Skocz do zawartości
DonPorazzo

Mam S-OFF. Jak zrootować, zainstalować recovery (Clockwork, 4ext), i w końcu CUSTOM ROM?

Rekomendowane odpowiedzi

Tworząc ten tutorial starałem się, a by był on jak najbardziej przejrzysty, prosty i wymagał jak najmniej od czytelnika-użytkownika, a ilość możliwych do popełniania po drodze pomyłek była jak najmniejsza. Dlatego m.in wybrałem sposób instalacji 4ext przez aplikację z poziomu androida. Jeśli znajdziesz poprawny obraz 4ext recovery dla sensation, to naturalnie możesz pominąć instalację clockwork recovery i od razu sflashować recovery (fastboot flash recovery nazwa_pliku_recovery4ext.img) a następnie wspomniany rom.

Poprawne wykonanie s-off metodą drut-trik nic nie zmieni w Twoim obecnym systemie (tak było u mnie), ale jeśli coś pójdzie nie-tak (poczytaj wątek) to możliwe, że będziesz musiał wgrać system na nowo przez ruu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    htw

ok zrobię ładnie jak piszesz w Tutorialu :D a jeśli coś pójdzie nie tak to wgranie RUU mam opisane tu : http://forum.android.com.pl/f321/powra-t-do-s-on-115834/ tak ? ubezpieczam sie na wszelki możliwy sposób :D a właśnie wgranie kernela robie po wgraniu customroma ... ? aha no i czy uaktualniać hboota podczas odblokowania (bo podobno pyta ... )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kruzyk

Jeżeli potrzebuję tylko root'a (zakładając że mam już SOFF) to rozumiem, że robię wszystko tylko do punktu 4 (Instalacja superuser - root) włącznie?

Po uzyskaniu roota zostanie mój system czy muszę wgrywać od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Tak, wystarczy do 4 pkt włącznie.

Po uzyskaniu roota zostanie Twój system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kruzyk

Dziękuję.

Jeszcze jedno. Robiłem SOFF przed wgraniem nowego softu (oficjalny HTC niebrandowany) i aktualizacją do ICS.

Po wejściu do Revocery widzę:

*** LOCKED ***

PYRAMID PVT SHIP S-OFF RL

HBOOT-1.27.0000

Rozumiem, że cały czas mam SOFF i mimo napisu LOCKED mogę robić pkt 1-4 z tego wątku?

/edyta: Wiem, że mam SOFF ale nie wiem czy przy LOCKED bootloaderze mogę wykonywać z powodzeniem pkt 1-4?

Edytowane przez kruzyk
    @down

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    *** LOCKED ***

PYRAMID PVT SHIP S-OFF RL

HBOOT-1.27.0000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Tak, przy napisie locked możesz z powodzeniem wykonywać punkty 1-4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joohtz

Witam,

Zrobiłem S-Off zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi w innym temacie. Korzystając z tego poradnika wykonałem poprawnie pierwsze cztery kroki i zatrzymałem się na punkcie piątym. Otwierając program 4EXT recovery otrzymuję wiadomość, że nie posiadam busyboxa. Pewnie z tego powodu instalacja/uaktualnienie recovery się nie powodzi. Pobrałem więc busyboxa ze sklepu google i chciałem go zainstalować. Chcąc to zrobić otrzymuję jednak następujący komunikat:

post-150704-14255708866718_thumb.png

No i ugrzązłem. Jestem nowym użytkownikiem androida i nawet nie wiem jak mam wejść w te ustawienia superusera, o których wspomniano w komunikacie. Wie ktoś jak przebrnąć przez ten nieszczęsny 5. punkt?

EDIT:

Nikt nie może pomóc? Tylu z Was korzysta z custom romów i nikt nie spotkał się z takim problemem? Aż się wierzyć nie chce..

Edytowane przez joohtz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

mam ten sam problem z tą różnicą ze s-off'a robiłem jeszcze na andku 2.3 , później wgrałem przez ruu najnowszą wersje romu z sensation xe , wykonywałem wszystkie punkty poradnika a nijak nie mogę zrobić root'a , próbowałem rożne wersje pliku superuser ale bez rezultatu.

Pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@joohtz @fire_pl

Rozumiem, że poprawnie zainstalowałeś CWM Recovery? Jeśli jakimś dziwnym trafem nie możesz zainstalować roota (próbowałeś innych wersji? próbowałeś kilka razy?) to po prostu ściągnij cyanogenmod 9 i przeflashuj w Recovery. Cyanogenmod ma już roota, więc będziesz mógł wgrać 4EXT, a potem zapewne viperss (??).

Oczywiście wcześniej zrób backup w recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi