Skocz do zawartości
DonPorazzo

Mam S-OFF. Jak zrootować, zainstalować recovery (Clockwork, 4ext), i w końcu CUSTOM ROM?

Rekomendowane odpowiedzi

Dokonałeś/aś drut-triku - uzyskałeś/aś s-off. Gratuluję. Teraz chcesz wgrać jakiś Rom, który użytkownicy forum zachwalają. Jak tego dokonać?

Bedziesz potrzebował/a 4ext recovery, jako że większość romów go wymaga, jednak, żeby go zainstalować musisz mieć root, a roota instalujesz także w recovery.

0. Wymagania:

a) przynajmniej minimalna znajomość języka angielskiego i/lub słownik angielsko-polski

b) umiejętność czytania ze zrozumieniem

c) Naładowany telefon HTC Sensation z S-OFF i Androidem Ice Cream Sandwich

d) zainstalowane sterowniki HTC

e) włączone debugowanie USB

f) narzędzia adb (fastboot) rozpakowane w folderze c:\adb\

g) wyłączone szybkie uruchamianie w opcjach zasilania telefonu

1. Flash odblokowanego firmware'u (TYLKO gdy zrobiony był S-OFF metodą 2 (bez htc unlock):

a) pobierz PG58IMG.zip

b) wrzuć plik PG58IMG.zip na kartę sd do katalogu głównego

c) sprawdź poprawność sumy kontrolnej pliku PG58IMG.zip - powinno być: fea9240feef50554a17688dc2b1a7bac

d) uruchom telefon w trybie bootloadera - wyłącz telefon i włącz go trzymając vol-

e) postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie słuchawki

2. SUPER-CID:

Co to jest SUPER-CID i dlaczego warto go mieć znajdziesz na forum. W tym miejscu jest tylko instrukcja jak go wykonać. Uwaga! W razie gdybyś chciał/a oddać telefon na gwarancje będziesz musiał/a przywrócić wszystko do stanu sprzed S-OFF, a więc także przywrócić CID, dlatego przed zmianą zapisz obecny CID.

a) uruchom telefon w trybie fastboot

wyłącz telefon i włącz go trzymając vol-

jesteś w menu bootlaoder'a - używając przycisków vol-, vol+ ustaw kurson na fastboot i zatwierdź przyciskiem power

b) podłącz telefon do komputera

c) uruchom linię komend windows cmd.exe (np. po przez przytrzymanie klawisza Windows i naciśnięcie klawisza r na klawiaturze komputera -> w okienku uruchom wpisz cmd i potwierdź klawiszem [enter]

d) wpisz:

c:

cd \adb

fastboot getvar cid

e) zapisz swój obecny CID, może się przydać w przyszłości

f) wpisz poniższą komendę, aby uzyskać SUPER-CID

fastboot oem writecid 11111111 (osiem jedynek!)

g) masz super-cid :)

3. Instalacja Clockwork Recovery

Użyjemy narzędzia HTC Sensation 4G All-In-One Toolkit

a) pobierz i rozpakuj HTC Sensation 4G All-In-One Toolkit v1.1

b) podłącz telefon do komputera

c) uruchom Sensation V1.1.exe

d) wybierz Install One of the recoveries - CWM 5.0.2.0

telefon się zrestartuje a na jego ekranie pojawi się menu bootloadera. Nic nie ruszaj - instalacja potrwa kilka tylko sekund. Po wszystkim telefon uruchomi się ponownie.

Jak wejść w recovery?

a) wyłącz telefon; włącz telefon trzymając przycisk vol-

b) z menu bootloadera, używając przycisków vol-, vol+ wybierz recovery zatwierdzając przyciskiem power

Po recovery poruszasz się używając przycisków vol-, vol+ i power.

Warto w tym momencie zrobić kopię zapasową obecnego systemu

a) wejdź w backup and restore

b) wybierz backup

4. Instalacja superuser - root

a) pobierz Superuser-3.0.7-d-signed.zip

b) skopiuj Superuser-3.0.7-d-signed.zip na kartę pamięci

c) uruchom recovery

d) wybierz

install zip from sd card

e) wybierz plik Superuser-3.0.7-d-signed.zip

f) potwiedź wybór

Yes - install Superuser-3.0.7-d-signed.zip

g) po wszystkim uruchom telefon ponownie

5. Instalacja 4EXT Recovery via 4EXT Recovery Updater lub 4EXT Recovery Control

a) pobierz i zainstaluj na swoim telefonie darmową aplikację 4EXT recovery updater lub kup w Google Play wersję rozszerzoną 4EXT Recovery Control

b) uruchom aplikację

c) wybierz Instalacja online | Uaktualnienie

d) program zapyta o prawa superusera - wybieramy zezwól lub grant

e) Wybierz i zainstaluj najnowszą referencyjną wersję 4EXT recovery Touch

f) po instalacji 4EXT recovery możez użyć aplikacji 4 EXT Recovery Updater do bezpośredniego uruchamiania recovery (Menu zasilania)

6. Instalacja CUSTOM ROMu

a) pobierz interesujący Cię CUSTOM ROM, lub Kernel, lub motyw lub jakąkolwiek modyfikację zgodną z HTC Sensation i przegraj plik *.zip na kartę pamięci telefonu

b) Uruchom telefon w trybie recovery, opcjonanie wykonaj kopię zapasową obecnego systemu (menu backup | restore -> backup)

c) jeśli rom tego wymaga trzeba wykonać tzw full wipe, czyli formatowanie partycji w telefonie (menu wipe | format -> format all partitions (except sdcard) )

e) wybierz

install from sdcard

choose zip from sdcard

e) wybierz plik *.zip z romem lub inną modyfikacją

większoć romów posiada już przyjazny dla użytkownika aroma installer w którym mozna wybrać opcje instalacji

Jeśli zatrzymałeś się na którymś punkcie i nie możesz ruszyć dalej przeanalizuj tutorial ponownie, powoli, punkt po punkcie i upewnij się, że robisz wszystko tak jak opisano. Jeśli to nie pomogło napisz co zrobiłeś do tej pory i na którym punkcie się zatrzymałeś.

Nie odpowiadam za uwalone słuchawki

Nie pomagam przez PW

Nie mam gg

Skorzystałeś/aś z poradnika - postaw piwo!

Edytowane przez DonPorazzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czayen

Hej, własnie ukończyłem wire-trick i próbuje wrzucić CWM recovery ale dostaje błąd:

"writing 'recovery'... FAILED (remote: not allowed)"

Próbowałem metoda opisana tutaj i ręcznie przez fastboot. S-Off mam na 100%

Gdzie robię błąd?

edit:

Teraz doczytałem, ze żeby móc wrzucić recovery potrzebuje odblokować bootloader albo wrzucić ENG bootloader.

W takim razie Metoda 2 z S-OFF dla ICS - JuopunutBear (dla HBOOT 1.21, 1.27) drut-trik nie ma sensu ponieważ przy tak uzyskanym s-off i tak nie wrzucimy recovery a bez recovery nie wrzuce ani SU ani nowego romu...

edit2: Odblokowałem bootloader przez HTCDev i problem znikł.

Edytowane przez Czayen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Odblokowałem bootloader przez HTCDev i problem znikł.

Ale pojawił się problem gwarancji, gdyż takim oto sposobem bezpowrotnie ją utraciłeś. :facepalm: Gratuluję... :super:

Mając S-OFF z JuopunutBear wystarczyło już tylko wgrać w HBoot "bazę" PG58IMG.zip (ICS soft 3.32) pod customy (http://forum.android.com.pl/f321/instalacja-ics-custom-romy-oparte-na-fw-4-0-x-dla-posiadaczy-gingerbreada-133278/: krok 5.), gdzie jest odblokowany bootloader:

3.32 Unlocked is the latest/stable release ICS 4.0.3 FW for Sensation (sense 3.6 Version) that has the Unlocked bootloader (posted by Mike1986)

lub ewentualnie ENG HBoot.

PS. Root plikiem su-2.3.6.3-ef-signed.zip u mnie nie zadziałał. Pomógł plik Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip.

Edytowane przez RadkoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren
    Hej, własnie ukończyłem wire-trick i próbuje wrzucić CWM recovery ale dostaje błąd:

"writing 'recovery'... FAILED (remote: not allowed)"

Próbowałem metoda opisana tutaj i ręcznie przez fastboot. S-Off mam na 100%

Gdzie robię błąd?

edit:

Teraz doczytałem, ze żeby móc wrzucić recovery potrzebuje odblokować bootloader albo wrzucić ENG bootloader.

W takim razie Metoda 2 z S-OFF dla ICS - JuopunutBear (dla HBOOT 1.21, 1.27) drut-trik nie ma sensu ponieważ przy tak uzyskanym s-off i tak nie wrzucimy recovery a bez recovery nie wrzuce ani SU ani nowego romu...

edit2: Odblokowałem bootloader przez HTCDev i problem znikł.

Tak jak napisał RadkoR wystarczyłoby wgrać PG58IMG.zip :facepalm::facepalm::facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie controlbear zapytał czy wgrać odblokowany firmware.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czayen
    Ale pojawił się problem gwarancji, gdyż takim oto sposobem bezpowrotnie ją utraciłeś. :facepalm: Gratuluję... :super:

Mając S-OFF z JuopunutBear wystarczyło już tylko wgrać w HBoot "bazę" PG58IMG.zip (ICS soft 3.32) pod customy (http://forum.android.com.pl/f321/instalacja-ics-custom-romy-oparte-na-fw-4-0-x-dla-posiadaczy-gingerbreada-133278/: krok 5.), gdzie jest odblokowany bootloader:

3.32 Unlocked is the latest/stable release ICS 4.0.3 FW for Sensation (sense 3.6 Version) that has the Unlocked bootloader (posted by Mike1986)

lub ewentualnie ENG HBoot.

PS. Root plikiem su-2.3.6.3-ef-signed.zip u mnie nie zadziałał. Pomógł plik Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip.

Heh wiem, oczywiscie wiedzialem, ze trace gwarancje. Raz sie zyje :) (p.s. to tel mojej lepszej polowki, swojego Sensation flashowalem w ten sam dzien kiedy przyszedl kurierem wiec grawancja poszla w pierwszym dniu, tyle ze wtedy byl jeszcze na GB i jakos nie bylo problemow.)

U mnie root plikiem su-2.3.6.3-ef-signed.zip tez nie zadzialal, i wlasnie o to mialem zapytac ale juz mi podpowiedziales co zrobic, sprobuje jak tylko bede w domu. Dzieki za pomoc :zdrowko:

@raggatokan: moze warto by o tym wspomniec w ktoryms tutorialku bo w tym momencie nie ma o tym wzmianki a do tamtego tematu nie zagladalem bo bylo jak byk "..dla posiadaczy Gingerbreada"

Edytowane przez Czayen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Bardzo dobry tutorial, przejrzysty, a co najważniejsze, logiczny i nie mający żadnych luk :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy uruchomieniu opcji "Instalacja online | Uaktualnienie" w 4EXT Recovery wyskakuje mi błąd, że brak jest busybox i abym zainstalował z marketu. Po ściągnięciu aplikacji o tej nazwie i otwarciu nadal nie mogę wybrać tego, co chciałem. Jak to zrobić?

[edit]

Problem rozwiązany. Nie miałem roota, wystarczyło zainstalować dodatkowo "su-bin-3.0.3.2-efghi-signed.zip".

Edytowane przez Gość
    rozwiązanie zadanego problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam problem.. zrobilem s-off metoda nr 2, wgralem PG58IMG.zip z tego watku, clockwork recovery a nastepnie superuser 3.0.7. Rootchecker twierdzi, ze nie mam roota, BusyBox rowniez pokazuje, ze telefon nie jest zrootowany. co zrobilem nie tak?

edit: rozwiazane

Edytowane przez pablo19_1f

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaN008

Mam ten sam problem. Można wiedzieć jak udało się go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi