Skocz do zawartości
Ada-

Neo V (ICS 4.0.4; brand Plusa) nie łączy się przez bluetooth z Blue&Me Nav Alfy Romeo 159

Rekomendowane odpowiedzi

Ada-

Żeby to było jasne - dotychczas używana Spica z andkiem 2.1 i 2.2 (CM) łączyła się bez problemu.

Mocno nieaktualny SE W910i Żony - łączy się bez problemu...

Wykasowałem już wszystkie dane w Blue&Me w aucie, włączyłem czas widoczności w Neo V

na - "Brak limitu"... (był już podobny wątek ale problem jednak troszkę inny :-)

Bluetooth oczywiście działa - łączy się z bezprzewodowymi słuchawkami (Jabra Halo),

komputerem, tym W910i.

Tylko z autem nie chce, a tu naprawdę by się przydał! >:(

System pojawia się na liście BT, po tapnięciu pisze "Łączenie..." i...tyle.

Dalej jest na liście znalezionych ale nie ma gdzie wpisać PINu, który wystawia samochód.

Zaraz po zakupie zaktualizowałem Neonkę przez PCC, więc nie wiem, czy na GB działało.

Na 4.0.3 się nie łączył, myślałem, że na 4.0.4 się poprawi ale dalej nic - więc piszę tutaj.

Jakieś sugestie; można coś zresetować w bluetooth, czy "coś w tym stylu"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Limit widoczności zmień na godzine albo mniejszy, bo mi na ustawieniu brak limitu jakoś zawsze coś było nie tak.

Spróbuj się połączyć, jak nie połączy się to reboot (spróbuj tak ze trzy razy).

Jak dalej nie będzie chciało się łączyć to wipe (factory reset).

P.S. Plus nie ma brandu z tego co mi wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ada-
    Limit widoczności zmień na godzine albo mniejszy, bo mi na ustawieniu brak limitu jakoś zawsze coś było nie tak.

Spróbuj się połączyć, jak nie połączy się to reboot (spróbuj tak ze trzy razy).

Jak dalej nie będzie chciało się łączyć to wipe (factory reset).

P.S. Plus nie ma brandu z tego co mi wiadomo.

OK! Spróbuję... dam znać...

Faktycznie - z tym brandem się zapędziłem :o - chodziło mi o to, że telefon mam z PLUSa

i nie wgrywałem niestandardowych dystrybucji tylko to co się pojawiało w PCC...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ada-
    OK! Spróbuję... dam znać...

Faktycznie - z tym brandem się zapędziłem :o - chodziło mi o to, że telefon mam z PLUSa

i nie wgrywałem niestandardowych dystrybucji tylko to co się pojawiało w PCC...

Obawiam się, że przywrócenie do ustawień fabrycznych nic nie dało...

...a dokładnie nic nie dało w kwestii Blue&Me, bo sam 4.0.4 zachowuje się

jakby trochę inaczej w niektórych sytuacjach (podłączenie słuchawek,

ładowarki, być może jeszcze coś ale nie przyglądałem się temu wcześniej

wystarczająco dokładnie :-)

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł, co można zrobić z tym bluetoothem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marko_

Dołączam się do pytania Ada$-a - mam w samochodzie zestaw bluetooth. Do tej pory różne telefony podłączały się bez problemu (3 Nokie i 1 Samsung). Teraz identycznie jak u Ada$-a próbuje się połączyć i... kicha. Moim zdaniem problem tkwi w w kodzie PIN - gdy podłączałem słuchawkę na bluetooth, która ma domyślne logowanie na kod 0000 telefon się w ogóle nie pytał o PIN, tylko się zalogował (i działa normalnie). Z tego co pamiętam, to mój zestaw w samochodzie ma kod 1234 lub 12345, a telefon ani myśli pytać o PIN. Zachowuje się tak, jak gdyby po prostu nie zadziałał mu 0000 i nie chce się podłączyć.

Czy ktoś wie może czy jest taka opcja i jeżeli jest to jak zmienić domyślny kod (który wygląda, że jest 0000) do logowania do urządzeń HF na BT?

Aha, w mojej Neo V mam ICS 4.0.4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ada-
    Dołączam się do pytania Ada$-a - mam w samochodzie zestaw bluetooth. Do tej pory różne telefony podłączały się bez problemu (3 Nokie i 1 Samsung). Teraz identycznie jak u Ada$-a próbuje się połączyć i... kicha. Moim zdaniem problem tkwi w w kodzie PIN - gdy podłączałem słuchawkę na bluetooth, która ma domyślne logowanie na kod 0000 telefon się w ogóle nie pytał o PIN, tylko się zalogował (i działa normalnie). Z tego co pamiętam, to mój zestaw w samochodzie ma kod 1234 lub 12345, a telefon ani myśli pytać o PIN. Zachowuje się tak, jak gdyby po prostu nie zadziałał mu 0000 i nie chce się podłączyć.

Czy ktoś wie może czy jest taka opcja i jeżeli jest to jak zmienić domyślny kod (który wygląda, że jest 0000) do logowania do urządzeń HF na BT?

Aha, w mojej Neo V mam ICS 4.0.4

Też o TYM myślałem, bo np. słuchawki (z kodem "0000") łączą się z Neo V od razu bez pytania o cokolwiek.

Jednak podczas próby połączenia z komputerem następuje "normalna" wymiana kodów.

Ale faktycznie - może jest jakiś sposób na zresetowanie ustawień bluetooth?

(Czyszczenie danych jedynej (jaką znalazłem :) aplikacji na liście związanej

z bluetooth - "Udostępnianie bluetooth" - nie usuwa listy urządzeń, z którymi

nawiązano wcześniej połączenie) Może od tej strony do tego podejść...

Przywrócenie ustawień fabrycznych systemu próbowałem! :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marko_

Na innym wątku ktoś radził, żeby spróbować wyczyścić wszystkie sparowane urządzenia i jako pierwszy spróbować podłączyć zestaw. Może wieczorkiem to zrobię i jeżeli zadziała, to dam znać - jeżeli nie, to pozostanie poczekać - może jakiś Wiedzący nam pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ada-
    Na innym wątku ktoś radził, żeby spróbować wyczyścić wszystkie sparowane urządzenia i jako pierwszy spróbować podłączyć zestaw. Może wieczorkiem to zrobię i jeżeli zadziała, to dam znać - jeżeli nie, to pozostanie poczekać - może jakiś Wiedzący nam pomoże ;)

Wiem, że to może być no... tego... głupawe pytanie ale:

JAK wyczyścić sparowane urządzenia w 4.0.4? :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marko_
    Wiem, że to może być no... tego... głupawe pytanie ale:

JAK wyczyścić sparowane urządzenia w 4.0.4? :o

Jak to mówią nie ma głupich pytań, ale tylko głupie odpowiedzi :). A tak na poważnie, to trochę mi głupio :o, bo spędziłem ostatnie kilkanaście minut z telefonem i nie znalazłem sposobu na wywalenie sparowanych już urządzeń...Czyli pozostaje czekać aż ktoś może pomoże ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ada-

Jak już napisałem w II-gim wątku na ten temat:

"Ostatnia aktualizacja od SONY (4.1.B.0.587) rozwiązała sprawę...

...można teraz bez problemu "rozparować" urządzenia ale

co NAJWAŻNIEJSZE Neo połączył się z Alfą od razu i działa jak należy!"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi