Skocz do zawartości
pawelgo88

HTC magic simlock

Rekomendowane odpowiedzi

O ile wiem, to mozna z nimi podpisac umowe na miedzy innymi serwisowanie telefonów.

Dostarczaja pelny zakres oprogramowania serwisowego, w tym takze programiki do generacji kluczy.

Wcale nie musisz byc siecia komorkowa, by takie cos otrzymac, dlatego jest sporo stron, ktore oferuja zdejmowanie sim-lockow.

Nie sa to infromacje na 100% sprawdzone, ale jest wysoce prawdopodobne, ze tak wlasnie jest.

A skoro generacja klucza trwa kilka sekund, to sa to latwo zarobione pieniadze :).

Nokia IMHO ma/miala inna polityke udostepniania tego oprogramowania i dlatego jedynie sieci komorkowe mogly zakladac i zdejmowac sim-locki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tapout

Jezeli sciagasz simlocka na telefonie z orange to tracisz automatycznie gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    duch

dlaczego? przeciez nie zmienialo sie firmware ani nie otwieralo telefonu. wpisywalo sie tylko kod zdejmujacy simlock ktory jest normalnie zakupiony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrwa

Tak ale zakupiony nie od sieci z ktorej masz telefon. Poza tym chyba ( CHYBA ) podpisujac umowe jest tam punkt iz telefon bedzie uzywany w danej sieci a zdjecie Sim-locka wiaze sie z utrata gwarancji.

U mnie T-Mobile UK ladnie wystarczylo poprosic i uzasadnic swoja prozbe jakimis argumentami i przyslali mi za darmo kod do zdjecia Sima.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    duch

o.. to ładnie.. ja telefon kupiłem w komisie i nic nie podpisywałem ;)

a simlocka wątpię bym orange zdjął dobrowolnie, więc skorzystałem ze sklepu internetowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ravnov

Witam.

Na poczatek pragne powitac wszystkich na forum, to jest moj pierwszy post i wszelka niewiedze, lub nieprofesjonalne nazewnictwo prosze mi wybaczyc.

Zanosze sie z zamiarem kupienia htc magic. Raczej bede celowal z uzywany model i pewnie bedzie z simlockiem. Znajac tez siebie bede pewnie ingerowal w oprogramowanie telefonu, bo jak ja czegos nie zmodyfikuje to chory chodze. Tutaj nasuwa sie moje pytanie. jezeli sciagne simlocka kodem a pozniej zmienie rom, albo ogolnie rzecz biorac bede bawil sie we wszelkie modyfikacje, to czy nie zdazy sie taka sytuacja ze bede mial simlocka jednak aktywnego?

Od razu drugie pytanie jezeli odpowiedz na poprzednie bedzie twierdzaca, to czy jezeli bedzie jednak ten simlock aktywny, to czy kod, ktory otrzymam do sciagniecia simlocka ponownie bedzie dzialal i bede mogl go uzyc wielokrotnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj

Zmiana oprogramowania nie afektuje w to czy sim lock jest czy nie. To dwa osobne tematy. :/

Zdjąłem sim locka Orange przez kod, pracuje na karcie Ery i zmieniłem juz kilka romów - szukam optymalnego.

Każda zmiana nie wpływa na blokadę sim lock - nadal mogę używać karty sim PTC ERA.

Co do drugiego pytania to powiem tak, przy włożeniu obcej karty telefon powinien się zapytać o kod odblokowujący operatora. Jeśli już odblokujesz jednego operatora to tylko przy zmianie takowego będziesz musiał podać kod.

pozdroofki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ravnov

dzieki za odpowiedz, juz wszystko jasne. Teraz czas sie rozejrzec za magikiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi