Skocz do zawartości
savantzp

[HARDWARE] Zwiększenie RAMu w GOCLEVER TAB A73 / Memory upgrade Goclever a73

Rekomendowane odpowiedzi

fazamd
    Zauwazylem jeszcze jedna dziwna rzecz - zglupiala mi kamera. O ile wczesniej kolory byly normalnie, teraz sa wyrazne granice miedzy roznymi odcieniami, jakby obraz byl w 8 bitach. Z czym to moze byc zwiazane? Kamera czasem zalapuje i chwile dziala normalnie. Przed zmianami uzywalem do skype i obraz byl bez zastrzezen :|

edit: obraz wyglada jakby cos zaklucalo dzialanie kamery.

Piszesz że masz problemy a nie piszesz czy zrobiłeś moje sugestie. Z tego co pamietam to na HW2 miałem problemy ze znikaniem aplikacji, moze na HW3 są problemy z zarządzaniem pamięcią. Bo na oryginalnym oprogramowaniu nie było już problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie system sie ustabilizowal. Taktowanie na 1008mhz, wylaczona autoaktualizacja czasu i przez ostatnie dni zadbych niespodziewanych restartow. Mi tez znikaja aplikacje czasami, ale po ponownym uruchomieniu sa spowrotem (jakby system nie wczytywal ich z jakiegos powodu, w tb sa ich dane jako zagubione). Kamera czasem wariuje ale nie mam pojecia z jakiego powodu, sama sie naprawia za jakis czas.

Co do fw to niestety nie mam nic innego co obsluguje sensownie bt i modemy.

Jeszcze jedno - czasem nie chca sie instalowac aplikacje, ale okazalo sie ze dzieje sie tak tylko przy minimalnym podswietleniu - ustawienie kratke wiecej i wszystko dziala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No powiem Ci, ciekawe jaja ci sie dzieja...

Mi jakos zasieg WiFi padl praktycznie.

Niby widzi siec, niby jest prawie full zasieg, ale juz polaczyc, lub jesli polaczy korzystac juz sie praktycznie nie da..

I to nie soft, na debianie to samo...

I pingi od routera skacza od 5 do 400...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wifi glupialo mi i wczesniej, rozlaczal sie przy uspieniu i nie mogl pozniej sie polaczyc. zmienilem parametry dla deep sleep i jakos mniej problemow, choc czasem nadal nie moze sie zalogowac. mialem tak na kazdym fw, lacznie z oryginalnym po zakupie. router linksys wag200g z wpa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim prosrednim routerem jest aktualnie minipc z androidem mk802iv :)

Podpialem do lapka lanem i jak bracik gra, to mam net wszedzie, a jak nie gra to tylko w fonie, bo tylko on jest na liscie macow w routerze ojca od ktorego mnie odcial :P

Wyklikane z qwerty w aplikacji Forum Android.com.pl z SE Xperii Mango

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co moge powiedziec po kilkunastu dniach uzytkowania hw3 z 1gb ram i 16gb nand:

- zdarzaja sie nieoczekiwane resety, ale wylaczenie autoaktualizacji czasu, ustawienie taktowania na fabryczne i wylazczenie cf3d zmniejszylo ich ilosc znacznie, podczas kilku godzin grania w SOL resetow nie bylo.

- przyspieszylo sie ladowanie wiekszych gier, i co mnie ucieszylo - wreszcie plynnie mi dziala sdr touch

- nie trzeba kombinowac z directory bind i vold.fstab wiec zewnetrzna karta moze byc gorszej jakosci

- dziala taktowanie 1200mhz, ale na grach typu real racing az tak znaczacej roznicynie zauwazylem

- mozna wreszcie pracowac na duzych pdfach :)

- mozna olac minfree i calosc normalnie dziala, z przyspieszaczy zostal seeder i sterowanie cpu

- lubuntu z karty pamieci dziala tak samo jak na 512mb :(

Tablet kupilem jako zamiennik lapka do grania na nudnych dyzurach, i po przerobce moge wygodnie pograc, posluchac radia z dongla czy przegladac net. Kasy nie zaluje, jakby sie dalo, to bym jeszcze pare rzeczy zmienil np wlutowal bt do srodka i dolutowal spk2cw wolne gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A te lubuntu to ci wgl ten ram wykrylo?

Napisz w terminalu na ubuntu "free -m"

Napisane z GoClever Tab A73 za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    • Witam  a czy w tabletach z Windows też  da radę  zmienić  ram i dysk? Chodzi mi dokładnie o model  Wintab gen8+

Spoiler

1.jpg

Spoiler

2.jpg

Tak wygląda w środku .

Edytowane przez bartekc00
    obowiązkowe tagi spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ten temat i nie ten rodzaj platformy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi