam pojęcia co robić wcześniej mi się coś takiego nie pojawiło

-----------

Rozwiązałem problem wchodząc do recovey menu i robiąc full wipe dzięki temu wyświetla mi się telefon na komputerze ale nie mogę go zflaszować ;/

Edytowane przez tayjkt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi