Skocz do zawartości
artur449

custom rom bez trojkata (poradnik dla CyanogenMod9)

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie

Chciałbym przedstawic sposob instalacji custom romow bez żółtego trójkata. Wykorzystalem do tego 2 poradniki http://forum.android.com.pl/f168/root-ics-rootowanie-bez-fleszowania-kernela-i-bez-koniecznoa-ci-poa-ae-czenia-z-pc-148846/ i http://forum.android.com.pl/f168/i9100-imm76d-4-0-4-cyanogenmod-9-nightly-builds-123228/.

Zatem lecimy:

1. Pobieramy Clockworkmod Recovery z adresu ClockworkMod ROM Manager - Recoveries (tam trzeba znaleźć odpowiedni telefon) i zapisujemy go na karcie sdcard telefonu;

2. Pobieramy cyjana z CyanogenMod Downloads i GApps z Goo.im Downloads - Browsing gapps

3. Restartujemy telefon do Recovery (wyłączamy telefon i przy wlaczeniu naciskamy vol up home i power)

4. Wybieramy "apply update from external storage";

5. Wybieramy CWM.zip (albo inaczej nazywający się plik z CWM) i flaszujemy go - czekamy aż pojawi się Clockworkmod Recovery;

6. W CWM flashujemy paczke z cyjanem

7. Dalej w CWM flashujemy paczke z GApps

8. Robimy wipe/factory reset za pomoca CWM.

9. Uruchamiamy ponownie telefon i cieszymy sie custom romem (w tym przypadku cyjanem) bez żółtego trójkata i nabitego licznika

Dla innych romow powinno byc analogicznie ale nie sprawdzalem.

Dziekuje Cycero i Ramelov za ich poradniki i mam nadzieje ze nie beda źli ze sie na nich wzorowałem.

P.S. Jesli chodzi o dlugosci instalacji bez pobierania to zrobilem to wczasnie zalatwiania potrzeby w lazience czyli jakies 5 minut.

Sprawdzone na moim SGS 2. W razie watpliwosci w moja wiarygodnosc moge jutro wrzucic filmik pokazowy.

Mam nadzieje ze komus sie przyda, nie widzialem takiego tematu ani sposobu nigdzie.

Pozdrawiam

Artur449

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie jestem pewien ale to żaden poradnik, przecież sam zapodłeś link do rootowanie bez splash screena itd. więc ta instalacja co mówisz to jest normalna i nie rozumiem co może wnieść ten poradnik skoro mamy również to http://forum.android.com.pl/f168/tutorial-wgrywanie-custom-roma-w-do-sgs-ii-za-pomocae-cwm-clockworkmod-recovery-79178/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutek do ktorego podales link spowoduje ze bedziesz mial trojkacik bo wgrasz CF-Root. Zajelo mi pare dni przekopanie forum w poszukiwaniu tutka podobnego do mojego ale nic nie znalazlem zeby nie bylo trojkata. Mysle ze komus sie przyda jakims zielonym gosciom takim jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok od tego jest administrator żeby mówić co jest dobre a co nie, sorry i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi