Skocz do zawartości
savantzp

[HARDWARE] Zwiększenie RAMu w GOCLEVER TAB A73 / Memory upgrade Goclever a73

Rekomendowane odpowiedzi

It looks really great. If one could even change the processor. That's would be really something

To wygląda naprawdę świetnie. Gdyby dało się zmienić jeszcze procesor. To już byłoby naprawdę coś

Taniej wyjdzie kupić lepszy tablet. Wymiana pamięci w profesjonalnym serwisie we WRO 150 zeta. Nie warta skórka wyprawki jeśli chcesz to komuś zlecić.

Phil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie wątek ten obserwowałem, ale po dzisiejszym dniu z tabletem stwierdziłem, że muszę się zastanowić na tą modyfikacją. Pieprzyć gwarancję, włączyłem świeżo zainstalowaną aplikację, przy okazji pojawiło się parę powiadomień Gmaila i Poczty, i zaczęło wszystkimi aplikacjami po kolei sypać aż tab zawiesił się na amen. Może się uda to w miarę tanio zrobić, serwisy odpadają. Na razie wrzucę świeżego ICSa Fatuma 1.4 SD, może na ten czas pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak Ci się uda, to się pochwal na forum, bo też zamierzam dolutować sobie trochę RAMu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak Ci się uda

Nie tak szybko ;) Zastanawiam się nad modyfikacją ale na razie (z braku środków:/) wgrałem czysty ROM, może to na moje problemy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jeśli się zdecydujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KyRol

Savantzp, I saw your posts (I am not 100% sure about that) at 4PDA forum. Could you give some links to topics with detailed description about this kind of modding? I mean RAM upgrade. Posts with troubleshooting, problems or failed upgrade (if exists) especially are welcome. Language in this case does not matter, our speech is similar plus we all have access to Google translate.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hi. posts on 4pda are mine))) As i say iam working in service center with all needed equipment))) Its was jast an experiment. I didnt see that enyone repeat it(((. In any way you can restore original chips if new will not work.

Savantzp, I saw your posts (I am not 100% sure about that) at 4PDA forum. Could you give some links to topics with detailed description about this kind of modding? I mean RAM upgrade. Posts with troubleshooting, problems or failed upgrade (if exists) especially are welcome. Language in this case does not matter, our speech is similar plus we all have access to Google translate.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KyRol

Savantzp, could you share yours tablet model? It is GoClever A73 too? If it's so, could you share s/n? Mine is 73120313xx. I would not disassemble my tablet yet. As I see, someone published photo with 73111xxxxx and it is different from yours. I'm just curious, do you have new or a bit older model?

---------- Post dołączono o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Czy kotś rozkręcał może tablet z serii 73120313xx? Jeśli tak, stawiam piwo za fotkę płyty głównej, najlepiej z dwóch stron.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i have hw2 (new) version, board is different from hw1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A więc ja, najlepiej jak mi się uda, spróbuję przetłumaczyć post kolegi, by nikt nie miał problemu

Powitanie kolegi @savantzp pominę, przejdę od razu do tutorialu

Co potrzebujemy:

1. 4 kości z 2 Gbitów lub 256 Mbajtów DDR3 ze zwykłego komputera PC

2. Stacja/lutownica na gorące powietrze

3. Kulki lutownicze 0,5 mm 67%pb oraz matryca - tzn sita do bga - zawierają wzór nóżek scalaka, szablon - tak żeby nalutować kulki z cyny na wyprowadzenia na scalaku

4. Wprawne ręce

Co zrobić po kolei (jeśli nie rozumiesz co robisz to NIE RÓB TEGO)

1. Rozkręć taba

2. Wyciągnij płytę główną

3. Odlutuj oryginalne kości

4. Przylutuj nowe

5. Ponownie zflashuj swoje urządzenie

Ciesz się 1GB RAMu )

Legenda zdjęciowa: (tłumaczenie dosłowne)

Jeśli popełniłem jakieś błędy, to proszę mi o tym powiedzieć

Nikt nie jest nieomylny

To @savantzp

I translated your post.

<tasma>Troszke poprawiłem tłumaczenie plus dodałem wyjaśnienie słowa matrix podane przez n0rbi666

<patison881> @tasma Dzięki, jak już wspomniałem nikt nie jest nieomylny

Powinno być:

Co potrzebujemy:

1. 4 kości z 2 GB modułu DDR3 ze zwykłego komputera PC (256 MB na kostkę)

2. Stacja/lutownica na gorące powietrze

3. Kulki lutownicze 0,5 mm 67%pb oraz matryca - tzn sita do bga - zawierają wzór nóżek scalaka, szablon - tak żeby nalutować kulki z cyny na wyprowadzenia na scalaku

4. Wprawne ręce

<patison881> Już poprawiłem.

Edytowane przez patison881

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi