Skocz do zawartości
DonPorazzo

Mam S-OFF. Jak zrootować, zainstalować recovery (Clockwork, 4ext), i w końcu CUSTOM ROM?

Rekomendowane odpowiedzi

joohtz

Wielkie dzięki! Pomógł sposób z CM9. Już stawiam piwo za pomoc jak i cały wątek:ok: A skąd wiedziałeś, że viperss mnie interesuje?:P Swoją drogą super soft. Szczególnie gdy ktoś przechodzi ze stockowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Miałem ten sam problem i wgrałem CM9 przez recovery i teraz jak telefon się włączył to cały czas mam to animowane logo cyanogenmod9 i nic nie mogę zrobić?

Co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joohtz

Czyli po wgraniu CM9 ani razu jeszcze Ci nie zaskoczył? Ja (zanim system uruchomił się pierwszy raz) czekałem kilka ładnych minut. Później jednak w ogóle nie chciał się włączyć. Wyjąłem więc baterię, włożyłem ją ponownie, uruchomiłem tel w bootloaderze, wgrałem od razu vipersa i wszystko hula aż miło:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Poszło już, ale mam kolejny, większy problem :( Na CM9 nie działa mi ani wifi, ani nie ma sklepu play, także nie mogę pobrać np. astro file manager aby wreszcie zainstalować te cholerne 4EXT Recovery via 4EXT Recovery Updater lub 4EXT Recovery Control, nie mam pojęcia jak się dostał do tej apk.

Próbowałem przez 3g i maila, wysłałem sobie z komputera maila z załacznikiem, ale nie mogę go za chiny pobrac i zainstalować, a chcę jak najszbciej przeskoczyć wreszcie na innego customa, bo CM9 sam w sobie mi się nie podoba.

Jakieś propozycje?

yeah udało mi się to sflashowac, wifi zadziałało i wysłałem sobie astro emailem :D

Tak jak w instrukcji uruchomiłem 4EXT, pobrałem najnowszą wersję i zaktualizowałem, sflashowało bez problemu, potem tylko program dziwnie zapytał czy mam S-ON i czy chcę ustawiać jakiś zegar czy coś, zaznaczałem ''no no no no'' itd.

Wszystkie kroki oprócz ostatniego dot. instalacji romu za mną, mogę smiało brać się do roboty?

Edytowane przez xbaker

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joohtz

Jak najbardziej:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Okej, ostatnie pytanko tak na szybko póku bateria się ładuje :P

chcę wgrać ordroida, czy wystarczy go wrzucić na kartę sd, zrobić wipe przez recovery i zainstalować z poziomu recovery rom? ie muszę zmieniać żadnego kernela? W sumie zapomniałem o tym i nawet nie wiem jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joohtz

Nie wiem jak jest z ordroidem, ale vipersa wgrywałem tak jak napisałeś, nie zmieniając kernela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kernel jest częścią każdego romu, można go zmienić jednak. Ordroid posiada Bricked Kernel.

Jak chcesz zmienić to wrzucasz jak rom na kartę i instalujesz przez recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Kurde zawsze coś, rom zainstalowany, ale jest problem z kartą pamięci.

Mianowicie jak chcę przez kabel usb wrzucić jakieś piosenki to pdoczas kopiowania mi ją rozłacza i potem telefon jej nie wykrywa, muszę dopiero ją wyjąć i ponownie włożyć.

uszkodziła się? Oby nie, bo to aż 32 gb, może źle zainstalowany rom? może jeszcze spróbuję dziś z vipers, o ile będę miał siłę. Jeśli nadal będzie ten sam problem to chyba ją uwaliłem.

tylko teraz pytanie, czy w ogóle uda mi się skopiować rom na kartę ;/

@edit: niestety, odłacza kartę pamięci podczas próby kopiowania czegokolwiek.

Dziwna sprawa, teraz działa :P Instaluje vipersa dla świętego spokoju.

Edytowane przez xbaker

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    look4s

panowie potrzebuje pomocy :/ jakis czas temu zrootowalem sensacje ale nic nowego nie instalowalem dzies zainstalowalem sobie najpierw vipersa na ktorym wisial mi telefon na logu HTC to poszukalm cos innego i zainstalowalem lightninga i tu sytuacja wyglada tak ze tel sie wlacza na logo i pochwili resetujei tak w kolko co moge zrobic zeby wkoncu sie odpalil telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi