Skocz do zawartości
DonPorazzo

Mam S-OFF. Jak zrootować, zainstalować recovery (Clockwork, 4ext), i w końcu CUSTOM ROM?

Rekomendowane odpowiedzi

look4s

nie moge pobrac tego pliku z tego linka :(

dobra sciagnalem ten plik z 1 posta

---------- Post dołączono 21-08-12 o 07:04 ---------- Poprzedni post napisano 20-08-12 o 21:32 ----------

przed instalowaniem nowego softu robilem backupa starego softu czy moge jeszcze do niego jakos wrocic?

---------- Post dołączono o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:04 ----------

bo przy odczytaniu backupa telefon na logu HTC resetuje sie i tak w kolko czy musial bym teraz starsze radio wgrac czy jak? podobna sytuacja byla przy wgrywaniu nowego softu tez sie resetowal tel w kolko ale po wgraniu nowszego radia odpalaly sie softy

Edytowane przez look4s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

look4s,

niestety nie jesteśmy w stanie Ci pomóc, dopóki piszesz tak chaotycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    look4s

w bootloaderze przywracam swojego backupa wszystko ladnie sie przywraca i ale po resecie telefonu zapetla sie na planszy z logiem HTC i resetuje sie telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co zrobiłeś do tej pory? jaki miałeś rom? Jaki masz obecnie? Który chcesz wgrać? które recovery wgrałeś? Jaka wersja firmware?

Na pewno w bootloaderze przywracasz backup, czy robisz to w recovery?

Edytowane przez DonPorazzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    look4s

sory w recovery przywracam

dawno rootowalem telefon i dokladnie nie pamietam co tam robilem ale wczoraj zeby mi nowsze romy smigaly aktualizowalem na Radio 3504.07M

a mialem jakis fabryczny 2.3.4 i teraz mam 4.0.3 ViperS 1.1.0

chcial bym na chwile wrocic do starego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja takich rzeczy nie robiłem, ale wydaje mi się, że będziesz musiał downgrade'ować hboot.

Ja bym zrobił tak:

Wgraj czysty system z ruu (http://www.filefactory.com/f/c87a2330449af512/), ale w wersji gingerbread, stracisz recovery. Będziesz musiał przeflashować od nowa recovery (ale tylko recovery potrzebujesz, s-offa nie stracisz). Wtedy backup powinien zaskoczyć.

Jeśli jest jakiś szybszy na to sposób to chętnie posłucham.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    look4s

zrobilem tak: miomo ze stary backup poprawnie sie zainstalowal ale nie chcial zaskoczyc to nalozylem na niego nowy rom i mam 4.0.3 ViperS 1.1.0 i wszystkie (moze prawie wszystkie) aplikacjie i ustawienia ze starego roma wiec to mi powinno wystarczyc, dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam czy jest obowiązkowe instalowanie 4EXT Recovery via 4EXT Recovery Updater czy mogę bezpośrednio z poziomu cwm zainstalować tzn 3 punktu?? chodzi mi o vipers. a pytam dlatego ponieważ telefon zachowuję sie jak by nie miał rota chociaż go zainstalowałem paczka zip z poradnika i niechce ruszyć ta aplikacja posa nieważ pokazuję ze niema busy boxaa ale i on niechce sie zainstalować... wczesniej widzialem podobny problem rozwiazany cm9?? nieda sie inaczej?

---------- Post dołączono o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

i wielu osobom wpada w bootloopa w takiej sytulacji przywrócenie backupa pomoże, a może trzeba co innego zrobić jak zawiśnie aby go postawić na nogi?? przepraszam za tak pewnie proste pytania ale robie telefon tacie i mam z nim styczność od 2 h jak zaczołem go robić:) puki co utknołem na 5 punkcie tzn na 4 ponieważ niemogę uzuskać roota

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Vipers wymaga recovery 4ext. Na clockworku nie pójdzie.

Możesz przeflashować recvovery 4ext bezpośrednio w bootloaderze komendą

fastboot flash recovery nazwaplikurecvoery4ext.img

jeśli znajdziesz gdzieś jego obraz.

Jeśli masz problem z uzyskaniem roota - przeflashuj CM9 - CM ma roota i działa z pod Clockworkmod (a nuż Ci się spodoba). W CM9 będziesz mógł zainstalować 4ext recovery updater i przeflashować 4ext recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi