Skocz do zawartości
savantzp

[HARDWARE] Zwiększenie RAMu w GOCLEVER TAB A73 / Memory upgrade Goclever a73

Rekomendowane odpowiedzi

fazamd

Co do super tuningu to czekam aż się aukcja na allegro będzie kończyć. Chcę kupić uszkodzony dysk SSD, na dawce bardzo szybkich pamięci.

Wczoraj próbowałem zamontować 16gb z pendrive kingstona dość szybkiego i wywalało błąd instalacji softu, jakaś dziwna kostka była. Z penka 8 w ogóle nie pójdzie . Sprawdzałem serię DataTraveler 101 i różne ich konfiguracje. Pewniakiem jak na razie jest 8gb z dwóch takich samych kości. Mieszania nie proponuję, bo troszkę system nie stabilnie pracuje.

Teraz testy odczytu i zapisu są w miarę stabilne. Test razem z kartą SD.

post-141276-14255709684407_thumb.png.

Często niemożliwe ale stabilne :-)

A tu bez EXTSD

post-141276-14255709684687_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale musisz te 2 modyfikacje też przeprowadzić, bo inaczej tablet nie wstanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie jeżeli jeszcze raz ktoś zapyta tutaj o cenę modyfikacji swojego tabletu dostanie ostrzeżenie.

Takie propozycje/oferty proszę wymieniać na PW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja wpadłem tutaj przypadkiem. Otóż posiadam tablet BMORN V11,który jest takim samym tabletem jak Wasze,tyle-iż ma z tyłu BMORN i posiada 8 GB pamięci. Czy jest możliwe takie owe lutowanko ? Tablet ma troszkę inne rozmieszczenie,antena jest na samej górze na środku,a nad nią jest wstawka plastiku,która nie ekranuje zasięgu.

PS:

Photo Tabletu:

post-112121-14255709838011_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widac puste miejsce na RAM albo na pamiec wewn. (na 99,9999999999999% ;) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

te puste miejsce to na pamięć wewnetrzną czyli flash, dla systemu i programów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazamd
    te puste miejsce to na pamięć wewnetrzną czyli flash, dla systemu i programów...

Tu kolega ma rację to miejsce to nand. Co do ramu, płyta jest podobna do wersji 7111 więc jeżeli na drugiej stronie (pod spodem) płyty są jeszcze dwie kostki ram to powinno się dać przerobić w ten sam sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fazamd

Witam ponownie po dłuższej przerwie. Jak już wcześniej pisałem czekałem na zakup uszkodzony dysk SSD jako dawcę szybkich pamięci. Po kilku godzinach testów i różnych konfiguracji okazało się że tablet obsługuje do 15 GB pamięci NAND/FLASH.

Kiedyś testowałem takie konfigurację używając do tego oryginalnej pamięci, kilku pendrive kingstona 101 a dokładnie 2x4gb, 1x8Gb, 1x16GB, teraz doszły jeszcze kości z dysku 120GB Adaty 8x15GB.

Po modernizacji pamięci zostają nam softy z EXTSD - bez EXTSD nie widzą całej pamięci flash.

Podsumowanie:

4GB xorg + 4GB kingston = 8GB ----> mało stabilna praca, niby wszystko dobrze ale....

2x4 GB kingston = 8GB ----> Problemy z oprogramowaniem. Tyko na oryginalnym oprogramowaniu praca stabilna(na Fatum'S znikały aplikacje po restarcie tabletu). Po kilku tygodniach pracy długi rozruch i długi start po hibernacji.

8GB kingston ----> brak możliwości montażu inny rodzaj układu (bga-na mikro kulkach)

16GB kingston ----> w trakcie flesh-owania wywalało błąd.

1x15GB z SSD ----> Flash bez problemu, softy pracują włącznie z fatum's 1.4 - jak na razie (zabieg wykonywany kilka godzin temu) aplikacje nie znikają po restarcie.

Uruchomienie tabletu z pełnym wyposażeniem aplikacji 60-70 sekund.

2x15GB z SSD = 30GB ----> Tablet martwy. Brak reakcji komputera nawet na połączenie USB . Jedynie grzeje się procesor

Przy próbie rozbudowy pamięci FLASH/NAND, proponuję konfigurację 2 oryginalnych kości lub szybkich pamięci minimum 11na 11 MB/s. Wszystkie testy pamięci które są dostępne w markecie pokazują głupoty przy testowaniu urządzenia, jaki im zawieje.

Test przez USB wygląda następująco:

testgocleverprzezusb2.png

Oraz testy z tabletu:

20120906012524.png

Tu mogę jeszcze kilka testów wysłać i za każdym razem zapis jest inny. Raz 3MB/s innym 15MB/S

20120906013154.png

Mam nadzieję że komuś to się przyda :)

Edytowane przez fazamd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo ciekawa modyfikacja ale w przypadku pamięci flash to może lepiej nie kombinować tylko dołożyć kartę pamięci ;) A nie masz może gdzieś żeby sprawdzić czy obsłuży microsd 64 Gb ?

Notatka od Moderatora: patison881
    wykrzyk.png Polecam obowiązkową lekturę "Instrukcja Obsługi GOCLEVER TAB A73". Tam najprawdopodobniej znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
    Edytowane przez patison881

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi