Skocz do zawartości
akuasleep

Defy tylko w trybie TI blank w RSD Lite

Rekomendowane odpowiedzi

1. Ekran czarny czy widać jakieś literki? ;)

2. Uruchom rsd lite i zaznacz w jego opcajach Tl blank.

3. Podłącz telefon i do dzieła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lobito

Ekran czarny, świeci tylko biała dioda.

W rds lite opcja zaznaczona rds nie widzi telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybacz pytanie, bo nie chce Cie brac za laika czy cos, ale co sie dzieje po uruchomieniu telefonu z wcisnietym vol up ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lobito
Wybacz pytanie, bo nie chce Cie brac za laika czy cos, ale co sie dzieje po uruchomieniu telefonu z wcisnietym vol up ?

Własnie o to chodzi, że nic. Echo nic sie nie dzieje. Jak podłączę jeszcze raz usb to biała dioda nawet nie świeci musze wyjąć baterię i wtedy znów świeci biała dioda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja zapytam w takim razie - bateria się nie rozładowała? Może spróbuj ją naładować specjalnym kablem usb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lobito
To ja zapytam w takim razie - bateria się nie rozładowała? Może spróbuj ją naładować specjalnym kablem usb.

Tak jak pisałem już wcześniej baterię wykluczam gdyż sprawdziłem na baterii naładowanej kumpla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i masz naładawoną, ale telefon może jej nie zobaczyć (dlaczego? Jest to opisane na forum i innych jak xda na przykład). Zrób tak: Włącz rsd lite. Wyjmij baterię z telefonu. Podłącz kabelek usb do telefonu, ale nie podłączaj jeszcze do komputera! Podłącz kabelek usb do komputera. Naciśnij klawisze power+up. I zobacz czy rsd wykrył tel. Jeśli nie skorzystaj ze sposobu: [Howto] Fix "Battery Low - Cannot program" - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lobito
Może i masz naładawoną, ale telefon może jej nie zobaczyć (dlaczego? Jest to opisane na forum i innych jak xda na przykład). Zrób tak: Włącz rsd lite. Wyjmij baterię z telefonu. Podłącz kabelek usb do telefonu, ale nie podłączaj jeszcze do komputera! Podłącz kabelek usb do komputera. Naciśnij klawisze power+up. I zobacz czy rsd wykrył tel. Jeśli nie skorzystaj ze sposobu: [Howto] Fix "Battery Low - Cannot program" - xda-developers

Niestety RDS Lite nie wykrył telefonu. Sposób powyższy tylko podnosi napięcie baterii. Nic nie zmienia. Nie uruchamia się na kabelkach tak jak piszą na tej stronie.

Edytowane przez lobito

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zrób tak: podłącz telefon z włączonym rsd lite.Wyjmij baterię.Trzymając klawisze power+up włóż baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
miziel
u mnie tak sie objawialo wgranie sbfa ktory nie byl zgodny z aktualnym BL, ale jak napisalem po instalacji nowych sterownikow ruszylo(w nowszych masz ver7, ktora nie jest zgodna ze starszymi), udalo sie po operacjach o ktorych wyzej napisalem . Jak Ci juz sie uda podlaczyc telefon, to polecam ogarnac ten watek SBF-files Defy and Defy+ "READ THIS FIRST if you try to flash new Motorola SBF - xda-developers , a pozniej poszukac i wgrac ten room [success!]defy bl7 root! - xda-developers . No i chyba masz swiadomosc, ze juz nie zrobisz downgrade, przy czym nie bedzie Ci dzialac kamera (chociaz mysle, ze to kwestia czasu)..problemy z ktorymi sie jeszcze spotkalem i nadal mnie co jakis czas drecza, to losowe reeboty co jakis czas, pomimo ogarniecia w roocie trybu pracy procesora, chociaz nie wiem, czy to wina softu, czy bardziej sprzetowa.

ps nazwy sterownikow z ktorych korzystalem, tylko nie pamietam w jakiej kolejnosci..

motohelper_2.1.32_driver_5.4.0.exe

MotorolaDeviceManager_2.2.17.exe

wszystko z xda, na polskich forach nieistety nie ma konkretnych info na temat wybranych problemow, aczkolwiek sa solidna podstawa zeby od czegos zaczac ( przetestowane empirycznie, najpierw na spicy, teraz na defy;))

Tegp próbowałeś? + zmienianie portów usb?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi