Skocz do zawartości
savantzp

[HARDWARE] Zwiększenie RAMu w GOCLEVER TAB A73 / Memory upgrade Goclever a73

Rekomendowane odpowiedzi

dudii

Pierwszy z brzegu:

Powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam taba r75 i dolutowałem pamięć nand 2 giga z mp3, i po włączeniu nic nie zwiększyło sie. Czy trzeba zmienić softa??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak dolutowałeś to kto ma wiedzieć jak to zadziała ,poradnik tyczy się zamiany 4GB nand na większą i 512 ram na większa ilość na zasadzie podmiany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniłem softa i nic dalej jest 2,4 na /sdcard. Spróbuje z CWM zrobić partycje na 4 giga może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazamd
    Zmieniłem softa i nic dalej jest 2,4 na /sdcard. Spróbuje z CWM zrobić partycje na 4 giga może pomoże.

Nic Ci to nie da. Zmieniam pamięci Nand oraz dokładam i jeżeli nie widzi to oznacza że ta pamięć nie jest kompatybilna z twoim urządzeniem. Do tej pory tylko w najnowszych płytach działały praktycznie wszystkie rodzaje pamięci nanad(w A73). Ale w większości przypadków są bardzo wymagające. Osobiście zniszczyłem 3 dyski SSD 2x 120GB i jedną 32GB i na dzień dzisiejszy jestem w stanie rozbudować czasem o 4 a czasem o 12GB i pewno zdarzy się że i wcale :(

Dokładnie co robię jest tu Rozbudowa Goclever A73 ram do 1024 i nand do 15GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kość jest tego samego producenta co wlutowana w tablet, dodam że mam r75 a on nowszy od r73, czyli czeka mnie zakup jakiegoś tanio ssd albo pendriva bo tablet wogóje nie widzi kart sd a na te 2 gig mało wejdzie. Sprawdzałem z kilkoma kartami, kiedyś czytał ale z czasem wywalało błędy z kart a potem przestał wogóle czytać zewnętrzne karty, napięcie na gniazdku jest prawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro już było wspominane o modyfikacjach innych niż RAMu , to pozwolę sobie spytać.

Czy dałoby radę wymienić ekran dotykowy w naszym A73 na panel np. 7" 1024x600?

W najgorszym wypadku mielibyśmy obraz tylko na pierwszych 800x480 pikselach ekranu, ale jakby zmodyfikować script.bin i inne... to może było by to ciekawym rozwiązaniem.

( Na Toshibie AC100 upgrade z 1024x600 do 1280x720 daje radę, więc u nas może też? ;) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że dałoby radę. Wystarczy odpowiedni sterownik i będzie hulać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mateooshn jesteś genialny :D

Jak wymyślisz coś w tym temacie to napisz mi na pw, pisze się na wymianę LCD :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie będę prowadzić serwisu ani nic, tylko podaje propozycję :P

U taty spokojnie w laptopie przeprowadziłem tą operację i netbook żyje ;)

Nikt juz teraz nie narzeka, że pol wysokości ekranu zajmują panele LXDE i 3-4 panele Firefoxa xD

Pozostaje jeszcze u nas kwestia montażu takiego panelu, być może bez prostych narzedzi nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi