Skocz do zawartości
Gość fxjerzy

CM6 RC2 wgrywanie a "ROOT one click" i przestażałe WIKI!

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zainstalować CM6 RC2, ale jak czytam te instrukcje (od Cyana od od AndroidComPL) to normalnie mózg się lansuje :!:

Wgrałem Recovery Flasher (v1.1.0) zrobiłem "Backup Recovery Image" i "Flash Cyanogen Recovery 1.4".

Ale moze powinienem wgrać Amon_Ra 1.7.0 dla CyanogenMod 5/6; Amon_Ra 1.6.2 dla CyanogenMod 4.2:?:

Teraz muszę pobrać CyanogenMOD 4.0.4 czy CM6 RC2?

I co z tym SPL? Bo już sam nie wiem co robić! Ani które tym bardziej instalować.

DangerSPL

HardSPL

HaykuroSPL

Wiki:

Linki na Wiki prowadzące do forum nie działają, np w: SPL – Wiki.android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Danger=haykur=death=apocalipse= jakies inne nazwy. TO TO SAMO! Oczywiscie hard to nie haykuro.

faktycznie oneclick jest troche przestarzały, bede musiał go uaktualnic. Wgrywaj najnowsze recovery, czyli 1.7. Nie patrz na starsze wersje. Cyan tez pewnie nie jest za nowy :D

i nie musisz wgrywac 4.0.4, mozesz wgrac co chcesz. Ale jak chcesz najnowszego cyana to musisz sie zaprzyjaźnic z tym http://forum.android.com.pl/f88/wgrywanie-haykuro-danger-death-spl-7834/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kowal_001 to ja czekam :) Ogarniesz coś dzisiaj na wiki, bo odkładam tego ROOT-a ale chciałbym już wgrać CM6 ;]

Czyli mogę sobie usunąć Recovery Flasher (v1.1.0) i zacząć pobierać Amon_Ra 1.7.0.

I jeszcze powiedz jakie radio wgrać :D Jakbyś mógł to podaj w Step-ach co i w jakiej wersji wgrywać ;]

Edit: jakbyś potrzerbował pomocy przy wikizacji czy sprawdzaniu literówek-spacji-układu daj znać na PM/GG to poprawię na PL.WIKI jestem już dość długo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tzn nie usuwaj recovery flashera. Onjest potrzebny. Pobierz również recovery amona. Wrzuc na karte pod nazwą recovery.img. Odpal recoveyr flashera zrób backup, a w wolnym polu wpisz /sdcard/recovery.img, i daj flash. Jak sie sflashuje to odpalr ecovery (home + power) i jedz zgodnie z poradnikiem który podałemw czesniej. Jesli juz bede cos poprawiał na wiki to na pewno nie dzisija ani w weekend bo mnie nie bedzie. CHyba ze jak znajde chwile to moze dzisiaj w nocy, ale nie obiecuje bo nie wiem jak sie mi sprawy potoczą. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

olej to, się juz pewnie nie przyda a nawet jesli to backup gdzies jest na wiki wrzucony (albo ja mam swoj chyba jeszcze na kompie i pewnie masa innych osob)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

backup z tym do wpisania nie ma nic wspólnego. to co wpisujesz to ścieżka do recovery które checsz sflashowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pewnie aplikacjami google... To nie rom. Są t aplikacje do sflashowania po zainsalowaniu romu np cyana który nie ma w sobie appsów googla. Ale ja osobiscie poleciłbym CI chromatica 3.9.1 jesli checsz rom 2.1. Ale musisz poszukac go na xda. Ew w temacie o chromaticu 4.1, jst strona gdzie są linki do wersji z eclair. dobra, znalazłem CI Chromatic Download Page, tylko pamiętaj ze weersja >4.0 to froyo. Chromatic jest lepszy od cyana i posiada w sobie appsy google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na SD mam już "Chromatic4.1.1-signed" i "recovery-RA-dream-v1.7.0-cyan" przemianowanego na -> "recovery.img"

Mam jeszcze telnet uruchamiać?

1. Download the latest version of Amon_Ra's Recovery

- Amon_Ra 1.7.0 for CyanogenMod 5/6: Download; Mirror1

- Amon_Ra 1.6.2 for CyanogenMod 4.2: Download; Mirror1

2. Rename Amon_Ra's Recovery Image to simply recovery.img.

3. Copy the recovery.img to the root of the SD card (NOT into any folders on the SD card).

4. Disconnect the HTC Dream from the computer.

5. Open Android Telnet Client; type flash_image recovery /sdcard/recovery.img. Once the Amon_Ra's Recovery is finished installing, you will see # # on the screen below the line you've just typed.

...NOTE: If you get the permission denied message, type su, press enter and repeat the previous step. If you get a file not found message, you may need to remount the SD card or make sure you typed the filename correctly.

6. Amon_Ra's Recovery should now be installed on the HTC Dream.

Po "wyłączeniu włączamy trzymając przycisk home" uruchomił mi się CyanogenMod v.1.4 + JF, nie miał być to Amon_Ra :?:

Co do Google Addon, to wiedziałem że to "dodatki google" tylko nie wiem jakiego typu i co konkretnie zawierają, market, gmail, chat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi