Skocz do zawartości
DonPorazzo

Mam S-OFF. Jak zrootować, zainstalować recovery (Clockwork, 4ext), i w końcu CUSTOM ROM?

Rekomendowane odpowiedzi

Odblokowywalem druga metoda, wiec htcdev nie ruszane. Srednio mi sie chce caly rom wgrywac, ale dla wczorajszej aktualizacji chyba warto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Jak masz roota to z titanium backup to będzie chwila - wszystko Ci ładnie przywróci łącznie z widżetami (to w końcu ta sama wersja sense).

Edytowane przez DonPorazzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

akurat nie uzywam Sesne ;) no wlasnie jeszcze nie bardzo wiem jak uzywac titanium backup (poki co wersja darmowa) zeby szybko zrobic backup i przywrocic pozniej apki, dane aplikacji, ustawienia systemu, wiadomosci itp, ale sprobuje poszukac informacji. Niedawno dopiero zrootowlem sluchawke i nie mialem okazji przywracac backupow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miras
    Napisano (edytowane)

Witam. Zacząłem zabawę z rootowaniem mojego Sensation z ICS'em. Zrobiłem s-off 2 metodą z drucikiem. I tu zaczynają się schogy telefon przeszedł do trybu awaryjnego, jak go podpinam do kompa nie widzi karty pamięci i nie mam jak wrzcić na niego plików. S-OFF 2 metodą poszedł mi dobrze, program pokazywał że wszystko w porządku, ma ktoś jakiś pomysł ?

Wszystko już gra, nie było pytania :)

Edytowane przez Miras

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o pomoc. Jestem po punkcie 3. tutoriala i próbuję wejść do recovery, ale pojawia mi się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem, nie ma opcji backup itp.

(Mam ICS z sim-lock orange, drut-trika zrobiłem metodą 2. Miałem problem w punkcie 1. tego tutoriala, mianowicie mój tel widział PG58IMG.zip, ale pokazywał błąd (suma kontrolna się zgadzała). Punkty 2 i 3 wykonałem pomyślnie, do momentu tego recovery...)

Gdzie może być błąd?

wróciłem do pkt 1, tym razem z plikiem 'Firmware 3.32 Universal (Non-TMOUS)' z postu http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21711303&postcount=2 i poszło. Powtórzyłem pkt 2 i 3 i jest ok.

Edytowane przez szymulec
    rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czerwony trójkąt to fabryczne recovery - oznacza to, że nie wgrałeś clockworkmod recovery. Spróbuj wgrać jeszcze raz. Jeśli nie pójdzie, to przeflashuj ten firmware - jest to najnowszy odblokowany firmware stąd: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1459767

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety znowu mam problem, tym razem z 5. Instalacja 4EXT Recovery via 4EXT Recovery Updater

Zainstalowałem aplikację i nie wiem jak zainstalować 4ext recovery, wygląda to tak jak na screenach przed i po wybraniu release.

Nigdy nie korzystałem z 4ext recovery, wiec może to głupia sprawa, ale proszę o pomoc.

post-17203-14255707947082_thumb.png

post-17203-14255707947329_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Punkt 0 - Wymagania - podpunkt a) przynajmniej minimalna znajomość języka angielskiego i/lub słownik angielsko-polski ;)

Special release for the EVO 3D

Zainstaluj 4EXT Recovery touch v1.0.0.5 RC5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, natomiast chodziło mi o brak przycisku "zainstaluj" po wybraniu każdej wersji. Ominąłem ten krok, zainstalowałem Cyanogenmod 9 i teraz już instalacja 4ext się powiodła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    htw

Witam, przymierzam sie do instalcji Custom's i rodzą sie pytania w związku ... czy zrobienie s-off'a automatycznie wymaga wgrania nowego systemu ?czy jeśli już będę miał s-off to czy konieczne jest instalowania Clockwork'a jeśli będę kozystał przy instalacji tylko z 4ext .... ? root'a instaluję nawet jeśli instaluję - ViperSs'a ... ? który chyba najprawdopodobniej ma juz pozwolenia administratora ... ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi