Skocz do zawartości
jandar

A103 i modem z Play E3131 (E353s-2) - prośba do kolegi ssjmichal

Rekomendowane odpowiedzi

jandar

Witam

Zakupiłem modem z Play Huawei E3131. Modem ma dużą zaletę ponieważ jest w pełni zgodny z regulaminem Aero2 co do klasy w jakiej pracuje - co najmniej 10. Na sąsiednim dziale Goclever A73 koledze czarny22 udało się uruchomić modemy na ich Tabletach -Huawei E353s-2 oraz właściwie bliźniaka - Huawei E3131.

tutaj początek dyskusji kolegi czarny22

http://forum.android.com.pl/f500/lista-modema-w-3g-dziaa-ajae-cych-na-goclever-tab-a73-130040/index14.html

Jestem przekonany że naszym też się uda. Ja spędziłem wczoraj ponad cztery godziny i póki co się poddałem.

Wnioski:

1. Modem jest rozpoznawany ale w przeciwieństwie do A73 na szynie BUS2 - na A73 jest na BUS1

Powoduje to problem z interpretacja tutoriala kolegi Czarny22.

2. Struktura plików na naszym modelu tez jest troszkę inna niż w A73

NIe znalazłem np. katalogu init.d

3. Po wielu bojach doczytałem że jednemu z "naszych" ;) udało się uruchomić modem E353s-2 (bliźniak E3131) na Goclever A103 podłaczając go przez port miniUSB. Tam podobno modem zgłosił się już tak samo jak w A73 czyli na BUS1 i wszystko ruszyło. No właśnie czy na mini USB też jest HOST?

Autorem tego sukcesu był kolega ssjmichal

Tutaj fragment wypowiedzi:

http://forum.android.com.pl/f500/lista-modema-w-3g-dziaa-ajae-cych-na-goclever-tab-a73-130040/index20.html

Na pewno jest wielu zainteresowanych tym tematem więc jeśli udało by sie podzielić wiedzą oraz zmodyfikowamymi plikami prosto z działającego Tabletu byłoby wiele BROWARKÓW na koncie :cool:

Cena modemu jest naprawdę atrakcyjna (ja zapłaciłem 110 zł za nowy na znanym portalu aukcyjnym heh) i jest on bezpieczny ponieważ z dotychczasowej polityki Aero2 wynika że utrudniają korzytanie z sieci jak tylko mogą więc wspomniany zapis na pewno zostanie wykorzystany.

Pozdrawiam i liczę na pomoc kolegi ssjmichal - pewnie nie tylko ja :)

Marcin

Edytowane przez jandar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączam sie do prośby - do dobry modem i będzie wielu zadowolonych użytkowników :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

Ja jakim ROM'ie dzialasz?? Sprawdz sobie na ROM CM9 (oddzielny watek w ROM'ach). CM9 ma lepiej zrobione 3G oraz posiada init.d wiec zmiany bedzie mozna samemu zrobic.

Tez juz dostalem SIM AERO2 ale moj modem oczywiscie nie obsluguje tej sieci. Chyba wole dolozyc 100zl i kupic modem 3G z routerem WiFi. Bedzie bardziej uniwersalne nie trzymanie na kabelku modemu, no i jest na bateryjke router (wrzucasz w torbe i wsio smiga).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jandar

Co do romu to wrzucony jest ten który oferuje Goclever czyli najnowszy ICS.

Co do modemu to jednak wydaje mi się że pomimo tego że jest na kabelku to i tak jest wygodniej bo nie trzeba np. ładowac bateryjek. Zapomnisz naładować i d..a zbita. Np i druga sprawa modem juz mam :)

Jaki masz dokładnie modem? Nie da się w nim włączyć pasma 900 Mhz którą wykorzytuje Aero a blokuje w swoich modemach np Play?

czekam z nicierpliwością na ssjmichal czy coś poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3
    modem 3G z routerem WiFi.

Właśnie sprawdzilem zestawienie telefonu OMNIA2 z AERO2 "nowy SIM" (musialem zdjac SIM LOCK 40zl). Bardzo ladnie chodzi internecik ktory mozna udostepnic sobie na tablet poprzez WiFi router (jest wznawianie rozlaczania polaczenie po 1 godz).

Bateria z udostepnieniem spokojnie starcza na ok. 10 godz a w razie potrzeby mozna podlaczyc przez USB do tableta czy ladowarki samochodowej i podladowac.

Czasami mozna juz tanio znalezc uzywana omnie za ok.250zl wiec to jest cena nawet tansza od standartowego routera 3G z Wifi.

Dodatkowo swietnie chodzi na tym AM i spokojnie przez BT mozna udostepnic GPS do tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi