Skocz do zawartości
prorok95

Ogólny reset i system nie wymagający SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Piszę to, ponieważ chcę zmienić system na swoim larku.

Parę miesięcy temu kolega wgrał mi najnowszy system CM7 z ROM'ami i wszystkim, ale po jakimś czasie wszystko zaczęło się psuć, może to i moja wina, bo kiedy zrobiłem backupa i factory reset, to bateria zaczęła wytrzymywać o połowę mniej (teraz też tak jest) Kiedy wchodzę do np. battery calibration. Pisze, "root your serivcie first", a przecież kolega robił root'a wcześniej. Wczoraj wyjąłem swojego larka z zakurzonego pudełka po 3 miesiącach odpoczynku :) Bateria słabo trzyma, ale myślę, że jeżeli zrobię wszystko od nowa to sprzęt będzie działać :P

Chciałbym się zapytać, czy jest taki system, a jeżeli jest (nawet ten domyślny, byłby najlepszy) to czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wytłumaczyć jak całkowicie i doszczętnie sformatować tablet do minimum zrobić root i parę innych operacji wspomagających pracę tabletu, oraz pomóc zainstalować system, który NIE WYMAGA karty SD! Wcześniej miałem kartę 2Gb, ale była na tyle słaba, że przycinała mi larka pod każdym względem, a kiedy używam go teraz bez karty na najnowszym systemie, to nawet z muzyką jest probelm, bo pisze, żebym włożyłkartę SD :dontgetit:

I teraz bardzo proszę o pomoc, bo ten tablet pomimo, że jest słaby i w ogóle, to dla mnie nabrał wartości sentymentalnej :) i Jeżeli ktoś mógłby przeprowadzić mnie całkowicie zielonego przez proces doszczętnego czyszczenia larka oraz instalacji systemu, który nie wymaga karty SD, to byłbym wdzięczny po stukroć. Oprócz muzyki nie mogę np. pobierać muzyki i obrazkówz internetu przy wykorzystaniu jakiekolwiek przeglądarki na pamięć wew. bo potrzebna jest karta SD O.o Ręce opadają. Wiem, że domyślny system jest słabszy, ale ja potrzebuje larka tylko do słuchania muzyki, czytania e-booków i ewentualnie przeglądania stron internetowych

Z góry dzięki i pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boos

Powiem tak ten system CM7 jest taki sobie, ponieważ nie ma zainstalowanego flash'a i musi korzystać z karty SD.

Polecam tobie system 2.3.1 jest o wiele szybszy działa flash i ogólnie to się nie ścina.

Aby usunąć wszystko z Larka wchodzisz co CWM5 (czyli restart i przytrzymujesz szary przycisk cofania) i potem wciskasz wipe reset(ale wcześniej wrzuć na Larka system 2.3.1) i potem instalujesz 2.3.1 i śmiga elegancko.

Polecam mam ten system, gry się nie lagują, możesz przeglądać łatwo internet i możesz bez żadnego przycinania się oglądać filmy.

Pozdrawiam!

BooS!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za radę, ale mam prośbę, czy mógłbyś podać mi link do systemu, który używasz? Po prostu chcę mieć pewność, że to jest tn system, bo nie mogę odróżnić jednego systemu od drugiego...

Z góry dzieki za wszystko :P Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem wiem, aż tak głupi to nie jestem :P

Dzięki wielkie :D spełniłeś moje marzenie, system, który ma na "belce" regulację głośności, w CM7 czułem, że mój lark jest niepełnosprawny :D

Cały obraz jakby większy i to pomaga, tylko pytanie. Czy Tobie również Lark ścina się tak, że nawet kiedy próbuję go odblokować to się nie załącza i trzeba resetować?

Jutro zrobię kalibrację baterii i sprawdzę, czy zmiana systemu pomogła :D Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boos

słuchaj na systemie 2.3.1 nic u mnie się nie ścina :D odblokowanie mam przez wzór, filmy się też nie ścinają :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcialem pobrac a tu :eek: : Ten plik może być ściągnięty tylko przez konto Premium. Kup Premium!

Prosze o wrzucenie na DropBOXa albo RS

Wysyłane z mojego EM71 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi