Skocz do zawartości
savantzp

[HARDWARE] Zwiększenie RAMu w GOCLEVER TAB A73 / Memory upgrade Goclever a73

Rekomendowane odpowiedzi

fazamd
    Kiedyś na forum ktoś podał link do takich baterii które podobno się da dolutować do taba:

3.7V 2300mAh Replacement Battery Pack for Dingoo A-320 - Free Shipping - DealExtreme

Tylko ciekawe jak z wysyłką do PL.

A co do routera, to ja mam modem z wifi od dostawcy (Vectra) i zero dostępu do jakichkolwiek ustawień/konfiguracji. Ale raczej nie z routerem problem bo po zdjęciu tylnej pokrywy prędkość się poprawiła (nie pamiętam o ile, robiłem to jakiś czas temu; pisałem o tym w moim wątku w Pomocy Technicznej).

Jak będzie zainteresowanie to spoko mogę ściągnąć i montować, sam bym zwiększył chętnie. Dziś patrzyłem na baterię i wygląda na to że w tabie są dwie takie połączone.

To ile za taką usługę? :D Kurde, przydałoby się więcej ramu :D A próbowałeś zmienić kość pamięci nand?

Dziś się troszkę pobawiłem i zamontowałem dodatkowe 4 GB flash. Wmontowałem pamięci z Kingstona DataTraceler 101 w wolne miejsce na płycie, całkiem inna kość niż oryginał a zaskoczyło, niestety jest problem opisany tu http://forum.android.com.pl/f499/gca73-ics-mod-v1-4-20-05-2012-hwv1-oraz-hwv2-161858/index103.html#post1717894

dsc06199is.th.jpg

Softy Fatuma bez EXsd nie widzą całej pamięci. Wygląda to trak jak by się nic nie zmieniło. W klasycznych softach widać 7GB reszta systemowa.

Dodaję parę zdjęć po montażu RAM:

pomontazu.th.jpg dsc06185t.th.jpg

Edytowane przez fazamd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazamd
    Tak, tylko skąd będę miał pewność, że po wymianie się polepszy... Ogólnie mi chodzi tylko o transfer, bo ściąganie gry 600mb z transferem 150kb/s to jest masakra... Ram jakoś przeżyję :) Co raz poważniej biorę pod uwagę wysłanie tabletu na małe lutowanko :D

W sumie to nie masz pewność. Zawsze możesz spróbować domontować router którego można konfigurować. Jeżeli wyślesz do mnie i okaże się że na moich sieciach będzie działać dobrze to nic innego Ci nie zostanie jak wymian routera. Albo, jeżeli nie uda mi się poprawić transferu to będzie cię kosztowało tylko wysyłkę, bo karty sieciowej jeszcze nie próbowałem wymieniać:)

A tu zdjęcie modyfikowanej antenki - niestety wykorzystałem transfer (za duże zdjęcia)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli ten termpad na cpu bedzie wystarczajaco wydajny w odprowadzaniu ciepla to jest mozliwosc

zwiekszenia napiec i ustawienia cpu na nominalna szybkosc. Widzialem MeLE A2000 z pasywnym

chlodzeniem z miedzi, ale tam w obudowie jest wiecej miejsca i A10 dawal sobie rade. Ludzie robia z niego

wydajnego STB, ze nie wspomne o zwyklym ruterze. Dla mnie to killer wszelkiej masci ruterow z alternatywnym

fw. I ta niska cena 70$.

Edytowane przez La Chupacabra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazamd

Jeżeli są te same lub podobne płyty to nie ma problemu oprócz Wi-Fi. Mogę spróbować poprawić ale jest bardzo dużo zmiennych. Istotniejsza jest sprawa pod względem softów, niestety tylko oryginalne widzą poprawną ilość pamięć Fash i stabilnie na niej pracują. Na modzie Fatuma bez EXTsd nie widzi więcej niż 2,9Gb(błąd przydzielania, wina softu). A na zwykłym problemy pojawiają się po przeniesieniu aplikacji na SD. Po restarcie tabletu znikają, co nie występuje w oryginałach, czyli wnoszę że też coś źle jest skonfigurowane.

Po modyfikacjach tak się pamięć przedstawia:

20120821215129.jpg

Edytowane przez La Chupacabra
    Oferta handlowa poza giełdą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale... Na czym to polega? Bo korzyści z pozostałych punktów widzę na pierwszy rzut oka, to nie mam pojęcia o co chodzi z tym programowaniem pamięci...

A co do procesora- jak można zmieniać napięcie? Są odpowienie programy w google play, czy jakieś inne metody?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazamd

Bawię się ręcznie przeróbką oryginalnego oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli na HWv1 nie ma szans na te modyfikacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazamd
    Czyli na HWv1 nie ma szans na te modyfikacje?

Da się na pewno domontować nand. A ram to jak płytę zobaczę lub ktoś mi to przyśle :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję wyjazd do sklepu w celu zakupu innego tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście ja tu podałem przypadek maksymalnej modernizacji. Prawdopodobnie i tak wszystkiego nie uda się zrobić. A i jest satysfakcja że coś sie samemu zrobiło (nie dotyczy pkt 3 i 4).

Poza tym ja kupiłem A73 za około 450 złotych, teraz można dostać go nawet 2x taniej. Nie opłaca się więc go sprzedać, poza tym dla tego urządzenia jest najlepszy support*, bynajmniej na tym forum.

* aniżeli w przypadku innej chińsczyzny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi