Skocz do zawartości
savantzp

[HARDWARE] Zwiększenie RAMu w GOCLEVER TAB A73 / Memory upgrade Goclever a73

Rekomendowane odpowiedzi

A jak się sprawa ma z "tuningiem" wifi. Mi tam na przykład nie zależy na zasięgu, bo dla mnie wystarczający, a na zwiększeniu transferu (u mnie przy necie 24mbit/s na tabie 0,4mbit/s).

A i czy dałbyś radę dorzucić trochę baterii tak np. do 6000mAh?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazamd

Tuning Wi-Fi - zmieniam antenę wewnętrzną, montuje antenę z notebooka, tyle że czasem wystarczy w routerze zmienić standard sieci z 802.11n na 802.11g i to pomaga.

U mnie wyniki na wi-fi są takie:

post-141276-14255709432128_thumb.jpeg

To jest test metr od routera, niższe na liście to już z tego samego pomieszczenia w odległości 4-6 metrów (4 kreski zasięgu).

Z pieniążkami można się dogadać, w zależności czy z pamięciami czy bez. Z 20zł dodatkowo.

Potwierdzenie zdjęciem montażu pamięci bo ktoś tam prosił o to

post-141276-14255709432334_thumb.jpeg.

Co do baterii to nie ma gdzie kupić takiej pojemności. Zrobiłem zapytanie do serwisu Goclevera czy prowadzą sprzedaż części. Czekam na odpowiedz. Bo na przykład w A103 jest bateria 5000mAh.

post-141276-14255709431902_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś na forum ktoś podał link do takich baterii które podobno się da dolutować do taba:

3.7V 2300mAh Replacement Battery Pack for Dingoo A-320 - Free Shipping - DealExtreme

Tylko ciekawe jak z wysyłką do PL.

A co do routera, to ja mam modem z wifi od dostawcy (Vectra) i zero dostępu do jakichkolwiek ustawień/konfiguracji. Ale raczej nie z routerem problem bo po zdjęciu tylnej pokrywy prędkość się poprawiła (nie pamiętam o ile, robiłem to jakiś czas temu; pisałem o tym w moim wątku w Pomocy Technicznej).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupowałem w dealextreme i z wysyłką nie ma problemu, wysyłają paczkę na adres z paypala, a czas to ok. tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tak widziałem że trzeba z fleshować, ale nie chciałem danych tracić. Z tytułu tego, że jestem w gorącej wodzie kompany, wrzuciłem soft "Famum's mod 1.4 SD" i pamięć się pokazała tak jak powinna, w menadżerze aplikacji 830 MB ram jest w sumie widocznych. Teraz tylko testy zostały. Zdjęcia zrobiłem ale nie będę wrzucał bo w sumie to są takie same jak w pierwszym poście.

Gdyby był ktoś zainteresowany służę pomocą, dla potwierdzenia posiadanego sprzętu zapraszam na stronę http://fazamd.pl

Ile miales 'miejsc' na kostki ramu?- wiem ze zmienia sie to w zaleznosci od serii urzadzenia. U mnie (wrzucalem wczesniej fote) sa 2, a u kolesia ktory zalozyl watek sa 4..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazamd

Witam. Ja miałem 4 kości tak jak w pierwszym poście. Czy paczyłeś od dołu na płytę? Możliwe że w serii 11111 też są 4 kości tylko, że montowane z dwóch stron płyty(tak jest często w laptopach, Xbox 360 itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, przydałby się nowy temat odnośnie wyglądu płyt tabletu wg. wersji hardware wraz z fotkami, może by ktoś dodał taki temat. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy antena WiFi może wpłynąć na transfer? Ja mam neta 6mb, a tablet ma max 1mb : | I nie wiem czy to wina karty czy może anteny ; /

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazamd
    Czy antena WiFi może wpłynąć na transfer? Ja mam neta 6mb, a tablet ma max 1mb : | I nie wiem czy to wina karty czy może anteny ; /

Przed wymianą anteny też miałem lipny transfer. Zawszę mogę zamontować starą i zrobić zdjęcia ;)

obywatel1234

Witam, przydałby się nowy temat odnośnie wyglądu płyt tabletu wg. wersji hardware wraz z fotkami, może by ktoś dodał taki temat.

W tym poście są już zdjęcia 2 płyty GCA731111xxxx, od GCA731201xxxx do GCA731205xxxx, na dzień dzisiejszy więc brakuje ewentualnie tylko jednego zdjęcia :), może twojego tabletu ?! :) GCA7312006xxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, tylko skąd będę miał pewność, że po wymianie się polepszy... Ogólnie mi chodzi tylko o transfer, bo ściąganie gry 600mb z transferem 150kb/s to jest masakra... Ram jakoś przeżyję :) Co raz poważniej biorę pod uwagę wysłanie tabletu na małe lutowanko :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi