Skocz do zawartości
halus

Problemy z Samdoid Backup

Rekomendowane odpowiedzi

halus

Chciałem pobawić się theme`ami, ale jakby mi się jakiś theme nie spodobał, wolałem mieć zrobiony backup, aby bez żadnych problemów wrócić do poprzedniego wyglądu.

Backupy przez recovery robiłem już nie raz, zawsze to jakieś (jak mi się wydawało) zabezpieczenie danych mojego systemu.

Zatem, po zrobieniu samdroid backup telefon po prostu nie wstaje. Możliwe, że dostał bootloop na samym początku, pasek postępu dochodzi do końca i tam się zatrzymuje. Czekałem ponad pół godziny i nic się nie ruszyło.

O co chodzi, jak sobie z tym poradzić nie wgrywając nowego softu? Może ktoś miał ten problem i go rozwiązał?

Ogólnie chodzi mi o to, co zrobić jak stanie się to ponownie w przyszłości, ponieważ teraz (potrzebowałem szybko telefonu) i wipe + rom wgrany przez recovery ponownie pomogło :/

2 sprawa to czy istnieją inne recovery do spicy? Strasznie mnie wkurza przywracanie backup`ów przez Odin (wolałbym zrobić zwykły nandroid backup i przywracać to przez recovery). A może ktoś wgrywał już inne recovery, nie wiem czy każde recovery jest przypisane do konkretnego (lub konkretnej grupy) telefonu.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez halus
    zmiana tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SK

niesetty jak napisałes to jest chyba boot musisz postepowac jak jak Gotrunks napisał ;D (Wgrywajac soft na nowo) Po za tym jest chyba do pobrania standardowy theme przynajmniej gdzies mi mignął ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrtur

A zrób eksperyment i wyciągnij kartę pamięci a potem włącz Spicę.

Ostatnio właśnie tak miałem coś się posypało w związku z funkcją apps2sd.

Po factory reset sipca odpaliła bo nie ma wtedy aktywnej tej funkcji.W momencie aktywacji i reboot lub właśnie wgranie backupu Odinem i kicha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    halus

Dalsze zabawy z theme`ami to kolejne złapane boot loop`y. Raz myślałem, że ucegliłem telefon bo nie wchodził ani do recovery ani do download mode (samo przeszło). Zabawa tym telefonem staje się coraz ciekawsza nawet przy takich pozornie banalnych rzeczach xD

Ale do rzeczy. Teraz możecie mi dać tytuł największego idioty tygodnia tego forum xD Wystarczyło wgrać sam soft, bez wipe xD

A to, jak wiadomo, nie kasuje nic z systemu.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi na moje pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrtur
    Wystarczyło wgrać sam soft, bez wipe

Czyli wgrałeś backupa Odinem a potem samdroida poprzez recovery bo nie zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    halus

nie. wgrałem od razu samdroida przez recovery. z backupem nie chciałem kombinować skoro cały system robienia tych backup`ów jest wadliwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrtur

No patrz,tego nie testowałem. Dzięki za info. Przy następnych problemach wypróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tam backupów używam cały czas (tych do wgrywania odinem bo szybciej niż te co wszystko robi się z poziomu tel ;)) i zawsze działa, widać coś źle ci się backup zrobił, przed instalacja zawsze warto sprawdzić paczkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    halus

Właśnie cały problem polegał na tym, że nie zdążyłem przywrócić tego backup`u, bo telefon odmówił posłuszeństwa tuż po zrobieniu samdroid backup w recovery. Nie mam pojęcia dlaczego.

Wcześniej też miałem z samdroid backup problemy. Między innymi niedziałające aplikacje po przywróceniu systemu, albo ciągle restartujący się system po kilku sekundach użytkowania.

Konkretny problem rozwiązany, ale mam pytanie do adminów/modów. Czy mogę zmienić nazwę tematu na np. problem z samdroid backup, aby kontynuować dyskusję tutaj, czy lepiej ten zamknąć i stworzyć nowy? Wszystko po to, żebym się nauczył korzystać z tego przydatnego narzędzia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi