Skocz do zawartości
savantzp

[HARDWARE] Zwiększenie RAMu w GOCLEVER TAB A73 / Memory upgrade Goclever a73

Rekomendowane odpowiedzi

Good time of a day)))

Typing by English because i am from Ukraine, our languages are so close between, but personally to me is difficult to understand what you talk o me.

What we are need:

1. 4 chips of ddr3 2 Gbit or 256 Mbytes from usual PC DDR3.

2. Soldering airflow station.

3. matrix and 0.5 mm 67%pb balls

4. )) direct hands)))

To do (if you don/t understand what are you doing? DON'T DO IT):

1. disassemble tab

2. eject main board

3. desolder original chips

4. soldering new ones

5. reflash your device

enjoy 1gb RAM)))

Picture legend:

post-148529-14255706615447_thumb.jpg

post-148529-14255706610473_thumb.jpg

post-148529-14255706612182_thumb.jpg

post-148529-14255706613837_thumb.jpg

Edytowane przez patison881
    Przetłumaczenie tytułu wątku, by umożliwić znalezienie tego wątku wszystkim użytkownikom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc ja, najlepiej jak mi się uda, spróbuję przetłumaczyć post kolegi, by nikt nie miał problemu

Powitanie kolegi @savantzp pominę, przejdę od razu do tutorialu

Co potrzebujemy:

1. 4 kości z 2 GB modułu DDR3 ze zwykłego komputera PC (256 MB na kostkę)

2. Stacja/lutownica na gorące powietrze

3. Kulki lutownicze 0,5 mm 67%pb oraz matryca - tzn sita do bga - zawierają wzór nóżek scalaka, szablon - tak żeby nalutować kulki z cyny na wyprowadzenia na scalaku

4. Wprawne ręce

Co zrobić po kolei (jeśli nie rozumiesz co robisz to NIE RÓB TEGO)

1. Rozkręć taba

2. Wyciągnij płytę główną

3. Odlutuj oryginalne kości

4. Przylutuj nowe

5. Ponownie zflashuj swoje urządzenie

Ciesz się 1GB RAMu :))

Legenda zdjęciowa: (tłumaczenie dosłowne)

Jeśli popełniłem jakieś błędy, to proszę mi o tym powiedzieć

Nikt nie jest nieomylny

To @savantzp

I translated your post.

<tasma>Troszke poprawiłem tłumaczenie plus dodałem wyjaśnienie słowa matrix podane przez n0rbi666

<patison881> @tasma Dzięki, jak już wspomniałem nikt nie jest nieomylny

Edytowane przez patison881

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paul p

Dobra robota! Jeżeli znajdę w moim mieście kogoś, kto będzie w stanie mi to wlutować, na pewno się zdecyduje.

Po dokonanej modyfikacji należy pamiętać o zmianie w script.bin i script0.bin linii dram_size = 512 na dram_size = 1024 aby tablet poprawnie widział całą pamięć (podziękowania dla Fatum).

Mimo pierwszego postu napisanego w języku angielskim, proszę moderacje o nie usuwanie tego wątku, ponieważ są to dość istotne informacje, za które serdecznie dziękuję koledze savantzp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ta kość ramu ma pamięci tylko po jednej stronie to chyba będzie dobra (1024/4=256mb), jeśli ma pamięci z obydwu stron to masz 1024/8=128mb czyli za mało.

Jak widać na zdjęciu autora tematu pamięci jest 8 na kości ramu dlatego wybrał ram 2gb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się wydaje, że nadawać się będzie 1GB z lapka, bo tam są te krótkie z 4 kościami.

Wysłane z mojego GoClevera TAB A73 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xeros

Czy taka przeróbka odczuwalnie zwiększa wydajność podczas normalnej pracy tabletu (uruchomione kilka aplikacji, w tym przeglądarka internetowa, transfer plików po wifi w eksploratorze plików w tym samym czasie, itd.)?

Jak zauważyłem nawet takie zadania potrafią spowolnić tablet i nie jestem pewien czy to ze względu na obciążenie procesora czy niedostatecznej ilości wolnej pamięci dla cache (ilość wolnej pamięci w takich sytuacjach to około 40-80MB).

---

Does such upgrade bring performance boost when doing usual work on tablet (few applications running, including web browser, transfering files via wifi via file explorer at the same time, etc.)? As I saw such tasks can slowdown tablet and I'm not sure if that's because of CPU usage or not enough free RAM for caches (free memory in such cases is around 40-80MB).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yes, for example GTA3 runs with freezes on 512MB, with 1GB run smoothly))). Even you run many applications at one time - android not "swapping")))

Czy taka przeróbka odczuwalnie zwiększa wydajność podczas normalnej pracy tabletu (uruchomione kilka aplikacji, w tym przeglądarka internetowa, transfer plików po wifi w eksploratorze plików w tym samym czasie, itd.)?

Jak zauważyłem nawet takie zadania potrafią spowolnić tablet i nie jestem pewien czy to ze względu na obciążenie procesora czy niedostatecznej ilości wolnej pamięci dla cache (ilość wolnej pamięci w takich sytuacjach to około 40-80MB).

---

Does such upgrade bring performance boost when doing usual work on tablet (few applications running, including web browser, transfering files via wifi via file explorer at the same time, etc.)? As I saw such tasks can slowdown tablet and I'm not sure if that's because of CPU usage or not enough free RAM for caches (free memory in such cases is around 40-80MB).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tasma
    Yes, for example GTA3 runs with freezes on 512MB, with 1GB run smoothly))). Even you run many applications at one time - android not "swapping")))

Tłumaczenie (translation):

Tak, na przykład GTA3 przycina się na 512MB ram, a na 1GB chodzi płynnie. Nawet jeśli uruchomisz kilka aplikacji w jednym momencie, można płynnie miedzy nimi przechodzić.

savantzp

Could you describe what word "matrix" means. Is it regarded to soldering balls or kind of soldering process?

Explained by n0rbi666 below.

Poprosiłem o wyjaśnienie słowa matrix w punkcie drugim.

Wyjaśnione przez n0rbi666 ponizej.

Bardzo proszę o tłumaczenie postów kolegi savantzp na język polski. Konwersacja w języku angielskim absolutnie mi nie przeszkadza pod warunkiem tłumaczenia jej na nasze.

Edytowane przez tasma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Matrix - matryca - tzn sita do bga - zawierają wzór nóżek scalaka, szablon - tak żeby nalutować kulki z cyny na wyprowadzenia na scalaku.

Wg mnie najłatwiej by było dać to do zrobienia w jakimś serwisie GSM gdzie ogarniają takie rzeczy (tzn naprawa sprzętowa, a nie tylko simlock/flashowanie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi