Skocz do zawartości
resore

Pęknięty ekran - wymiana, koszty

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, ja już w swoim życiu nie jeden telefon,smartfon rozkręciłem i z wymianą nie mam problemów.

A odnośnie gwarancji to kicham na nią, miałem pękniętą ramkę a serwis trzymał tel dwa tygodnie co mnie bardzo zirytowało. Wymienili cały ekran a on od lekkiego upadku pękł po 4 miesiącach, więc postanowiłem serwisować na własną rękę.

Zamówiłem wyświetlacz a następnego dnia był już w moich rękach. Wymiana w moim przypadku trwała jakieś 20-30 minut.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serwis samsung szczecin 890zl:-D dziekuje

Wysłane z mojego GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    C80

@up

Grubo, miesiąc temu serwis ze Szczecina skasował mnie na 740.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artnat

Około 580 złotych w CCS w Warszawie.

Oddałem na gwarancji - telefon nie upadł, moim zdaniem był źle spasowany i jakieś były naprężenia - telefon wcześniej trzeszczał przy trzymaniu przy klawiszach głośności i przy przycisku home. Pękniecie jest poniżej przycisku home, gdzie jest śrubka, po skosie. Pękła tylko szybka - od środka. Digitizer i ekran działały.

Po wymianie ekran już nie trzeszczy.

Spytałem wcześniej mailowo o koszt wymiany, ale potem przez telefon usłyszałem 680. Naprawiono jednak za 580.

Uważam, że to wada telefonu, ale nie chciało mi się kłócić - przede wszystkim szkoda czasu. Dla pewności teraz trzymam jednak telefon w Otterboxie, co akurat mi pasuje, bo oryginalnie był za cienki dla mnie.

Delikatny ten S3. Zobaczcie co robią z Xperią Z, a jest cała ze szkła. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pols

Podejście drugie ;)

Takie nieprzyjemne zdarzenie przytrafiło się również mnie... Samsung niestety nie wyszedł cało z katastrofy lotniczej (pancerne xero, te sprawy ;) ).

Telefon nie ma jeszcze roku, dlatego postanowiłem, że nie naprawię go sam, tylko oddam do autoryzowanego serwisu. Z racji miejsca zamieszkania był to Elkom GSM Serwis w Lublinie przy al. Piłsudskiego.

Telefon zaniosłem w poniedziałek o godzinie 9, we wtorek około godziny 11 odebrałem gotowy. Koszt wymiany - 570zł.

Co ciekawe, jako, że aby odebrać telefon musiałem zerwać się na chwilę z pracy, nie miałem czasu dokładnie go przetestować. Okazało się jednak, że gdy ktoś do mnie zadzwonił, nie czułem w ogóle wibracji. Przyjrzałem się temu i stwierdziłem z kolegami, że wibracja niemal nie działa (jest ledwo wyczuwalna). Zadzwoniłem więc do serwisu i nakreśliłem sytuację. Całe wakacje użerałem się z serwisem asusa i te negatywne doświadczenia nastawiły mnie wyjątkowo bojowo również w tej sprawie. Okazało się jednak że... nie miałem się z kim "kłócić". Po konsultacji z technikiem Pani w informacji stwierdziła, że w trakcie wymiany panelu mogła odkleić się jakaś część odpowiedzialna za wibrację (cały czas myślałem, że wibracja jest w baterii). Zaproszony zostałem więc w wolnej chwili na poprawkę (co miało się wiązać z zostawieniem telefonu na serwisie). Z jednej strony pozytywnie zaskoczony, z drugiej zdenerwowany jednak faktem, że znowu muszę się rozstać z telefonem, powtórnie pojechałem do serwisu. Chwilę postałem w kolejce, a gdy przyszła moja kolej miła Pani wzięła mój telefon i poszła do techników rozeznać się w temacie. Po około pięciu minutach wróciła z telefonem i poprosiła bym sprawdził czy jest w porządku. Było!

Może to kwestia moich negatywnych doświadczeń z autoryzowanymi serwisami (sam pracuję w serwisie komputerowym i bardzo często mamy do czynienia z serwisami np. gwarancyjnymi, w dużej części niestety są to doświadczenia niemiłe), ale byłem zszokowany (pozytywnie) tak gładkim załatwieniem całej sprawy, dlatego postanowiłem to opisać na forum.

I na koniec zdjęcie "porównawcze" :) :

85714243228069351843915.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapłaciles , naprawili wiec nie ma w tym nic nadzwyczajnego :) Z ta wibracja w baterii bylo najlepsze :) Zepsuli wiec maja obowiazek naprawic swoj blad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pols

Nie dla wszystkich serwisów jest to oczywiste ;). A wibracja w baterii - spotykana rzecz ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ash

Widać że panele tanieją na początku wątku 800 zł teraz 500 ;)

Bielsko - Biała SETEL - 540 zł czas naprawy ok tygodnia

Notatka od Moderatora: Szewcu72
    wykrzyk.png Druga część postu usunięta. W tym temacie to OT.
    Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Nieszczęsny upadek telefonu na spacerze z psem wymusił na mnie konieczność wymiany LCD.

Chciałbym prosić o pomoc w znalezieniu najtańszego sposobu na wymianę.

Znalazłem LCD w białej wersji za 490zl i teraz mam dwa pytanka:

Czy macie jakąś tańsza alternatywę niż owe 480zł?

Czy wymiana LCD w S3 to zadanie trudne?

Za pomoc z góry dziękuje.

Notatka od Moderatora: matw4
    wykrzyk.png Przeniosłem do istniejącego już tematu.
    Edytowane przez matw4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taniej nie wymienisz. Nie jest to trudne ale musisz dokładnie filmy na yt pooglądać jak spece to robią

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi