Skocz do zawartości
Gość frodo

[Desire ROM] [GKW74] CyanogenMod 7.2 HTC Bravo by Frodo v6 - potrzebni testerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem czystą instalacje i update z 7.1 , w obydwóch przypadkach bateria leci jak nigdy a po włączeniu nawigacji mam restart . Spróbuje jeszcze raz wieczorem wgrać 7.2.0.1 na czysto jeżeli nic nie pomorze zostanę na moim mixie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja podzielę się tylko swoimi doświadczeniami:

Rom: CM 7.2.0.1 ze strony Cyana

Full wipe [factory reset + wipe all partitions + wipe dalvik+cache] -->Flash CM 7.2.0.1 -->flash ManU 2.1 HAVS-AXI-128-CFS kernel -->flash RIL 2.2.1003G [nawet nie sprawdzałem jaki był - zawsze flashuje ten najnowszy -świetnie dziala z Radiem 5.17.05.23] -->flash CM 7.1 write speed increase [coś wolno działał zapis, nawt na kernelu Manu] -->flash GApps-->reboot -->konfigurator telefonu [konto google pomijam]-->przywracam backup TB [apps+data]--->konfiguruje konto Gmail i synchronizuje-->Voila!

Nie uświadczyłem żadnych błędów romu.. bateria działa bardzo dobrze [porównywalnie do MildWild'a 4.0 na Oxygenie - co jest dobrą rekomendacją], zero FC, zero lagów... raz jeden spotkałem się w markecie że nie mogłem zainstalować appki bo telefon nie był rozpoznawany [jakoś się tym nie przejąłem specjalnie]

Co do GPS'a - nie miałem okazji sprawdzić -dla testu odpaliłem teraz navi stojąc w domu pod Veluxem i przy baaardzo pochmurnym niebie - fixa nie złapał w ciągu minuty. Sprawdzę to jeszcze.

Edit:GPS Status także przez minutę bez fixa [warunki pogodowe i moja lokalizacja w domu bez zmian] - będę próbował z fixem GPS z XDA jeszcze :)

Edytowane przez hartkor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam CM 7.2.0.1 ze strony Cyana. Co do baterii w tej w chwili mam 37% po przeszło 1dniu i 18h użytkowania ze średnim obciążeniem. Odnośnie GPS, działa świetnie, potrafi się połączyć nawet przy oknie, oraz przy zachmurzeniu, ale używam fixa z XDA (podmieniłem plik gps.conf). Nie testowałem dłuższej pracy nawigacji, ani bez tego pliku (wrzuciłem go od razu do zipa). Rom działa idealnie, nie uświadczyłem żadnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też ze strony cyana ściągnąłem CM7.2.0.1 i mi bateria leci kosmicznie szybko. Po 29 minutach od odłączenia już 1% poleciał, a telefon praktycznie leży (wyświetlacz na 25% ustawiony, przesyłanie danych wyłączone tak, że i synchronizacji nie mam w ogóle). Sam system jest ok i wizualnie i szybkościowo ale to zjadanie baterii mnie dobija. Może ma ktoś inny kernel i na nim lepiej będzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znacie jakiś sposób na to, aby po restarcie telefonu CM nie ustawiał domyślnie swojej klawiatury? Trochę mnie to irytuje bo używam Swiftkey 3, którego muszę za każdym razem włączać po restarcie telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że tak się dzieje gdy część aplikacji przeniesiona jest na kartę. Zostaw całość w telefonie, przy restarcie powinno już być dobrze.

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, działa :-) tylko boli to 10mb zajęte w pamięci telefonu, chyba trzeba by się powoli rozglądać za następcą Desire bo te aplikacje strasznie szybko tyją, a pamięci wewnętrznej nie sposób rozszerzyć

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    remmyhi

Pamięć wewnętrzną rozszerzysz nawet do 2gb.

Prawdą jest tylko to że telefon zacznie strasznie mulić...

(sprawdzane na class6 i na class10)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, że można rozszerzyć za pomocą partycji, ale wygoda tego rozwiązania pozostawia wiele do życzenia.

Swego czasu korzystałem z miui xpart na karcie class6 i czasem desire łapał takie zamuły, że zmuszony byłem wyciągać baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    remmyhi

Nie, no. Tu nie jest tak źle. System stabilnie działa, ale niestety dużo wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi