Skocz do zawartości
igi654

Emulatory - Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Dueq

Używam Gameboida Lite. Dobra wersja? Chyba 1.7 pisało jak ściągałem.

Kiedy wchodzę do tego "rom" i do folderu z Baldurs Gate, no i potem do roms to nic nie wyświetla. Albo pisze "Load BIOS failed. The BIOS must be specifited i settings" czy coś takiego. Jak wchodzę przez GB to wyświetla plik gba, a jak pisze fail, to wchodzę do ustawień i jak wchodzę w te same foldery to nic nie wyświetla... No coś takiego...

Sent from my GT540 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    igi654

A ja gram w Mario i jest super. Skok na przycisku wyszukiwania i jazdaa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Pytanie z ciekawości. Czy jest możliwość uruchomienia (lub czy jest emulator na androida) gier z Amigi, starych konsol (typu Commodore), czy już po bandzie...gier DOS-owych (kiedyś widziałem taki emulator chyba na Milestonie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    igi654

Hmmm... No nie wiem. Może wugoogluj sobie. Ja takiego czegoś niegdy nie widziałem osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Długo szukać nie musiałem :) UAE4Droid - emulator Amigi na Androida. Znalazłem tez na C64, jeśli ktoś będzie zainteresowany napiszę jak chodzi.

Emulator działa, udało mi się odpalić jedną polską produkcję "Pole Walki", ale gra była fatalna :-P (słabo chodził kursor myszki, co ciekawie dotyk działał). Jak znajdę dobrego roma postaram się wgrać jakąś platformówkę, oraz strategię i zobaczymy jak idzie :)

Edytowane przez WueRZet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    igi654

Hehe. No to czekam na dalsze info. Daj znać jak się sprawują te emulatory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

To parę słów z mojej strony.

Frodo C64 - emulator gier z C64. Gry uruchamiają się bezproblemowo. Jest jednak jedno ale. O ile klawiatura wirtualna działała bez problemu, tak joystick nie chciał zaskoczyć. Choć nawet nie do końca...jeśli użyłem w kultowej grze Frogger na początku ustawień ruchu przy pomocy joysticka, to później nie mogłem użyć klawiatury aby rozpocząć grę. Kiedy jednak ustawiłem klawisze ruchu na klawiaturze mogłem grać, jednak joy nie działał.

Inna kultowa gra Boulder Dash. Udało mi się ją uruchomić bez problemu, ale dotarłem do menu głównego gry i klops. Nijak nie mogłem włączyć start.

Więcej gier nie sprawdzałem, ale wniosek można postawić taki, że jeśli gra może być sterowana poprzez klawiaturę to takie gry pójdą.

Chyba, że komuś pójdzie i wykrywać będzie i klawiaturę i joystick wtedy rewelacja.

UAE4Droid - emulator gier Amiga. Mieszane uczucia co do tego emulatora. Część gier emuluje się bardzo dobrze (Superfrog! - choć sterowanie lekko niewygodne), część uruchomiła się, ale grać w nie jest ciężko, z uwagi na słabą mysz poprzez ekran dotykowy (Pirates!, Pola walki), część nie ruszyła wcale (Civilization :(, Yo!Joe!). Korzystałem z kickstartu 1.3, może z późniejszymi jest lepiej, ale nie miałem jak sprawdzić. Wniosek taki, że jeśli ktoś chce pograć w jakąś grę nie wymagającą za dużo operowania myszką to pogra ;) (Cywilizacji nie mogę odżałować, że nie udało się uruchomić :()

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    igi654

Jakie gry polecacie na GBC, w których nie przeszkadza brak MT? Bo narazie grałem tylko w Mario i kilka pomniejszych tytułów, a mam 1117 rom'ów na GBC, więc sprawdzać po kolei nie zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Najlepsze to pewnie jakieś RPG typu Dragon Warrior Monsters, The Legend of Zelda, czy Pokemon.

BTW. Jakiego emulatora używasz ?

Edytowane przez WueRZet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a probowal ktos z grami na psp?

tutaj co prawda samsung i9000 ale popatrzcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi