Skocz do zawartości
DonPorazzo

Mam S-OFF. Jak zrootować, zainstalować recovery (Clockwork, 4ext), i w końcu CUSTOM ROM?

Rekomendowane odpowiedzi

JaN008

Niestety to nie pomaga, instalowałem Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip, później su-bin-3.0.3.2-efghi-signed.zip a nawet odwrotnie i nic to nie daje.

---------- Post dołączono 26-06-12 o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano 25-06-12 o 22:04 ----------

Problem rozwiązany, zainstalowałem 4EXT Recovery następnie wrzuciłem ARHD 6.6.7 który posiada roota sam w sobie. Jeśli wgram inny ROM to root zostanie czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jazol

Witam wszystkich forumowiczów!

Zaczynam dopiero zabawę z rootowaniem i mam pytanie na które (mimo usilnych starań) nie znalazłem odpowiedzi na forum. Zrobiłem s-off na drucik i zainstalowałem PkMn Charmeleon™ 5.1.0 wg opisu instalacji w tym wątku. Wszystko chodzi ok, ale chciałem potestować inne romy i tutaj mam dylemat: od którego punktu mam zacząć żeby zmienić custom rom? Czy znowu od pkt. 1. Flash odblokowanego firmware'u, czy pomijam i np. instaluję tylko 4ext recovery i pkt. 6 Instalacja custom romu? Jestem trochę skołowany :), a nie chciałbym uwalić telefonu głupią pomyłką...

Dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@JaN008

Jeśli wgrasz system z rootem, to roota będziesz miał, jeśli wgrasz system bez roota, to go mieć nie będziesz. Chyba wszystkie Custom Romy mają roota. Bez roota znajdziesz jedynie oryginalne romy.

@jazol

Teraz przy zmianie romu postępujesz jedynie wg pkt 6 - Instalacja Custom Romu. Pamiętaj, żeby robić backup obecnego systemu przed instalacją nowego - może się przydać w sytuacji awaryjnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaN008

Wcześniej miałem Ordroida 9.0.0 i roota nie było, za nic nie mogłem go wgrać. Więc chyba tylko niektóre romy mają roota w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ordroid ma roota. Musiałeś zrobić coś nie-tak :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mnie zatrzymało już przy punkcie pierwszym... Szczerze mówiąc to jestem trochę postresowany, bo telefon nie chce się uruchomić. Zrobiłem wszystko tak jak jest to opisane i postępowałem według instrukcji. Kiedy wszystko zostało zrobione chciałem uruchomić telefon i wszystko było ładnie do czasu kiedy nie pojawia się ekran "HTC quietly brilliant" z melodyjką w tle. Wtedy telefon ekran gaśnie na chwilę, dźwięk melodii zostaje urwany i telefon się restartuje. I tak jest w kółko... Factory Reset nic nie dał. Mam nadzieje, że telefon nie jest uceglony. Jeżeli wiecie co należy zrobić to dajcie jakieś wskazówki, tylko dokładne jak dla małego dziecka bo jestem trochę zielony w tym temacie.

Już wszystko jest w porządku. A sytuacja była taka zagmatwana dlatego, że jak ostatnio chciałem zainstalować nowy rom według instrukcji z forum to nie mogłem zrobić aktualizacji Recovery do wersji touch, ponieważ cały czas miałem jakieś dziwne problemy i informacje w których było napisane, że nie mam roota. Root jednak był robiony już kiedyś przez mojego znajomego bo ściągał mi simlocka. Po sprawdzeniu różnymi programami czy rzeczywiście mam tego roota okazało się, że niby nie..;/ (tak mi mówił program który ktoś na forum polecił do sprawdzenia roota). Więc myślałem, że jeśli przebrnę przez wszystkie punkty opisane w tym temacie będzie wszystko w porządku i zainstaluje nowego roma. Jednak już na początku po aktualizacji PG58IMG.zip telefon się nie włączał tak jak opisałem. Nie wiem czy Recovery działa bez roota(którego rzekomo nie miałem) czy nie, ale próbowałem tam wszystkiego i w końcu wrzuciłem na katre SD plik z romem. Ku mojemu zaskoczeniu wszystko normalnie się zainstalowało przez recovery i teraz telefon działa dobrze i na nowym romie. Także nie wiem co tu zawiniło ale root chyba jednak był skoro udało się zainstalować nowy rom.

Sory za mały spam w temacie.. :)

Edytowane przez Danny.A

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie, nic nie ucegliłeś. Jeśli telefon się włącza, reaguje na cokolwiek, to jest cacy.

Opisz co zrobiłeś do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jezeli mam roota, s-off i wgrane cwm to zebym mogl zainstalowac OTA to musze koniecznie wgrac od nowa stockowy rom przez RUU? CIDa nie zmienialem i rom mam stockowy. OTA znalazlo i pobralo, ale przy instalacji po restarcie sluchawki jest wykrzyknik i musze mu baterie wyjac bo nic sie nie da zrobic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było już na forum.. Potrzebujesz stockowe recovery i czysty system bez modyfikacji. Zapewni Ci to instalacja przez RUU. S-off możesz mieć. Niestety RUU nie zadziała, jeśli telefon masz odblokowany przez HTC DEV, w takim wypadku musisz go zablokować ponownie komendą

fastboot oem lock

.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi