Skocz do zawartości
igi654

Emulatory - Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

igi654
    Nie mam żadnego innego romu w tym momencie, oprócz jednej gry z serii DB, ale w ustawieniach "options-key mappings" ustawiłem klawisz aparatu (focus) jako select w grze i naciskając w niego aparat mi się nie uruchamia.

NACISKAJĄC, ale nie przytrzymując.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    igi654

To chyba nie do końca pomoże, bo wyłączy mi ten przycisk nie tylko w emu, ale też jak będę chciał aparat włączyć np. z pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet
    To chyba nie do końca pomoże, bo wyłączy mi ten przycisk nie tylko w emu, ale też jak będę chciał aparat włączyć np. z pulpitu.

Nie mam jak tego teraz zainstalować, ale nie ma w nim opcji typu włącz/wyłącz aplikację, że będziesz mógł ją uruchamiać tylko w czasie uruchomionego emulatora ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    igi654

Szczerze to nie wiem, bo wnioskowałem z opisu na stronie podanej przez Ciebie. Z niego nic takiego,nie wynika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ans173

A więc ludki dobra wiadomość - pojawiła się wersja SNESOIDA 2.0 i już aparat się nie włącza :D.. Ponadto dodano opcje multiplayer :) Wszystko śmiga już jak należy :hurra:

Edit: Jak by co to PW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ma ktoś full wersje gameboida bo nie mam jak go kupić więc posiadam tylko lite na telefonie.

Już znalazłem więc jak ktoś chcę full wersje to pisać na pw.

Edytowane przez Strozer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Wczoraj pobrałem w Markecie ScummVM. Spytacie się co to ? Otóż jest to emulator, który pozwala uruchomić klasyczne gry przygodowe typu point-and-click :D Można więc uruchomić takie hity od LucasArts Game jak Day of the Tentacle, The Secret of Monkey Island, Sam & Max Hit the Road, czy przygodówki innych twórców jak Simon the Sorcerer, Broken Sword II, Leisure Suit Larry.

Brak trackballa nie jest uciążliwy, można wszystko obsługiwać paluchem :D

Obecnie testuje Day of the Tentacle, zdecydowanie najlepszą grę w historii w swoim gatunku :DDD

Tak więc jeśli ktoś lubi tego typu gry, bądź szuka tytułów, które pochłoną go na wiele godzin (wszak tego typu gry wymagają od gracza myślenia ;) ) to ten emulator będzie dla niego ! :)

Strona twórców, gdzie można poczytać o projekcje, jak również znaleźc tytuły obsługiwanych gier : ScummVM :: Compatibility - SVN

Link do AppBrain, gdzie można znaleźć emulator i silniki gier potrzebne do uruchomienia poszczególnych tytułów : http://www.appbrain.com/search?q=ScummVM

Zdecydowanie i szczerze polecam :)

Mała edyta : Jeśli ktoś będzie zainteresowany to niech nie przestraszy się wielkością romów. Są one duże, gdyż są to pełne gry wraz ze ścieżką dźwiękową, dialogami etc. Wersje oznaczone CD DOS są mniejsze, ok 100MB (Day Of The Tentacle - 90MB, Sam and Max Hit the Road - 110 MB), natomiast romy gier z Windowsa oznaczone symbolem WINDOWS CD zajmują znacznie więcej (The Curse Of Monkey Island - 900MB !). Tych Windowsowskich na telefonie jeszcze nie sprawdzałem.

Sposób instalacji gry.

1. Ściągamy emulator z Marketu.

2. Ściągamy plik z silnikiem gry którą chcemy zainstalować.

3. Jeśli mamy zapakowany rom z grą wypakowujemy go (polecam WinRARa, gdyż 7zip miał problemy i natrafiał na błędy).

4. Wrzucamy folder z plikami gry na SD

5. Uruchamiamy grę poprzez emulator ScummVM.

Druga edyta : ScummVM nie działa na systemach operacyjnych 2.x :( Doszedł więc mi duży minus przeciwko aktualizacji systemu :P

Edytowane przez WueRZet
    aktualizacja wpisu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    D3vill

o kurka fajna rzecz : )

a są może jakieś gry po polsku ?

OMG nie mogę znaleźć tych romów ...

Edytowane przez D3vill

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi