Skocz do zawartości
savantzp

[HARDWARE] Zwiększenie RAMu w GOCLEVER TAB A73 / Memory upgrade Goclever a73

Rekomendowane odpowiedzi

fazamd

Więc tak:

Zmiana pamięci operacyjnej z 512 na 1024MB

Zmiana pamięci nand/flash z 4GB na 15GB*. - wysokiej jakości pamieć z dysku SSD.(niestety w niektórych modelach maksymalna obsługiwana pamięć to 8GB a w innych modelach procesor nie przyjmuje więcej pamięci, uzależnione jest to wersją zamontowanego procesora. Kwota nie ulega zmianie z tytułu mniejszej pamięci - pochłania różnice kilkukrotny montaż) jeżeli natomiast nie zostanie w ogóle rozbudowana koszt usługi pomniejszony.

Gratis:

W niektórych modelach zostanie dokonana próba poprawienia szybkości WIFI.

W każdym z modeli zostanie wykonany tuning chłodzeni procesora i pamięci.

Dodatkowo wykonujemy aktualizację oprogramowania (która jest obowiązkowa) do wybranego np oryginalny ze strony producenta lub ten który przez klienta zostanie wskazany (dostarczony).

Wersję tabletów w których na pewno da się wykonać wyżej wymienione operację.

OD GCA731201xxxx do numeru GCA731207xxxxx - we wszystkich modelach RAM wchodzi 1 GB pamięci bez problemu za to NAND przeważnie to tylko 8GB ale są wyjątki, że wchodzi 15.

GCTA731207xxxxx - i późniejszych RAM na 100% wchodzi tak jak i 15GB Nandu.

Wcześniejsze modele GCA731111xxxx nie mam informacji czy się da bo jeszcze takiego tabletu nie otrzymałem do przeróbki, tam są 2 kostki pamięci RAM, posiadam na stanie 512 MB kostki tylko nie wiem czy procesory na tych płytach dadzą sobie z nimi rade.

Kiedyś miałem to wszystko opisane w dziale Giełda tylko któryś z moderatorów uznał, że oferta rzadko była przeglądana, i została usunięta. :( Choć jeden klient był. :DDD

Oczywiście wystawiam aukcję na allegro co jakiś czas no i na życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, tylko jak sprawdzić model. Na spodzie tabletu była nalepka, ale napisy się starły. Na razie mogę wyczytać jedynie GCTA... dalej jest nieczytelnie. Można znaleźć te dane gdzieś w opcjach urządzenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazamd

"GCTA" już wystarczy - to jest najmłodsza wersja tabletu, cały numer seryjny jest na pudełku. Bez problemu powinno się dać wszystkie operację wykonać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

super :) załatwię sprawę z wydatkami na samochód i sie odezwę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serdecznie polecam usługi fazamd'a :)

U mnie wszystko pięknie działa, linux przez berryboot wykrywa 800 i andek tez :)

Nandu jest więcej oraz zasięg wifi się trochę poprawił (niestety nadal zdąża mu się rozłączać).

Nawet GTA VC działa teraz dużo płynnej :P

Wyklikane z qwerty w aplikacji Forum Android.com.pl z SE Xperii Mango

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się już zdecydowałem. @fazamd wysłałem ci wiadomość na priv :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazamd

Jak się podoba praca tabletu po przeróbce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy ma to zwiazek z przerobka, ale dziala mi teraz taktowanie 1200mhz, wczesniej byl automatyczny zwis. Real racing 3 dziala duzo plynniej. Zainstalowalem przez tb to co bylo wgrane wczesniej i mam caly czas ok 500mb wolnego ramu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazamd
    Nie wiem czy ma to zwiazek z przerobka, ale dziala mi teraz taktowanie 1200mhz, wczesniej byl automatyczny zwis. Real racing 3 dziala duzo plynniej. Zainstalowalem przez tb to co bylo wgrane wczesniej i mam caly czas ok 500mb wolnego ramu.

W 90% tabletów po przeróbce taktowanie 1200 działa. Spowodowane to jest lepszymi kośćmi pamięci no i chłodzenem na procku. Cieszę się że jest widoczna poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi