Skocz do zawartości
LoOkas

HTC Senstaion nie pobiera MMS

Rekomendowane odpowiedzi

LoOkas

witam.

mój HTC po upgrade do ICS 4.0 nie pobiera automatycznie MMSów. dostaje tylko widomość od operatora orange że mogę pobrać ze strony.

Na wcześniejszym sofcie działo poprawnie. APN ustawiania takie jak posiadał. Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprawdź bo cos musiało zmienić, problem z konfiguracją ewidentny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam to samo, już nie wiem gdzie szukać przyczyny.Wysyła normalnie ale pobierać nie chce, może ktoś komu działa normalnie poda jak ma ustawiony apn ( sieć play)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    momus

Albo dostajecie sms'y reklamowe, wejdź przez net i zobacz bo ktoś ci wysłał mms'a. Też kilka takich dostałem, ewidentne naciąganie to było. Sprawdzaliście czy jeśli wyślecie z innego telefonu do siebie mms'a to dojdzie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no wlasnie o to chodzi, ze ja praktycznie dostaje mms tylko od znajomych wiec to zadne naciaganie. A tez mam problem.. automatycznie mms nie przychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś sprawdzałem specjalnie wysyłając mms testowy z drugiego numeru.

W tamtej starej nokii się wysłał, ale do mnie nie dotarł.

Wysłać też się nie da z powodu ogólnego błedu sieci.

Apn play.

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LoOkas

Panowie ja dla orange zrobiłem to tak że wpierw wywaliłem ustawienie internetu i mms. zrobiłem reset softu. I automatycznie po tym wrzuciło mi ustawienia z orange mms i netu, ale chyba tylko dlatego że mam brandowany soft. Inaczej jak usunę ustawienie to klikając opcje tam przywrócenia też pisuje poprawnie i mmsy zaczęły chodzić, wysyłanie i autoodbieranie. I jest ok. Stwierdzam że to albo jakaś aplikacja spowodowało zmiany lub blokadę. Ale coś się podziało z systemem. ps. obecnie testuje inne softy i mam złe zdanie a jakim kolwiek modyfikowanym z powodu szybkiej utraty baterii. Jedynie ori soft pozwala na w miarę długą prace.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    momus

Nie trzeba chyba soft resetu robić :) usuńcie apn'y wszystkie, wyłącznie telefon, wyjmijcie kartę sim. Włącznie, wyłącznie, włóżcie kartę SIM. U mnie na karcie od ery (ma ładne logo ery ;) ) pojawił się komunikat o tym że nie może ustalić strefy czasowej (kiedyś to działało) a po pewnym czasie pojawił się komunikat czy chce pobrać ustawiania sieci :).

Wczoraj siorce pomagałem skopiować kontakty z jednego telefonu na drugi i musiałem wyjąc kartę sim, po ponownym włożeniu i włączeniu pojawił się komunikat z pytaniem czy pobrać ustawienia sieci...dodam że apn'ów nie kasowałem, a sensacji nie uruchamiałem w międzyczasie, dyle że sobie poleżała chwile bez baterii i sim, z jakieś 30 minut ;).

Bo z tego co pamiętam to ja nie ustawiałem nic odnośnie sms'ów, mms'ów czy internetu, całość mi się automatycznie pobrała z sieci jak tylko 1 raz włożyłem swoją kartę sim zaraz po kupnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    woitas

Najprościej w Google wpisać i poszukać ''konfiguracyjny sms'' dla danej sieci.

Wysłane z mojego MT11i

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobrze można wpisać, ale co z tego jak nie pobiera ustawień.

W play jak wyślesz sms pod jakiś tam numer o treści play to dostajesz dwa sms. Jeden z potwierdzeniem, a drugi z ustawieniami.

Tylko ten drugi nigdy mi nie przyszedł, a wpisywanie ręczne nie działa tzn. mmsy jak nie przychodziły tak nie przychodzą.

Wysłać też się nie da.

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi