Skocz do zawartości
adi954

czy ekran oporowy przeszkadza w tym telefoniku

Rekomendowane odpowiedzi

adi954

zastanawiam sie nad nim i nie wiem czy ten ekran by mi nie przeszkadzał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dotyk jest nie dokładny... Naucz się pisać człowieku ;p.

Wysyłane z mojego LG GT540 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dotyk nie jest może mistrzowski,ale chyba najlepszy z oporowych wyświetlaczy.

Zresztą dotyk zależy jeszcze od Rom'u - w innym lepiej w innym gorzej to zależy jak developer to zrobi

Ale jak na tel za 200zł to jest najlepszy w swojej cenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten telefon od wczoraj i faktycznie dotyk nie jest idealny. Jeżeli miałeś jakiś lepszy telefon dotykowy, to przestawienie się na ten nie będzie prostą sprawą. Palcem prawie nic nie da się zrobić, ja obsługuję ekranik paznokciem i niedługo kupuję sobie rysik. Nawet w czasie kalibracji ekranu jest napisane, żeby dotykać go rysikiem.

Mam nadzieję, że choć troszeczkę pomogę Ci w decyzji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Ten ekran jest stanowczo za mały, aby komfortowo go obsługiwać palcem. Na szczęście jest oporowy, więc można używać zwykłego rysika z cienką końcówką. Rysiki do ekranów pojemnościowych mają grube końcówki, więc są niewiele lepsze od palucha. Żona wyrzuciła Xperię 8 (pojemnościowy), bo nie chce się bawić w "trafianie" w literki na klawiaturze.

Moim zdaniem ekran oporowy jest dobrodziejstwem tego telefonu. U mnie jest bardzo precyzyjny, chociaż znacznie mniej czuły niż w P970. Wymaga zdecydowanego "puknięcia". Ale po uruchomieniu, gdy wprowadzam kod PIN wystarczy go leciutko musnąć, jak piórkiem. Ciekawe zjawisko... Być może dlatego, że wtedy nie działa jeszcze cały interfejs LG. Pamiętam, że na 1,6 był znacznie czulszy.

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudo66

Początkowo obawiałem się właśnie reakcji tego tel na dotyk.Ale ku mojemu zdziwieniu dotyk działa wspaniale (oczywiście jak na wyświetlacz oporowy). Jest bardzo czuły i bardzo dobrze reaguje na dotyk.Najlepszy w swojej klasie jakiego używałem.Jestem osobą o dużych dłoniach ,ale z łatwością korzystam z tel ,rysik jest zbędny można spokojnie korzystać palcami.

PS.Po przesiadce z 2.1 na 2.3.7 by pcfighter CM7 dotyk działa jeszcze lepiej i dokładniej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po dość długiej przygodzie ze Swiftem muszę powiedzieć, że samo działanie dotyku nie jest złe(nawet lepsze niż się spodziewałem). Problemem była jego wytrzymałość. Pierwszym razem dotyk działał 0.5cm w bok (nie dało rady naprawić tego kalibracją), teraz dotyk szaleje, mimo że nie dotykam telefonu to ekran się przsuwa lub coś jest wybierane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli przenosisz się z jakiejkolwiek pojemnościówki to nie będzie to dla Ciebie łatwe . Mimo wszystko jest to z pewnością jedna z najlepszych oporówek . I po pewnym czasie nie ma większych problemów w obsłudze telefonu , szkoda tylko że brak multitouch'a .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudo66

Z przykrością muszę się niestety zgodzić z deawuide :/ Po dłuższym użytkowaniu tego tel dotyk okazuje się nietrwały.Z początku super a teraz prawa strona dotyku jest jakby przesunięta w bok.Czasem ciężko coś napisać ,gdy tel trzymamy w pionie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi