Skocz do zawartości
piterjoseph

Plamy na ekranie przy wyświetlaniu ciemnego tła

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś w tym lub ogólnym temacie wspomniał o programie z marketu do sprawdzania pixeli, zainstalowałem, wczoraj w ciemnym pokoju włączyłem na ekranie kolor czarny i długo się musiałem wpatrywać, żeby zobaczyć może 4 ciemniejsze pixele, takie małe pchełki, na czarnym ekranie.

gdyby nie ten temat w życiu bym tego nie zauważył, teraz też nie zamierzam się przejmować przy SGS II takich testów w ogóle nie robiłem i wszystko było w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lhrrob

Ja tam u siebie nic nie widzę. Również zainstalowałem ten programik do sprawdzenia wypalonych pixeli i na czarnym tle nic niepokojącego nie zauważyłem. Faktem jest, że nie wpatrywałem się aż tak bardzo ale nawet gdyby coś było to nie wiem czy bym się tak bardzo tym przejmował. Na moim SGS2 widać plamy i to dość spore ale nie są zauważalne w normalnym użytkowaniu więc nie przejmuję się tym. Nawet jak mam ustawioną czarną tapetę to tego nie widać.

Nie ma co się spinać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Romero

Ja mam bardzo dużo tych kropek na sgs2, wcale mi to nie przeszkadza:) na wave też tak miałem, widocznie s amoledy tak mają:)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja patrzyłem w ciemności na czarny ekran w programie "Test screen" i żadnych zaburzeń koloru, kropek, nic. Ja bym wymienił, gdyby coś takiego było..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    disip

U mnie też są. Kilka, może kilkanaście baaardzo małych i jedna średnia. Ogólnie nie zauważalne, musiałem się naprawdę przyjrzeć. Także nie ma tragedii :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie są ale na niepodświetlonym ekranie bo jak się świetci to jest czarne tło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pablov6

Ja po drugim dniu użytkowania zauważyłem że jak jest białe tło, to widać po prawej stronie w połowie ekranu tuż przy krawędzi taki kolor jak na obrazku który załączyłem niżej.

Taki jest kolor jak zaznaczyłem na zrzucie ale jaśniejszy i tylko widać jak się obróci i patrzymy pod kątem w poziomym obrazku.

post-143174-14255706818656_thumb.png

Nie przeszkadza mi to i mało widoczne jest ale jestem ciekaw czy u was też tak widać, dajcie sobie jakąś białą tapetę, zdjęcie i dajcie znać.

Dodam że mam ustawioną jasność na prawie maksa.

Edytowane przez Pablov6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tomich

Pablov6, wystarczy odpalić filmik, który jest defowo w telefonie. Kiedy jest np. statek w porcie to na niebie pojawia się zieleń na białym niebie. Jest to przypadłość AMOLEDÓW. Na białym tle widać zielonkawą siatkę.

Co do plam i pkseli to u mnie nie występują. Mam ekran po wymianie (z powodu rozbicia GG), więc pewnie jakaś swieższa partia i jest naprawdę wszystko w porządku. Także jest szansa, że jak oddacie do serwisu na gwarancję to po wymianie nie uświadczycie tych "normalnych" objawów AMOLEDÓW :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bajor

Jako użytkownik galaxy nexusa, powiem tym, którzy nie widzą żadnych niedoskonałości na czarnym tle, polecam sprawdzić jak ma się to na białym tle :-) u mnie np czarny żyleta, ale biały jest już gorszy, ale to tylko kiedy ponad 70% ekranu jest biała. I powiem Wam też jedno, to niestety normalne, wcześniej miałem sgs i sgs 2 i tam tego nie było. Nie wiem czy to wina większego ekranu czy większej rozdzielczości, ale Samsung trochę dał ciała. I tak na prawdę jeśli chcecie by coś się zmieniło to bombardujcie samsunga by zaprojektował nowe ekrany, bo w sklepach wymieniać będziecie tylko na egzemplarze z mniej lub bardziej widocznymi "kwiatkami". Grupa posiadaczy sgs 3 będzie znacznie większa niż galaxy nexusa, to może coś z tym zrobią

Wysłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom5
    [...]I tak na prawdę jeśli chcecie by coś się zmieniło to bombardujcie samsunga by zaprojektował nowe ekrany, bo w sklepach wymieniać będziecie tylko na egzemplarze z mniej lub bardziej widocznymi "kwiatkami". Grupa posiadaczy sgs 3 będzie znacznie większa niż galaxy nexusa, to może coś z tym zrobią

Ja myślę, że większość ludzi będzie nieświadoma problemu. Ilu użytkowników przeczyta to forum? Gdyby ludzie zaczęli masowo oddawać te telefony do serwisu to może wtedy by coś zrobili. Z przeanalizowanych przeze mnie dyskusji w tym temacie na stronach zagranicznych i polskich wynika, że istnieją egzemplarze pozbawione tego problemu, tylko są one w znacznej mniejszości. Nie robiłbym z tego problemu, gdyby nie dawało się tego doświadczyć w warunkach normalnego użytkowania telefonu, ale jeśli jest to zauważalne już w słabym oświetleniu (nie mówię o całkowitej ciemności) to już chyba jest powód do narzekania. Po prostu każdy egzemplarz, którego to dotyczy dotknięty jest tą wadą w inny sposób, absolutnie nie twierdzę, że każdy ma brać telefon i od razu lecieć do serwisu. Niech każdy sam oceni czy to zauważa i czy jest to uciążliwe.

Mam bezpośrednie porównanie z SGS2 i np. na SGS3 w ciemnym pomieszczeniu jest znacznie wyraźniej widoczna poświata przy wyświetlaniu ciemnych obrazów/plików wideo (gubione są przez to pewne subtelne szczegóły w ciemnych odcieniach), nie zauważyłem też żadnych "kleksów" na ekranie SGS2. Wyższa rozdzielczość ekranu SGS3 okupiona została gorszą jego jakością.

Wg mnie sytuacja wygląda tak: da się produkować wyświetlacze całkowicie pozbawione tego problemu, bo z relacji widać, że takie są, ale wtedy byłaby masa odrzutów produkcyjnych i byłoby to bardzo kosztowne. Większość ludzi i tak nie zauważy problemu, więc Samsungowi opłaca się robić to tak, jak teraz. A jeśli zdarzają się sztuki wybitnie dotknięte przez to - to od tego jest serwis i wymienią wyświetlacz i firmie i tak się to opłaci. Tak to pewnie sobie Samsung skalkulował i tyle :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi