Skocz do zawartości
DonPorazzo

Mam S-OFF. Jak zrootować, zainstalować recovery (Clockwork, 4ext), i w końcu CUSTOM ROM?

Rekomendowane odpowiedzi

A jak go chciałeś wgrać? Tak się wgrywa FW. Telefon Ci go sam wgra. Tylko potem musisz usunąć go z kart, bo on za każdym razem będzie chciał Ci go wgrywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Mam mały problem, wykonałem S-OFF metodą nr 2, mam S-OFF. Teraz chciałbym uzyskać uprawnienia ROOT, ale niestety po dojściu do punktu 3 się zatrzymałem. Jak wybieram "d) wybierz Install One of the recoveries - CWM 5.0.2.0" to otwiera mi się wiersz poleceń ze ścieżką do katalogu DATA w Sensation_All-In-One_Toolkit_v1.1 i tak stoi. Telefon się nie restartuje, wogóle nie ma reakcji ze strony telefonu. Gdzie popełniłem błąd, może katalog z aplikacją powinien być w innym miejscu?

Poszło dalej, katalog z aplikacją musi być na dysku C bezpośrednio, tak jak adb.

---------- Post dołączono o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Mam kolejny problem, tym razem w punkcie 4. Przy wgrywaniu tego pliku Superuser-3.0.7-d-signed.zip recovery wywala mi w pewnym momencie bład:

"Creating SYSTEM:xbin/su symbolic link...

E:Error in /sdcard/Superuser-3.0.7-d-signed.zip

(Status 0)

Instalation aborted"

Jakiś pomysł?

---------- Post dołączono o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Działa, ale musiałem zainstalować plik Superuser-3.0.7-efghi-signed zamiast Superuser-3.0.7-d-signed, czy to coś zmienia i w jaki najprostszy sposób sprawdzić czy mam uprawnienia ROOT?

Edytowane przez Bartasek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Uruchom jakąś aplikację, która wymaga praw roota do prawidłowego działania (np. Titanium Backup).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mowso

A ja niestety utknąłem - po kilku latach przerwy zachciało mi sie się pobawić sie romami. No i po zrobieniu wszystkiego wg tutorialów i wgraniu cyano 10 najnowszego telefon stoi na niebieski kręcącym się kółku cyanogenmod :) i jak sprawdziłem w bootloaderze to niestety pisze mi unlocked i s-off czyli pominąłem s-off a przy akcji z drucikiem piknęło prawidłowo. Zapytam co teraz zrobić żeby powrócić jakoś do stocku może i jeszcze raz całą operację wykonać od nowa ?

Edit - nie zainstalowałem też 4ext więc nie za bardzo mogę zrobić full wipe outa więc tutaj też proszę o pomoc :)

Edit2 Żeby był śmieszniej sensation 3.33.401.53_odexed i revo chodzą a elegancia/cyano już nie obydwa wiszą na ekranie początkowym po 5 min i nie chcą iść dalej :(

Edytowane przez mowso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki masz firmware? Napisz coś więcej. No i wgraj recovery najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mowso

Już rozwiązane - okazało się że sprawę rozwiązało zainstalowanie innego romu, ponowne s-off, wipe i rom - zadziałało tylko do 1 w nocy siedziałem. Jednak się sporo zmieniło od czasu romów 5 lat temu jak jeszcze win królował i stylus :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przy uruchomieniu opcji "Instalacja online | Uaktualnienie" w 4EXT Recovery wyskakuje mi błąd, że brak jest busybox i abym zainstalował z marketu. Po ściągnięciu aplikacji o tej nazwie i otwarciu nadal nie mogę wybrać tego, co chciałem. Jak to zrobić?

[edit]

Problem rozwiązany. Nie miałem roota, wystarczyło zainstalować dodatkowo "su-bin-3.0.3.2-efghi-signed.zip".

Można by to dodać do tutoriala, nawet jako dodatkowy punkt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    .andy

Czy mógłby ktoś sprawdzić czy wgranie aplikacji su przez ADB zadziała na telefonie z SOFF? :)

1) Instalacja ADB oraz potrzebnych sterowników;

2) Włączenie debugowania USB w telefonie;

3) Połączenie się z telefonem i wykonanie tych kroków:

adb devices //Jeżeli na liście urządzeń zobaczymy nasze to przechodzimy dalej, przy jego braku musimy sprawdzić cyz na pewno mamy prawidłowe sterowniki dla ADB.

adb root //Restartuje demona adb w trybie root

adb remount //Partycja /system do zapisu

adb shell //Logujesz się do telefonu tzw. shell.

Powinno nam się pokazać coś takiego:

Aby sprawdzić czy mamy możliwość zapisu na partycji /system stwórz plik pisząc:

cd /system/app

touch test

I sprawdzamy czy mamy plik test pisząc:

ls *test*

Powinno nam dać to:

[email protected]:/system/app # ls *test*

test

Jeżeli to działa to w podobny sposób można wrzucić tam aplikację SU i nadać jej odpowiednie prawa do wykonania. Zrobić to można poleceniem: adb push <locacl> <remote>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

łWitam

Mam jedno pytanko zrobiłem wszystko razem z szóstym punktem jednak zaraz po włączeniu Smartfona HTC Sensation zostaje (na cyanogenie na tym kułku i się kręci ) i na wszystkich innych romach oprócz Revolution HD. Proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z której wersji droida wgrywałeś customa?

Prawdopodobnie wystarczy flash firmware 3.33 i rom ruszy.

Firmware jest dostępne na xda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi