Skocz do zawartości
niedozaburzy

Pytania początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

Jestem zupełnie świeży w tematyce tak androida, jak i telefonów z ekranem dotykowym. Ledwo co stałem się właścicielem LG GT540 i z pomocą internetu odkrywam meandry tej machiny. Mam jednak kilka pytań, na które nie znalazłem jak dotąd satysfakcjonujących odpowiedzi (bo na znakomitą większość jednak znajduję). Każde chyba z innej beczki, ale liczę na łaskawość i szczyptę pobłażliwości dla początkującego (również w kwestii ułomnego tematu - nie wiedziałem jak z sensem zatytułować ten wątek).

1. Czy można ustawić sobie jakiś odnośnik na wierzchu, który pozwalałby w miarę sprawnie i szybko (jedno kliknięcie?) otworzyć otrzymanego SMS-a? Bo na razie widzę 3 wyjścia: ściąganie tej wąziutkiej belki na dół i klikanie w powiadomienie, ręczne wchodzenie do skrzynki oraz ustawienie widżeta, który moim zdaniem jest dość niefunkcjonalny (a przynajmniej mi wyświetla w okienku wiadomości jakoś losowo i trzeba się doklikać do najnowszej).
    2. Czy da się wyświetlić pojedynczego SMS-a, a nie cały wątek? Piję do sytuacji, gdy chce komuś pokazać pojedynczą wiadomość, bez załączonej całej rozmowy na wierzchu.
    3. Przyzwyczajony byłem dotąd, że bateria trzymała mi 1,5-2 tygodnie, teraz to się zmieniło ;) Wypada korzystać z każdej okazji, by podładować, stąd moje pytanie: czy bateria w LG Swift dobrze to znosi (tj. czy nie skraca się tak jej żywota/pojemności), czy lepiej ładować do pełna i rozładowywać całkowicie, bez podładowań?
    4. Telefon kupiłem już bez folii na ekranie. Chciałem w tym miejscu zapytać, czy koniecznie powinienem sobie taką sprawić, ale rzeczywistość odpowiedziała za mnie - odkryłem dziś pierwszą mikroryskę, na której haczy się rysik :( Nie mam pojęcia skąd się wzięła, bo z telefonem obchodzę się jak z jajkiem i trzymam go w etui wycielonym czymś w rodzaju zamszu (może jakieś ziarenko dostało się do etui?). Pytanie więc jaką folię wybrać? Czytałem różne wątki, ale opinie wydały mi się skrajnie rozbieżne, na allegro widzę również mnóstwo wariantów...
    5. Zablokowałem wszystkie synchronizacje (a przynajmniej tak sądzę), jednak jeśli APNdroidem nie wyłączę sieci, to NetCounter pokazuje mi, że leniuchujący telefon pobiera jednak jakieś pojedyncze dziesiątki kilobajtów. Czy istnieje jakaś aplikacja, która pokazałaby bardziej szczegółowo jaki program ile kilobajtów ściąga? (coś na wzór tego, co pokazuje, które programy w jakim stopniu obciążają baterię)
    6. Czytałem o jakichś związkach między MMS-ami a internetem, ale nie za bardzo to pojmuję. Czy żeby odbierać MMS-y muszę mieć aktywny internet? MMS-ów generalnie nie używam (dostaję może ze 3 rocznie), ale skądinąd czytałem też, że bardzo długie SMS-y zamieniane są na MMS-y i jedynie pod tym kątem sprawa mnie interesuje. I chyba coś jest na rzeczy, bo ostatnio miałem sygnał, że wysłałem długiego SMS-a z uciętą końcówką...
    7. W starym telefonie miałem coś takiego, że jeśli napisałem słowo, którego nie było w słowniku, to mogłem je ręcznie edytować literka po literce i potem takie słowo było zapamiętywane. Tutaj z kolei, jeśli nie wybieram za każdym razem dokładnie tych literek, co trzeba (chodzi o wyrazy z polskimi znakami diakrytycznymi), a okazuje się, że słownik nie zna danego słowa, to mogę wybrać jedną z jego propozycji z listy lub skasować słowo i napisać od nowa, ręcznie. Czy nie ma opcji korekty już napisanego z jednoczesnym dodaniem do słownika? (A wcale nie wymyślam jakichś wyszukanych słów - to się zdarza przy odmianie bardzo powszechnych wyrazów)
    8. Czy jest jakaś aplikacja umożliwiająca wyciszenie dźwięku ustawiania ostrości i migawki (na razie wolę nie próbować czarów z rootowaniem i podmianami plików)? Póki co mam umożliwiający to program Camera 360, ale ma on gazylion zbędnych wodotrysków i nie da się wejść i wyjść bez potykania się o reklamy czy propozycje zakupu pełnej wersji, więc jest to mało rozsądne rozwiązanie...
    9. Przyszłościowo: jak - z grubsza rzecz biorąc - wygląda aktualizacja systemu? Czy trzeba będzie korzystać z jakichś specjalnych aplikacji? (pytam, bo raczej kiepsko u mnie z dostępem do windowsa, a zwykle w takich wypadkach jest on konieczny)

Z góry wielkie dzięki, jeśli ktoś zechce przeczytać i odpowiedzieć na któreś z powyższych pytań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    thingy

Ja dokładam jeszcze jedno pytanie początkującego:

10. Czy połączenie z internetem jest ciągłe bez względu na to czy połączenie odbywa się przez wi-fi czy mobilnie, przez sieć operatora? Czy połączenie odbywa się tylko poprzez otwarcie przeglądarki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    medive

1 poszukaj na markecie możliwe że znajdziesz jakiegoś widgeta do wiadomości, najprawdopodobniej bardzo pasowałby Ci widget z HTC Sens UI ale nie wiem czy jest do instalacji na LG

2 powyższy widget wyświetla pojedyncze wiadomości

3 w tej technologi podładowywanie niema znaczenia na ogólną żywotność

4 folia nie jest konieczna ale lepiej zafunduj takową masz spory wybór i zakres cenowy

5 3G watchdog zlicza Ci ile transferu zużyłeś od wcześniej zdefiniowanego miesięcznego limitu

nie wiem czy sprawdza która aplikacja ile ale współpracuje z APNdroid żeby odciąć neta przy końcu transferu

6 telefon pobierając mms-a łączy się przez internet(jeśli jest aktywny) lub tworzy połączenie skonfigurowane do pobierania mms-ów, o zmianie długiego sms-a na mms nie słyszałem, jam miałem jeszcze touch pro to jak sms był długi to wysyłał go w 2 -3 kawałkach i na stare telefony przychodziło kilka smsów a na nowszych już łączyło to w jedną wiadomość

7 nie wiem jak to działa na LG ale raczej jest tryb edycji i dopisywania słów do słownika

8 nie wiem, nigdy nie interesowałem się tym zbytnio

9 najprawdopodobniej nie będzie konieczny nawet komputer, aktualizacje system sam sobie pobiera po zatwierdzeniu że chcesz pobrać aktualizacje, a jeśli będzie potrzebny komputer to tak samo dobrze możesz używać linux-a i mac-a

10 jeśli wifi to połączenie jest ciągłe, jeśli przez operatora to połączenie gdy nie używasz żadnej aplikacji internetowej polega tylko na wysyłaniu i odbieraniu pakietów do utrzymania łącza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    thingy

Czyli rozumiem, ze komórka leżąc na biurku, bez wi-fi i włączonej przeglądarki będzie pobierać i wysyłać kilobajty aplikacji? Czy dobrze zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Freso

Ja odpowiem na Twe wątpliwości wybiórczo, ponieważ nie na wszystkie pytania znam odpowiedź.

3. Nie wpływa to na żywotność baterii.

4. Myślę, że dobrym wyborem byłby zakup folii, lecz koniecznie troszkę lepszej klasy, bezklejowej.

5. O ile się nie mylę, to Spare Parts się do tego świetnie nada. Odsyłam do Cyrket'u.

6. Z tego co ja wiem, to telefon do odbierania/wysyłania MMSów wymaga połączenia z internetem. Gdy SMS przekracza długość 3 SMSów, zostaje zamieniony na MMS. Ale nie jestem pewny tego, co piszę.

---------- Post dołączono o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Czyli rozumiem, ze komórka leżąc na biurku, bez wi-fi i włączonej przeglądarki będzie pobierać i wysyłać kilobajty aplikacji? Czy dobrze zrozumiałem?

Tak, bo telefon co jakiś czas musi aktualizować pogodę, synchronizować kontakty, kalendarz, maile i jeszcze inne rzeczy. Wykupienie pakietu 100 MB miesięcznie wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    thingy

OK, wszystko fajno, tylko nie mogę sobie pozwolić na wykupienie 100mb, wiec zastanawiam się, czy są programy blokujące te pobierania. Możecie teraz pukać mi w głowę, że w ten sposób nie będę mial radości w posiadaniu gt540, ale wolałbym zoblokować pobór i wysyłanie przez internet. Czy to możliwe, a jeśli tak, to czy skuteczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ultima

Odpowiedz na twoje pytanie jest w FAQ'u GT-540.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bonciu

Mam pytanie czy 100MB miesięcznie wystarczy na aktualizowanie pogody itp. Pomijając wchodzenie na przeglądarkę, pocztę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nawet ci na gry zostanie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bonciu

Dzieki :)

I jeszcze jedno .Powiedzmy będę poza domem i będzie mi się aktualizowało to będzie pobierać z tego pakietu ,a jak przyjadę do domu i podłącze się pod WI-Fi to nie będzie używać tego pakietu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x