Skocz do zawartości
akuasleep

Defy tylko w trybie TI blank w RSD Lite

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Problem dość poważny. Flashowałem Defy i niestety ekran zrobił się czarny, po podłączeniu telefonu do komputera paliła się tylko biała lampka. Google i fora dają mnóstwo porad na ten temat. Wszystkie z nich wypróbowałem. Łącznie ze sposobem MacGyvera oraz zmianą baterii na w pełni naładowaną. Niestety kiedy podłączy się Defy do komputera, widzi telefon tylko przez chwilę a RSD Lite w ogóle jej nie widzi. Zmieniłem więc w opcjach programu opcję TI blank (dając przy opcji "ptaszka") i wtedy telefon zostaje wykryty przez RSD w trybie TI blank OMAP3630. Próbuję więc flashować, ale niestety wyskakuje błąd zaraz na początku flashowania: "ERROR: Phone[0000]: Error sending TI ROM data packet request. Device API Error: 0xE0030097".

Spotkaliście się z czymś takim? Jakieś sugestie jak naprawić Defy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    havier

u mnie jak sie cegielka zrobila, to tez na poczatku komp nie widzial - zainstalowalem (naprawilem) wszystkie stery od motki od nowam, a potem bawilem sie na przemian kombinacja na bootloadera (power + vol up) i do recovery (power + vol) , az w koncu zlapalo.. a no i po kazdym podlaczeniu/odlaczeni w wyjac baterie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jeśli przekładam naładowaną do pełna baterię z innej Defki, to istnieje możliwość, że telefon i tak będzie jej nie wykrywał i potrzebna będzie metoda z tzw Factory Cable?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Istnieje szansa, ale bardzo malo prawdopodobna, tak jak wygranie w totka ;) bo wymagaloby to uszkodzenia odpowiednich ukladow w motorolce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok :D W takim razie nie mam pojęcia co robię źle. Poprzednio miałem soft oryginalny Froyo na który wgrałem MIUI ze spolszczeniem. I nagle telefon po restarcie zatrzymał się na logo "M". Pomyślałem,że wgram oruginalny soft. Ale zamiast Froyo chciałem wgrać jakiś od Defy+. Niestety po wgraniu owego tak jak napisałem: czarny wkran, biała lampka i nic. RSD przestał wykrywać telefon. Będę walczył dalej. Na pewno dam znać jaki wynik uzyskałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    havier

u mnie tak sie objawialo wgranie sbfa ktory nie byl zgodny z aktualnym BL, ale jak napisalem po instalacji nowych sterownikow ruszylo(w nowszych masz ver7, ktora nie jest zgodna ze starszymi), udalo sie po operacjach o ktorych wyzej napisalem . Jak Ci juz sie uda podlaczyc telefon, to polecam ogarnac ten watek SBF-files Defy and Defy+ "READ THIS FIRST if you try to flash new Motorola SBF - xda-developers , a pozniej poszukac i wgrac ten room [success!]defy bl7 root! - xda-developers . No i chyba masz swiadomosc, ze juz nie zrobisz downgrade, przy czym nie bedzie Ci dzialac kamera (chociaz mysle, ze to kwestia czasu)..problemy z ktorymi sie jeszcze spotkalem i nadal mnie co jakis czas drecza, to losowe reeboty co jakis czas, pomimo ogarniecia w roocie trybu pracy procesora, chociaz nie wiem, czy to wina softu, czy bardziej sprzetowa.

ps nazwy sterownikow z ktorych korzystalem, tylko nie pamietam w jakiej kolejnosci..

motohelper_2.1.32_driver_5.4.0.exe

MotorolaDeviceManager_2.2.17.exe

wszystko z xda, na polskich forach nieistety nie ma konkretnych info na temat wybranych problemow, aczkolwiek sa solidna podstawa zeby od czegos zaczac ( przetestowane empirycznie, najpierw na spicy, teraz na defy;))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Flashuje z opcją "TI blank flash" w opcjach RSD czy bez tej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

sprawdź bez,a jak nie zadziała to z :)

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz uwaga bo może to być ważne dla wszystkich tych co uwalili Defy wgrywając zły soft. Jeśli macie czarny ekran, RSD lite nie wykrywa Wam telefonu a próbowaliście już wszystkiego łącznie ze sposobem MacGyver'a to:

1. Przygotowujecie factory-cable (opis tu: [GSM/CDMA] How to flash via RSD when you read "Cannot program" or "Battery LOW" - Page 2 - xda-developers)

2. Uruchamiacie RSD lite i w opcjach zaznaczacie opcję: Tl blank

3. Podłączacie telefon przygotowanym kabelkiem

4. RSD wykrywa telefon jako BLANK OMAP 3630 i wgrywacie firmware.

Defy może być podłączona nawet bez włożonej baterii!

Mi pomogło. Nareszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lobito

Witam

Problem wygląda następująco. Wczoraj tel. śmigał dzisiaj nie uruchamia się wcale. Po podłączeniu pod ładowarkę nic. Po podłączeniu do usb świeci się biała dioda. Baterię wykluczam gdyż sprawdziłem na kolegi i też nic. System zainstalowany to miui. W tryb bootloadera nie da się wejść. RDS tel nie widzi. CO robić? POMOCY

Acha telefon jest na gwarancji pytanie tylko co na to serwis. Powyższy sposób tez nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi