Skocz do zawartości
Gość Sekator

Zdjęcie simlocka z SGS 3

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to dałeś komuś zarobić za coś, co sam zrobiłbyś w 10 minut korzystając z poradników na forum.

Po drugie simlock nie wróci po aktualizacji, tylko po przywróceniu (ręcznym) partycji EFS, której backup powinno się zrobić przed zdjęciem locka.

Szukaj tych plików na karcie pamięci i zapisz w bezpiecznym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konkludując można zdjąć blokadę sim lock i można ją ponownie założyć, ta aby serwis nie był w stanie tego sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PLANETA

Nie jak zdejmujesz ja ,to tylko 1 i nie ma powrotu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seba112

Jak to nie?

Wystarczy zrobić kopię /efs przed zdjęciem simlocka, a potem w razie potrzeby oddania do serwisu przywrócić ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eagle

A ja nie moge zdjąć simlocka ... rootowalem telefon tą metodą bez licznika i statusem niezmodyfikowanym czy cos takiego .... wyciagłem ten plik nv_data.bin przejechalem jakimś programem na kompie wgrałem do telefonu i lipa simlock jest wciąż ... i jeszce jedno ja rozumiem ze kopie tego katalogu mam miec calego czy starczy tylko tego pliku ????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LukasiK

Czy przy zdejmowaniu simlocka karte sim mozna zostawic w telefonie czy lepiej ja wyciagnac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zalecane jest jej wyjecie ale ja ściągnąłem sim z kartą. Więc to zależy od Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    azi

potwierdzam dzialanie na xxelkc 4.1.2 , wrzucony czysty rom (wczesniej brand i lock orange) root, busybox, i galaxsim unlock od chainfire z xda-dev , poszlo bezproblemowo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eagle

Orange ściąga simlocka zdalnie ... ty nawet salonu nie musisz odwiedzać... wysyłają na e-mail kody. A osoby co przeszły z innej sieci mają nawet z automatu te kody - gratis a tak 77 zeta. Więc żadnego wpisu nie ma w karcie gwarancyjnej. - dzwonisz na BOK, zamawiasz usługe i Ci wysyłaja kody na simlocka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Siedzę juz nad tym z 2 godziny sim-lock w sieci "trojak" telefon juz zrotowalem zrobilem backup folderu efs skopiowalem plik nv_data.bin podmienilem wartosci ( dodam ze nei istnieje w moim pliku taki adres ale jest zblizony 181455) zapisalem z uprawnieniem rwx czyli do zapisu odczytu i tam jeszesze jedno (nie pamietam) restartuje telefon i zabieram sie za plik nv_log i za chiny ludowe nei moge znalezc tej wartosci MD5? pozatym w jakim to programie zostal uruchomiony ten plik mi normalnei odpala w notatniku.

ps. dodam ze kod * # 7465625 # zupelnie nie dziala ;/ nic nie wyswietal

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi